Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako odabrati okvir naočala

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako odabrati okvir naočala Empty
PostajNaslov: Kako odabrati okvir naočala   Kako odabrati okvir naočala I_icon_minitime14.01.10 10:42

Uskladite lijep dizajn i odgovarajuću cijenu

Ukoliko spadate u onu skupinu stanovništva koja nosi naočale, onda znate koliko može biti frustrirajuće pronaći savršene okvire. Često je teško uskladiti lijep dizajn i odgovarajuću cijenu i obično jedno od to dvoje zakaže. Ponekad možda odgovara i dizajn i cijena,ali pojavi se treći problem - okvir jednostavno ne stoji kako ste zamislili.


Ovaj problem možete riješiti na dva načina:
Prvi način: obiđite sve optike u svojem i susjednim gradovima i isprobajte sve naočale koje imaju u ponudi. Sigurno ćete pronaći barem jedne koji prolaze.
Drugi (mnogo jednostavniji) način: odredite svoj oblik lica i naučite par jednostavnih pravila kako najbolje uskladiti oblik lica sa okvirom naočala.
Za početak uzmite u obzir tri najbitnija pravila:
1. okvir naočala trebao bi biti u kontrastu sa oblikom vašeg lica.
2. proporcije naočala moraju biti u skladu sa proporcijama lica (što znači bolje je da nisu prevelike ili premale)
3. okviri bi trebali biti usklađeni sa nekom karakteristikom vašeg lica koju želite istaknuti (npr. plavi okviri naglašavaju plave oči).
Postoji sedam osnovnih oblika lica: okruglo, ovalno, izduženo, trokutasto, srcoliko, oblik dijamanta i četvrtasto.OKRUGLO LICE

Kako odabrati okvir naočala Okruglo

Kako biste malo ublažili okrugle linije lica isprobajte naočale ravnih, četvrtastih okvira. Lice će izgledati mršavije i izduženije.
Kako odabrati okvir naočala Za.okruglo

OVALNO LICE
Kako odabrati okvir naočala Ovalno
Smatra se savršenim oblikom za sve okvire.
Ipak, kako biste još više naglasili tu prirodnu ljepotu ovalnog lica, odaberite okvire koji su jednako široki ili malo širi od lica i izduženog su ovalnog oblika.
Kako odabrati okvir naočala Za.ovalno

IZDUŽENO LICE
Kako odabrati okvir naočala Izduzeno

Obično je usko, ima jako naglašene jagodične kosti i ponekad izdužen nos.
Kako bi lice izgledalo kraće birajte pune okvire, neka budu u boji ili imaju zanimljiv uzorak jer će tako lice dobiti na dubini. Kako bi nos izgledao kraći, neka most naočala bude kratak.
Kako odabrati okvir naočala Za.izduzeno

TROKUTASTO LICE
Kako odabrati okvir naočala Trokutasto
Kako biste uravnotežili lice, najbolje je staviti što jači naglasak na gornji dio lica, dakle područje očiju. Zato odaberite naočale malo debljih, čvrstih okvira.

Dobro će pristajati okviri oblika mačjih očiju.

Kako odabrati okvir naočala Za.trokutasto

SRCOLIKO LICE
Kako odabrati okvir naočala Srcoliko
Ovakvo lice ima šire čelo i špičastu bradu, pa nije potrebno stavljati još više naglaska na gornji dio lica.
Odaberite tanke okvire decentne boje i laganog materijala ili naočale bez vidljivog okvira.

Kako odabrati okvir naočala Za.srcoliko


OBLIK DIJAMANTA
Kako odabrati okvir naočala Oblik_dijamanta

Suženo u području sljepoočnice i čeljusti, sa visokim i naglašenim jagodicama.
Ovakav oblik lica je najrjeđi.
Kako biste istaknuli oči isprobajte okvire koji imaju naglašen i zadebljan gornji dio koji pokriva područje obrva. Dobro će pristajati i ovalni okviri ili okviri u obliku mačjih oči.
Kako odabrati okvir naočala Oblik.dijamanta
Kako odabrati okvir naočala Za.obl.dijamanta
ČETVRTASTO LICE
Kako odabrati okvir naočala Cetvrtasto
Izražena čeljust i široko čelo karakteristike su četvrtastog lica.
Kako biste izdužili lice i ublažili mu kuteve i linije, pokušajte sa uskim, izduženim okvirima koji imaju više širine nego dubine. Dobro će pristajati i izduženi ovalni okviri.
Kako odabrati okvir naočala Za.cetvrtasto

Sada kada ste usvojili nekoliko sitnih ali bitnih pravila, eliminirajte ono što ne paše, a isprobajte ono što vam odgovara. Svaki dobar i iskusan optičar trebao bi vam znati pomoći sa svojim savjetima i prijedlozima tako da kupnja naočala postane uživancija, a ne gnjavaža!

Izvor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako odabrati okvir naočala Empty
PostajNaslov: Re: Kako odabrati okvir naočala   Kako odabrati okvir naočala I_icon_minitime14.01.10 10:46

Super tema,baš bih mogla mjenjati okvir,a niš mi nije padalo na pamet.Kad sam išla kupovati zadnje,uzela neke koje su mi se svidjele ovako na oko,i probam ja oduševljena,pazi,kad meni prodavačica:"al vi gledate samo oči i okvir,morate gledati cjelokupno lice".Kad ja biser tek onda se zagledala i vidim okvir mi grozannn,treba se da držati pravila za biranje okvira jer u protvnom ne nose se, kao ja što nisam prije zaboravio
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako odabrati okvir naočala Empty
PostajNaslov: Re: Kako odabrati okvir naočala   Kako odabrati okvir naočala I_icon_minitime14.01.10 10:52

A jesi Kako odabrati okvir naočala 12363 ..ja sam znala koji mom licu odgovara...ali idem isprobati ..što oni znaju...i zbilja probala svakakve..sve fuj...i povedem se za tim njihovim savjetom stvarno upalilo..još uvije mi je nabolji..iako je prošlo 7 godina..odlično mi stoji ...i nije mi uopče De mode Kako odabrati okvir naočala 816407
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako odabrati okvir naočala Empty
PostajNaslov: Re: Kako odabrati okvir naočala   Kako odabrati okvir naočala I_icon_minitime14.01.10 10:58

A dašta da jesam Laughing kaže mi mama kome sam ih ja kupila,da skupljaju prašinu,da mama looool
[Vrh] Go down
Tanja
Početnik
Početnik
Tanja


Gemini Cat
Broj postova : 25
Godine : 37
Datum registracije : 19.01.2010

Kako odabrati okvir naočala Empty
PostajNaslov: Re: Kako odabrati okvir naočala   Kako odabrati okvir naočala I_icon_minitime19.01.10 10:12

Kako odabrati okvir naočala Za.okruglo
Ove su najljepše! bravo
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Kako odabrati okvir naočala Empty
PostajNaslov: Re: Kako odabrati okvir naočala   Kako odabrati okvir naočala I_icon_minitime19.01.10 10:17

odlicna tema kiki ...bas mi izgleda trebaju jedne ...dok nisam vidjela ovu temu jos Laughing
dobri savjeti ...jos da ih se samo sjetiti kad kupujes naocale ..ali akd budem pokusam ...ne nosim suncane ...ne volim ih ..a dioptrija jos mi ne treba ...ali nikad ne znas kad ce zatrebati pogotovo kako sampocela ne skidat se sa kompa Laughing Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako odabrati okvir naočala Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Kako odabrati okvir naočala Empty
PostajNaslov: Re: Kako odabrati okvir naočala   Kako odabrati okvir naočala I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako odabrati okvir naočala
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako odabrati password ili PIN?
» Kako odabrati savršeni grudnjak?
» Kako odabrati idealne traperice?
» Kako odabrati pravi parfem
» Kako odabrati pravi jastuk?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Moda i ljepota :: Moda :: Modni detalji-
Forum(o)Bir: