Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu Empty
PostajNaslov: Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu   Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu I_icon_minitime19.01.10 14:00



Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu 0340007.42



Iako se trudimo ne dovesti u ovakvu situaciju dok smo na putovanju, nezgode kao što je gubitak novčanika, dokumenata i najgore od svega putovnice, uvijek su moguće.Kako se vaše putovanje iz snova ne bi pretvorilo u totalnu noćnu moru, navest ćemo nekoliko savjeta koji vam u slučaju gubitka dokumenata, novčanika i putovnice mogu bar malo olakšati.

Ako vam se dogodi da u stranoj zemlji izgubite ili vam ukradu putovnicu prvo što morate napraviti je obratiti se najbližoj diplomatskoj misiji ili konzularnom uredu Republike Hrvatske u inozemstvu.

Bilo kako bilo ovakva situacija je strašna, ali postoje načini da se pripremite na ovaj najgori mogući scenarij.

Od kopija glava ne boli

Napravite više kopija svega, putovnice, osobne iskaznice, kreditnih kartica. Jednu kopiju nosite sa sobom i ostavite je u hotelskoj sobi, a jednu ostavite kod kuće ili kod nekog od prijatelja tako da ako vam zatreba neki podatak s jednim telefonskim razgovorom možete doći do njih ili vam mogu faksirati potrebne podatke.

Opskrbite se svim važnim telefonskim brojevima

Prije puta napravite dokument koji će sadržavati lokalne brojeve: konzulata i banaka koji bi vam mogli zatrebati u slučaju gubitka putovnice, osobne iskaznice ili kreditnih kartica da ne morate trošiti vrijeme na traženje tih brojeva u nekom internet caffeu ili zivkajući. Sve potrebne brojeve možete imati na svom mobilnom telefonu, ali i još negdje za svaki slučaj.

Novac ovamo, novac tamo

Nikada nemojte nositi sav novac koji imate sa sobom, rasporedite ga, nešto u torbi, džepovima, nešto u hotelskoj sobi tako da uvijek imate zalihe.

Ekstra savjeti

U slučaju da vam treba više informacija i savjeta dobro je znati da ih možete potražiti na stranici www.mup.hr.

Unatoč tome ako mislite da se vama ovako nešto neće i ne može dogoditi, nikada ne znate što vas čeka i dobro bi bilo biti pripremljen na ovakav mogući ishod dok ste negdje na putovanju. Ako ste pripremljeni možete sami sebi olakšati ovu poprilično nezgodnu situaciju, prenosi travelandleisure.com.

<BLOCKQUOTE class=box-article>Gubitak ili nestanak putovnice
Građanin je dužan bez odgode prijaviti nestanak putne isprave ili njezino pronalaženje. Nestanak ili pronalaženje putne isprave prijavljuju se policijskoj upravi/postaji, ako je putna isprava nestala ili pronađena u Republici Hrvatskoj, odnosno najbližoj diplomatskoj misiji ili konzularnom uredu Republike Hrvatske u inozemstvu, ako je putna isprava nestala ili je pronađena u inozemstvu.

Nakon provedenog postupka i utvrđivanja okolnosti nestanka putne isprave, nestala putna isprava rješenjem se proglašava nevažećom (građanin plaća upravnu pristojbu u iznosu od 20,00+ 50,00 kuna).

Rješenje o proglašenju putne isprave nevažećom građanin daje oglasiti u Narodnim novinama o svom trošku, nakon čega može podnijeti zahtjev za izdavanje nove putovnice, piše na stranicama mup.hr.</BLOCKQUOTE>Net.hr
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu   Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu I_icon_minitime19.01.10 14:07

Pasos cuvam vise nego kofere kad god sam u inostranstvu cerekalo
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu   Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu I_icon_minitime20.01.10 16:42

Mogu sve izgubit ,ali putovnicu ni slučajno.Stalno provjeravam...neke stvari su zakon za mene.Ali...dobro je to znati sa kopijama...nisam razmišljala o tome.
[Vrh] Go down
bodo
Zagrijao tipkovnicu
bodo


Leo Dog
Broj postova : 739
Godine : 53
Datum registracije : 05.12.2009

Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu   Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu I_icon_minitime20.01.10 17:19

Super savjeti bravo . Ali !!! Prošli Božić sam išao kod sestre u Njemačku, putovnica naravno uredna, ponio sve dokumente, čak i kopije, uredan, ošišan, obrijan... dođem na aerodrom u Stutgart i policajci me zamijene s nekim arapskim teroristom (a ja plava kosa, plave oči)... Držali me dva sata, pretresali, uzeli mobitel, uspoređivali sa slikama tog majmuna... Džaba i putovnica i kopije, kad su si umislili da je sve falsificirano. Propade od straha i godišnji i simpatije prema njemačkoj pedantnosti i... Eto. :jawdrop:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu   Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu I_icon_minitime20.01.10 17:42

Super savjeti da,ja uvijek pazim posebno na putovnicu i dakako permesso (dozvola za boravak u Italiji)jer njega moram vucati i u hr kad idem,Vedran sad kad smo bili u Vkcima je izgubio novčanik,ma ne bitni su novci al tko god da je našao jbte ma samo da je bacio novčanik ispred kuće jer unutra su mu bili svi dokumenti i Hr i talijanski,sreća pa putovnica kod mene na sigurnom haha.A Bodo štaš oni kad zapnu ponašaju se dok ne dokažu drugačije takoreći kao da si kriminalac,nas jednom kad su pregledavali na granici i malenog su iz sjedalice vadili i preturali grozno,al jbga tako je.
[Vrh] Go down
Tea
Zagrijao tipkovnicu
Tea


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 758
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 01.11.2009

Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu   Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu I_icon_minitime20.01.10 22:44

bodo je napisao/la:
Super savjeti bravo . Ali !!! Prošli Božić sam išao kod sestre u Njemačku, putovnica naravno uredna, ponio sve dokumente, čak i kopije, uredan, ošišan, obrijan... dođem na aerodrom u Stutgart i policajci me zamijene s nekim arapskim teroristom (a ja plava kosa, plave oči)... Držali me dva sata, pretresali, uzeli mobitel, uspoređivali sa slikama tog majmuna... Džaba i putovnica i kopije, kad su si umislili da je sve falsificirano. Propade od straha i godišnji i simpatije prema njemačkoj pedantnosti i... Eto. :jawdrop:

Auh...koja je to mora baš.Ja samo po bivšoj Jugi putujem Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu   Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu I_icon_minitime20.01.10 22:50

bodo je napisao/la:
Super savjeti bravo . Ali !!! Prošli Božić sam išao kod sestre u Njemačku, putovnica naravno uredna, ponio sve dokumente, čak i kopije, uredan, ošišan, obrijan... dođem na aerodrom u Stutgart i policajci me zamijene s nekim arapskim teroristom (a ja plava kosa, plave oči)... Držali me dva sata, pretresali, uzeli mobitel, uspoređivali sa slikama tog majmuna... Džaba i putovnica i kopije, kad su si umislili da je sve falsificirano. Propade od straha i godišnji i simpatije prema njemačkoj pedantnosti i... Eto. :jawdrop:

Koji idijoti...sto im nisi skrdasio posteno na naski...
ajd da nisi plav...nebi nist rekla, ali ovako... Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu 147761
[Vrh] Go down
Sponsored content





Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu Empty
PostajNaslov: Re: Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu   Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Noćna mora: Gubitak putovnice u inozemstvu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nocna mora
» Noćna mora iz Banskih dvora – Zakon o radu!
» Gubitak i oporavak
» Gubitak dokumenata
» Vlasnik Nove TV povećao gubitak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Savjeti, svaštara-
Forum(o)Bir: