Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Čak 40 posto korisnika interneta ovisno

Go down 
+3
Rokerka
mihaela
Kikica
7 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime10.11.09 9:25

Kakav faks, stalno sam na internetu osim kad jedem
I dok u Rimu tek započinju, u zagrebačkoj bolnici Vrapče već dulje liječe ovisnike o Facebooku i internetu općenito.
Poznata rimska bolnica “Gemelli” počela je liječenje ovisnika o internetu, poremećaja koji pogađa sve više mladih koji provode dane u virtualnom svijetu videoigrica i chata i gotovo gube kontakt sa stvarnošću. “Ta ovisnost pogađa čak 40 posto korisnika interneta”, rekao je psihijatar Federico Tonioni. Simptomi su slični onima u narkomana i alkoholičara, a najugroženije su osobe između 14 i 40 godina.

Prekida samo kad spava

“Sve svoje vrijeme provodim na internetu, prekidam samo kad jedem ili spavam”, priznao je 25-godišnji Marko, jedan od prvih pacijenata na rimskoj klinici. “Ovisnost se polako razvijala, a ja sam sve više vremena posvećivao Facebooku, chatu i videoigricama. Na kraju je to postalo moj jedini interes”, kazao je Marko, koji je zbog svog problema napustio studij ekonomije. Pomisao da se vrati prijašnjem načinu života kad je išao na fakultet i u slobodno vrijeme igrao nogomet s prijateljima u Marka izaziva nervozu.
Problem mu je ostaviti računalo i toliko da ode dr. Tonioniju na seansu.
Jedna druga ovisnica napisala je na forumu o ovisnosti o računalu: “Željela bih potražiti pomoć, ali ne mogu se ni na to prisiliti!” Ona više ne zna kakav je normalan život jer postoje samo “ona i njezin kompjutor u mračnoj i hladnoj sobi”.
Dr. Tonioni na sve kaže: “Emocionalni kontakt s drugim pacijentima presudan je u terapiji kako bi ponovno naučili komunicirati. Internet je, ne zaboravite, tek virtualan svijet pun senzacija, ali siromašan emocijama. On vam pruža iluziju da nadzirete druge i sliku koju imaju o vama, a pritom vas govor tijela ne može izdati.”

Ne “oživljujte” prijatelje

I dok u Rimu tek započinju, u zagrebačkoj bolnici Vrapče već dulje liječe ovisnike o Facebooku i internetu općenito. Tako je psihijatar dr. Ante Bagarić za Večernji list istaknuo da je Facebook samo privid komunikacije i da zato odgovara ljudima koji teško započinju stvarnu komunikaciju.
Skeptičan je i prema traženju starih prijatelja preko Facebooka jer je to neprirodno; s godinama se naše potrebe za prijateljstvom mijenjaju.
“Facebook može biti i opasan jer na njemu neuravnotežene osobe ispunjavaju svoje maštarije koje se ne usude činiti u stvarnosti”, upozorava dr. Bagarić.
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Zavisnost od Interneta...   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime20.04.10 23:31

Osobe koje provode mnogo vremena u surfanju internetom češće nego drugi ljudi pokazuju znakove depresije, upozorili su britanski stručnjaci.
Znanstvenici napominju da ipak još nije jasno da li Internet izaziva depresiju ili su depresivni ljudi skloniji surfanju. „Ovo istraživanje podupire špekulacije u javnosti da pretjerani angažman na web sajtovima koji služe kao zamjena za normalne društvene funkcije, može biti u vezi s psihološkim poremećajima kao što su depresija i ovisnost", objasnila je voditeljica istraživanja Dr. Morison.
Znanstvenici su analizirali korištenje Interneta i razinu depresije kod 1.319 Britanaca starosti od 16 do 51 godine.
Jedan od zaključaka ovog istraživanja je da su 1,2 % anketiranih ovisnici o Internetu.
To ne izgleda puno, ali je dvostruko veći postotak u odnosu na britanske ovisnike o kockanju.
Ovisnici o Internetu veliki dio vremena provode na erotskim portalima, igrajući igrice i „družeći se". Za njih je karakteristično da su češće žrtve umjerene i teške depresije nego rjeđi korisnici Interneta.

Koliko ste vi zavisni od Inerneta?
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime21.04.10 15:25

Nisam puno zavisna...znam da zasednem nekad po 4-5 sati odjednom....ali ono, uglavnom se kontrolisem...al sad, da moram bar 15 minuta dnevno, moram... Čak 40 posto korisnika interneta ovisno 668150
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime21.08.10 22:47

Ja sam ovisan 100% zaboravio Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime02.10.10 19:46

Znala sam ustat i prvo kuvat kavu i palim komp,sa virtualnim poznanicima sam kavu pila umjesto da lijepo popijem je na terasi .S vremenom sam prestala to činit i nisam niti palila često komp dok nisam došla ovdje.Sad također rado provodim vrijeme na netu ali da sam ovisnica ne,nisam
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime02.10.10 20:12

hahaah..bježmo Tijo skupa na terasu Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime02.10.10 20:22

Kikica je napisao/la:
hahaah..bježmo Tijo skupa na terasu Laughing
brrrr je sad na terasi,sad dušu dalo sjedit i big smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime02.10.10 20:24

haahaahaa Laughing ..slažem se s tobom hug2
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime03.11.10 20:16

Odlučio sam da idem na liječenje ovisnosti o internetu. tajna

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
cinnamon duckie
Totalno relaxiran



Female
Capricorn Broj postova : 1279
Godine : 124
Lokacija : u labirintu
Datum registracije : 11.10.2010

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime04.11.10 14:06

Mislim da sam ovisna 100%. Ponekad osjećam nervozu ako sam negdje drugdje i mislim što se događa na forumu.
Nastojim se maknuti, i uživati u nekim drugim stvarima.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime11.11.10 11:05

Eto, nas dvoje ovisni 100% CD cerekalo frends

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1130
Godine : 55
Lokacija : home,sweet home
Datum registracije : 22.10.2010

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime11.11.10 11:30

slab im je taj postotak,trebali bi to povećat'
anketa je rađena na ulici, i normalno je da su dobili te rezultate,oni pravi zagriženi skoro i ne izlaze iz ureda/kuće big smile looool looool
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime11.11.10 23:17

Iako na kompu provodim dosta vremena, o njemu nisam ovisan. Na kompu sam uglavnom kada sam u gradu i ako nemam što raditi jer ekipa je slabo raspoložena za nekakve izlaske, nekad idem sam prošetati, iako mi to nije tako veliki gušt ponekad. I onda sam za kompom. S druge strane dok sam doma, onda sam dosta malo na kompu, ili idem u šumu ili radim nešto ili sam na igralištu ili šta ja znam, ima opcija. Meni u biti više nedostaju igre nego net. 2 tjedna bez neta mogu bez problema, ali u ta 2 tjedna bi mi falilo da si malo zigram nešto, tek toliko. :P
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime11.11.10 23:30

Badomen je napisao/la:
slab im je taj postotak,trebali bi to povećat'
anketa je rađena na ulici, i normalno je da su dobili te rezultate,oni pravi zagriženi skoro i ne izlaze iz ureda/kuće big smile looool looool
-ovo je dobro,da pravi ovisnici niti ne idu van....nisam ovisna,tu volim bit ,al daleko je to od ovisnosti
[Vrh] Go down
cinnamon duckie
Totalno relaxiran



Female
Capricorn Broj postova : 1279
Godine : 124
Lokacija : u labirintu
Datum registracije : 11.10.2010

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime12.11.10 7:23

Goran je napisao/la:
Eto, nas dvoje ovisni 100% CD cerekalo frends
Liječenje odmah cerekalo
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime01.02.11 0:25

Zanimljivo je to što kao i kod svake druge ovisnosti, pola ovisnika o internetu ne želi priznati da je ovisno. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Čak 40 posto korisnika interneta ovisno Empty
PostajNaslov: Re: Čak 40 posto korisnika interneta ovisno   Čak 40 posto korisnika interneta ovisno I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čak 40 posto korisnika interneta ovisno
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dvije milijarde korisnika interneta
» Pitanja korisnika
» Tip vaše figure ovisno o mjesecu rođenja – Otkrijte svoju numerološku tajnu vitkosti!
» Pitanja korisnika mobitela
» Google Chrome ima 200 milijuna korisnika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: