Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Roditeljski podsjetnik + poucne stvari

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
jaran
Zagrijao tipkovnicu
jaran


Male
Sagittarius Dog
Broj postova : 264
Godine : 29
Datum registracije : 07.12.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime08.12.09 1:22

Za vas koji imate roditelje,
Za vas koji ste roditelji,
Za vas koji ste imali roditelje,
Za vas koji znate one koji imaju roditelje
I za vas koji poznajete nečije roditelje.

Dragi sine/kćeri
- Sada još nisam ostario, a kada me budeš vidio takvoga, budi strpljiv sa
mnom i pokušaj me razumjeti.
- Ako se zaprljam u vrijeme ručka, i ako se ne mogu sam odjenuti, budi
strpljiv.
- Sjeti se sati, koje sam potrošio, dok sam te tome naučio.
- I ako u razgovoru ponavljam iste stvari uvijek ponovo, nemoj me
prekidati, saslušaj me!

- Kada si bio malen, morao sam ti istu priču čitati uvijek ponovo, prije no
što si utonuo u san..
- Ako se ne budem želio kupati, ne ismijavaj me i ne vrijeđaj.
Sjeti se kako sam te morao loviti i izmišljati hiljadu razloga, d a bi ti
ušao u kadu.
- Kad opaziš moje nepoznavanje nove tehnologije, daj mi vremena i nemoj me
gledati s podsmjehom na licu.
- Ja sam tebe naučio mnogo stvari:
pravilno jesti, pravilno se obući, suočiti se sa životom.
- Ako nekad u razgovoru zaboravim ili izgubim nit razgovora, daj mi malo
vremena, da se prisjetim i ako mi to ne pođe za rukom, nemoj se
uznemiravati.
- Nije mi najvažnija stvar na svijetu naš razgovor, već to, da sam s tobom
i da me znaš slušati.
- Ako ne budem želio jesti, nemoj me prisiljavati da jedem.
Sam znam najbolje, kada mi je hrana potrebna, a kada ne.
- Kada mi umorne noge više neće dozvoljavati da hodam, pruži mi ruku
jednako kao što sam je ja pružao tebi, kada si pravio prve korake.
- I ako ti jednom kažem, da više ne želim živjeti, da želim umrijeti,
ne ljuti se na mene, jednoga dana ćeš me razumjeti.
Jednom ćeš spoznati, da sam ti uprkos svim učinjenim greškama, želio samo
najbolje i pokušao sam te pripremiti na putovanje života.
- Ne žalosti se, ne ljuti se i ne osjećaj se bespomoćan, kada me budeš
gledao
pored sebe takvog. Budi pored mene i pokušaj me razumjeti i pomoći mi
tako kao što sam ja pomagao tebi, kada si počeo živjeti.

- Budi mi oslonac, pomozi mi završiti putovanje s ljubavlju i strpljivošću.
Vratiću ti osmjehom i neizmjernom ljubavlju, koju sam oduvijek čuvao za
tebe.

Volim te sine/kćeri,
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime08.12.09 8:40

Citat :
Budi mi oslonac, pomozi mi završiti putovanje s ljubavlju i strpljivošću.
Vratiću ti osmjehom i neizmjernom ljubavlju, koju sam oduvijek čuvao za
tebe.

divno ...
svi trebamo misliti malo vise na starije ..jer njima je tek sad potrebna i ljubav i paznja ...bez obzira koliko nekad nas izbacivali iz takta...ali svi cemo ostariti ...ako dozivimo starost ...ali znam da im treba mnogo vise paznje nego djeci ...lijepa rijec ...osmijeh ...ponudena kocka cokolade ...pitanje trebal sta ...i saslusat sta ga boli ...kako se osjeca...to im jako puno znaci ....a nas ne kosta nista...jer ipak su mnogo toga u zivotu napravili i naucili nas ...i poklonili sav svoj zivot za nas ...svoju djecu...a mnogi to zaboravljaju Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime08.12.09 10:15

.....istina da treba misliti na starije..ali i oni ga znaju pretjerati..tako da sav ovaj tekst ne vrijedi baš ništa..
Kako znaju dobro čuti i razumjeti kada nešto je u njihovu korist ..a gluhi su i izgubljeni ako im se kaže da nešto urade..
Treba misliti na njih..ne treba starije poslati u domove na prvo nesuglasje..ali ponekada se ništa drugo s njima nemože..
Ima puno lijepih primjera gdje su stari svjesni svega što se mora da bi nam svima život bio što ponošljiviji..ali ima i jako puno gdje jednostavno za bolje sviju nas bolje ih je prepustiti na profesinalnu skrb..ljutio se tko ne ljutio..

Zar je lijepo od starije osobe..da te podcjenjuje..gazi.."pljuje" po tebi..i baca te u plač..da gubiš živce..zato što je njima dosadno ili su si nešto ušiljili u glavu..i oni bi samo da ih netko tetoši i stalno mazi i pazi i svašta nešta..a ni na tren ne misle ..jao pa nije u redu...i oni imaju svoj život...paze na mene..ništa mi ne fali..sve mi pripreme..skuhaju...odvedu me gdje god mi treba...baš me ništa ne traže da radim....samo neka im ne znovjetam previše...

To im večini ne padne na pamet..ali vrti im se kao nitko nema vremena za njih, ako žive samo kako im djeca dolaze samo jednom tjedno....ne vrti im se kako su danas potrebe malo drugačije..pa da se iz svega i za njih izdvaja puno toga..
Svaki puta kada se čujemo..jao muke nema se novaca ..teško im je..svakim završenim razgovor uspiju mi nabiti takvu krivnju..što ne misli kako će meni biti poslije razgovora...ne bože sačuvaj..bit je da je njima dobro..

Šta je poučno..ako su normalni i sve razumiju..odlično..ako nisu...treba im kao djeci..pokazati kako da se strpe i da počnu razumijevati više nas....jer su oni i nas učili jednom davno gdje nam je mjesto..i ja bi rado kada jednom ostarim da mi dijete, ako jooj budem previše sjedila na glavi ako se skroz izgubim, pokaže gdje mi je mjesto..a ne da jooj zagorčavam život..na kraju krajeva..ja sam nju rodila a ne ona mene.
[Vrh] Go down
jaran
Zagrijao tipkovnicu
jaran


Male
Sagittarius Dog
Broj postova : 264
Godine : 29
Datum registracije : 07.12.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime08.12.09 13:08

Svako ce doci u situaciju da ce isto tako govoriti, zato nam i treba lekcija da bi se bolje razumjeli
Kada sam izgubio oca shvatio sam da sam izgubio veliki oslonac u zivotu
Ipak mogu da sa ponosom kazem da sam dobar sin i uzor svojoj djeci pa mislim da necu imati problema sa njima kada "omatuhim"
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime08.12.09 15:00

a ...kiki...koliko si ljuta ...i kako bi ti to za tren rijesila ...ali mozda razmislljas tako sto jos nisi provodila zivot sa starijima ...mislim zivjela ...ne znam ne bih nikad mogla otpremit nekog starog i nemocnog pogotovo roditelja ma ciji bio ...tj
Citat :
prepustiti na profesinalnu skrb..
...jer kontam i ja sam mozda dovoljo muke zadavala roditeljima dok sam postala ovo sto sam danas ...pa red je da malo i ja preuzmem njihove staracke muke ..nista me ne kosta ...to jest kosta nekad zivaca ...ali ja jednostavno ne bih mogla nikog odgurnut niti ignorisat ma koliko muke mi zadavali ...svatila sam da neke stvari ne mogu kod sebe promjeniti ..pogotovo kad se radi o starijima ...

a ovo tvoje .. "
Citat :
.ljutio se tko ne ljutio.."
ne bi trebalo biti ovde ljutnje ...ovde treba svak da iznese svoje misljenje da malo raspravljamo ...jer forumi i jesu za druzenje i rasprave ... hug2

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime08.12.09 19:47

blizanka je napisao/la:
a ...kiki...koliko si ljuta ..

.....a ovo tvoje .. "
Citat :
.ljutio se tko ne ljutio.."
ne bi trebalo biti ovde ljutnje ...ovde treba svak da iznese svoje misljenje da malo raspravljamo ...jer forumi i jesu za druzenje i rasprave ... Roditeljski podsjetnik + poucne stvari 982261

Ma jesam ljuta i nisam B.

Citat zadnji ne ide forumaše..več mislim na starce..a nebi s enitko trebao ni ljutiti na moje mišljenje..jer samo iznsim ono što mislim..bez glumatanja.

Nadalje..svakavih ima staraca rekla sam to več..ima ih koji zaista ne mogu biti samo ni dvije minute..naprave neku frku..naprave požar..ili dižu susjede na noge i slične gluposti..i nesmije ih se ni na tren puštati same..prave svojoj djeci nezamislive predstave...
Što s njima..dati otkaz na poslu da se pazi na njih.. zaposliti nekoga da pazi na njih..

A opet isto tako.. ima staraca..kao moja pokojna baka..koja žena..rado bi da kada ostarim budem barem malo poput nje..
Trezvena do zadnje sekunde..modrena baka..mudra...držala do sebe..nikada van na ulicu nije izašla nepočešljana ili nesređena..divna jedna baka..meni...moji roditelji jedva dočekali da se od sele iz zajednice s njom..
Ali da ju sada imam ...nikada joj nebi dozvolila da ode u dom.....makar ju doselila meni u Vukovar...

Eto ja to nebi za tren riješila..samo kažem da ima svakavih slučajeva extremnih i onih koji su na primjer ostalima....
Oni u sredini...oni su kao razmažena derišta...kojima vjerovatno treba kao i djeci malo strogoće...
Nadam se da neču bit,i niti kao jedna od onih extremnih niti derišta..

Rado bih da budem kao moja pokojna baka Ana.. Roditeljski podsjetnik + poucne stvari 310517
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime08.12.09 21:48

Citat :
Zar je lijepo od starije osobe..da te podcjenjuje..gazi.."pljuje" po tebi..i baca te u plač..da gubiš živce..zato što je njima dosadno ili su si nešto ušiljili u glavu..i oni bi samo da ih netko tetoši i stalno mazi i pazi i svašta nešta..a ni na tren ne misle ..jao pa nije u redu...i oni imaju svoj život...

Citat :
.ima ih koji zaista ne mogu biti samo ni dvije minute..naprave neku frku..naprave požar..ili dižu susjede na noge i slične gluposti..i nesmije ih se ni na tren puštati same..prave svojoj djeci nezamislive predstave...
Što s njima..dati otkaz na poslu da se pazi na njih.. zaposliti nekoga da pazi na njih..

e ovo.. po meni su skroz dvije razlicite situacije ...zbog prve nikad ne bih ih u dom ...jer jednostavno neki su takvi pod stare dane kad shvate da ne mogu nesto sto su nekad mogli misle da ih svi odbacujiu jer ne vrijede..
.druga situacija je vec bolest ...ili staracka senilnost ...i morala biih se i s tim snac ...jer nisam ni tad za ostavit ih ...

ali ovdje se dosta razlikuju pogledi na zivot ...npr ...kod nas djeca zive sve s roditeljima i to je normalno ....i kad zavrse skolu kad se zaposle ...izuzev kad se odvoje zbog svoje porodice ..dok drugdje je to sramota .....odvajaju se i smijesno je ako neko zivi s roditeljim aa ima 20- 25 godina..ali ovo je vec za drugu temu Smile

a ti kad ostaris ...ti ces biti divna bakica ...ja se za tebe ne brinem ...jer mislim da se dobrice ne mjenjaju s godinama ...samo oni koji su citav zivot bili zahtjevni s godinama postaju jos gori Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime08.12.09 21:54

Moja baka je stara,i ovaj podsjetnik mi se čini prava stvar i baš poučna ,ja budem na nju ljuta zbog nekih tu gore navedenih sitnica,ali baš zato što je stara,što je ona mene pazila,mazila i ostale stvari dok sam bila mala i ja ću paziti nju jer zaslužuje sve najbolje da joj se pruži,i bez obzira što nekad je tako da čuje,odnosno što joj paše čuje ,što ne, ne,ona je moja starka koju iako budem ljuta razumijem potpuno,treba joj pažnja kao malom djetetu nekada baš tako i ja sam tu da joj pružim bar polovicu onoga što je ona meni.
[Vrh] Go down
jaran
Zagrijao tipkovnicu
jaran


Male
Sagittarius Dog
Broj postova : 264
Godine : 29
Datum registracije : 07.12.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime09.12.09 21:57

Napisao sam pismo majci
Odnijece ga golub bijeli
Preletjece okeane
Preletjece svijet cijeli

Leti sada golube bijeli
Nemoj nikada stati
To što moje srce želi
Da te vidim moja mati

Godina dana zajedno nismo
Znas kako to boli
Zato joj nosi to pismo
Da vidi kako je sin voli

U tudjini provodim dane duge
Osjecam se k'o siroce
Srce je prepuno tuge
Zovem majko, zovem oce

Tudjina je zaista teska
Nema majcine ruke
Otici bila je greska
Sada me muce muke

Oj golube u tebi je nada
Odnijeces majci vijest
Vidjecemo se bar nekada
Napusticu tudji svijet

Atlanta, Maj 26. 2009. godine
Razim Bijelic - Jaran
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime09.12.09 22:04

Preljepo pismo Roditeljski podsjetnik + poucne stvari 552376
[Vrh] Go down
jaran
Zagrijao tipkovnicu
jaran


Male
Sagittarius Dog
Broj postova : 264
Godine : 29
Datum registracije : 07.12.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime09.12.09 22:09

ana je napisao/la:
Preljepo pismo Roditeljski podsjetnik + poucne stvari 552376
hvala Ana, imam ja tih svojih pjesama koje sam napisao kada sam bio jako emotivan da sam stavljao na papir ono sto sam osjecao u tom trenutku
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime09.12.09 22:11

Nema na ćemu,ljepo pišeš zaista Roditeljski podsjetnik + poucne stvari 477390 ,možeš otvoriti svoj kutak pa tamo pjesme stavljati ako želiš.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime09.12.09 22:20

jarane ...super bravo

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Roditeljski podsjetnik + poucne stvari Empty
PostajNaslov: Re: Roditeljski podsjetnik + poucne stvari   Roditeljski podsjetnik + poucne stvari I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Roditeljski podsjetnik + poucne stvari
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Poučne priče
» Dječji podsjetnik roditeljima
» Dječji podsjetnik roditeljima
» Memo ploča: podsjetnik ili ukras na zidu? - OBOJE!
» Stvari za bebe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: