Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Bez negativnih emocija bi poludjeli

Go down 
+2
Kikica
Blizanka
6 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime05.11.09 9:21

Osjećaji su toliko moćni da su nas u stanju podići u visine i odmah zatim baciti u ponor depresije. No oni se izvan konteksta ipak ne bi trebali dijeliti u negativne i pozitivne.

Sve što osjećamo ima svoju funkciju: stavi nas u stanje pripravnosti, uspostavlja odnose s okolinom... Zato je vrlo bitno razumijeti vlastite emocije, naučiti ih prepoznati i pratiti, piše zena.blic.

Nepopravljivi romantičari će se razočarati ali znanost je dokazala da srce, zapravo, nema ništa s osjećajima. Sive stamnice mozga igraju glavnu ulogu. Svako osjećanje, bilo pozitivno ili negativno, dolazi iz glave.

U sklopu mozga djeluje dio tzk. 'emotivni mozak' koja prima vanjske impulse, prerađuje ih i aktivira tijelo. Primjerice, ako osjetimo strah, bježimo ili nam se noge paraliziraju, kad smo zaljubljeni, srce nam brže kuca ili se pojačava znojenje.

U takozvane primitivne emocije svrstavaju se strah, seksualno uzbuđenje ili bijes. Njih kontrolira amigdale, mali nukleusa sive mase, koji se nalazi u unutrašnjosti limbičkog sistema mozga. Dođe li do oštećenja na ovom dijelu mozga čovek više nije u stanju osjetiti 'prvobitnu' emociju, strah, ali je zato može osjetiti sreću ili ljubav koja se nalazi u grupi složenih osjećaja u kojoj su i samilost, kajanje...

Uloga emocija
Anksioznost i zabrinutost - obrambene su emocije jer nas pripremaju na opasnost ili nemio događaj nakon čega smo spremniji ispravno odreagirati
Bijes i srdžba - također pomažu da se odbranimo i ne dozvolimo zlostavljanje
Tuga i melankonija - Potrebne su nam da bismo mogli prebroditi šok zbog gubitka
Strast i nježnost - Neophodni su za stvaranje jakih i trajnih veza. Garantiraju i produžetak vrste
Entuzijazam i polet - Neophodni su da bismo zapravo bilo što ostvarivali
Gađenje i prezir - Čuvaju nas od situacija i osoba koje smatramo negativnima
Net.hr

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Bez negativnih emocija bi poludjeli Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime07.11.09 21:58

Istina da nam sve trebaju...i da bi bez nekih balans bio poremečen..sve se vrti u krug..malo ovog, pa malo onog..da bi dobili savršeni mix. onog što određuje svakog pojedinca. Problem nastaje kada je netko uslijed nekih drugih stvari u životu nečega imao premalo ili previše, balans svega se tad poremeti i dobijemo..problematičnu osobu.

Možda ja jesam zbrkana i možda je kod mene ..ili kod svih nas nešto zbrkano pomalo i poremečeno..ali moj je zadatak da u svom djetetu taj balans svega dobro rasporedim..da ima svega pomalo..da jednom odraste u kompletnu osobu.
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime06.12.09 23:29

Kao sto bi nastala zbrka u glavi bez faktora zaborav tako i bez negativnih emocija nastaje haos...

Nista nije dobro u prekomernim kolicinama pa i dobre emocije...

Mera u svemu je lek za sve !
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime06.12.09 23:33

mihaela je napisao/la:
Kao sto bi nastala zbrka u glavi bez faktora zaborav tako i bez negativnih emocija nastaje haos...

Nista nije dobro u prekomernim kolicinama pa i dobre emocije...

Mera u svemu je lek za sve !

Hmmm..s tim se baš ne slažem.. Bez negativnih emocija bi poludjeli 432419
______________


Put neumjerenosti vodi u dvorac mudrosti..
Zatvori su sazidani od stijena Zakona, javne kuće od opeka Religije..
Što je sada dokazano, nekoć se samo zamišljalo..
Sve u što se može vjerovati, slika je istine..
Tigrovi bijesa mudriji su od konja pouke..
Kao što gusjenica bira najljepše listove da snese jaja,
tako svećenik baca prokletstvo na najljepše
radosti..

( William Blake, „Paklene izreke“)
____________


Neumjerenost nas vodi u "dvorac mudrosti". Od umjerenosti se samo - dugo i umjereno živi.. Bez negativnih emocija bi poludjeli 554834
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime06.12.09 23:37

Ali neumernost u cemu bi nas odveo u dvorac mudrosti ?
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime06.12.09 23:40

mihaela je napisao/la:
Ali neumernost u cemu bi nas odveo u dvorac mudrosti ?

Zar si ti zadovoljna umjerenom mudrošću, osrednjim osjećajima, prosječnim životom? Bez negativnih emocija bi poludjeli 432419
________

Draži mi je jedan nego tisuću - ako je najbolji. ( Heraklit)
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime06.12.09 23:48

californiamen je napisao/la:
mihaela je napisao/la:
Ali neumernost u cemu bi nas odveo u dvorac mudrosti ?

Zar si ti zadovoljna umjerenom mudrošću, osrednjim osjećajima, prosječnim životom? Bez negativnih emocija bi poludjeli 432419
________

Draži mi je jedan nego tisuću - ako je najbolji. ( Heraklit)

Pazi ovako : preterana mudrost moze odvesti u nepovrat, kao sto su mnogo poznati mudraci bili neshvaceni bas zbog toga...
preterana osecanja mogu da bole...ni za sta se ne treba mnogo vezivati jer kad to/taj- ode/nemas ga vise, ostaje praznina pa zalis za umerenoscu....
a ni prosecan zivot nije los u odnosu na one "nadprosecne" koje ili moraju cuvati telohranitelji od ubica ili zive na rubu propasti !
[Vrh] Go down
goc
Ljubitelj foruma
goc


Male
Aries Goat
Broj postova : 4354
Godine : 33
Lokacija : daleko od svih..
Datum registracije : 21.07.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime06.12.09 23:49

mihaela je napisao/la:
californiamen je napisao/la:
mihaela je napisao/la:
Ali neumernost u cemu bi nas odveo u dvorac mudrosti ?

Zar si ti zadovoljna umjerenom mudrošću, osrednjim osjećajima, prosječnim životom? Bez negativnih emocija bi poludjeli 432419
________

Draži mi je jedan nego tisuću - ako je najbolji. ( Heraklit)

Pazi ovako : preterana mudrost moze odvesti u nepovrat, kao sto su mnogo poznati mudraci bili neshvaceni bas zbog toga...
preterana osecanja mogu da bole...ni za sta se ne treba mnogo vezivati jer kad to/taj- ode/nemas ga vise, ostaje praznina pa zalis za umerenoscu....
a ni prosecan zivot nije los u odnosu na one "nadprosecne" koje ili moraju cuvati telohranitelji od ubica ili zive na rubu propasti !

mihaela, totalno si u pravu Bez negativnih emocija bi poludjeli 477390
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime06.12.09 23:57

mihaela je napisao/la:


Pazi ovako : preterana mudrost moze odvesti u nepovrat, kao sto su mnogo poznati mudraci bili neshvaceni bas zbog toga...
preterana osecanja mogu da bole...ni za sta se ne treba mnogo vezivati jer kad to/taj- ode/nemas ga vise, ostaje praznina pa zalis za umerenoscu....
a ni prosecan zivot nije los u odnosu na one "nadprosecne" koje ili moraju cuvati telohranitelji od ubica ili zive na rubu propasti !

U kakav to "nepovrat"? Nije mi baš jasno kako misliš da bismo trebali prestati tragati i biti "osrednje mudri"?
Pretjerana osjećanja zaista mogu boljeti, ali sada bismo trebali imati repertoar osjećanja da vidimo po redu o kojima sve govorimo..
Npr. osjećaj sreće - zar ga ne želimo sve više? Zar nije užitak nešto što želimo dosegnuti i - preko "umjerenih" granica?
Hm? "Prosječan život"? To je isto sintagma koju bismo morali definirati. Prvo što mi "nadprosječno" pada na pamet - primjer je koji sam nedavno čitao: filozof Čedomil Veljačić napustio je karijeru i obitelj kako bi se posvetio budizmu. Otišao je na jedan otok kako bi meditirao i posvetio se mudrosti i traganju za smislom svega. To sigurno nije "prosječan život", ali zašto bismo ga trebali okarakterizirati kao "promašenog" i "lošeg"?
[Vrh] Go down
goc
Ljubitelj foruma
goc


Male
Aries Goat
Broj postova : 4354
Godine : 33
Lokacija : daleko od svih..
Datum registracije : 21.07.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime06.12.09 23:59

a tko ga je okarakterizirao kao takvog?
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime07.12.09 0:01

Pazi to je moje MOJE vidjenje ove teme... hvala Bogu da ima puno pametnih koji mogu da iznesu svaja mishljenja...ali veruj mi da je umerenost majka za sve...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime07.12.09 0:04

@goc: umjerenost života - znači prihvatiti umjerenost u svim segmentima - znači prihvatiti (o)srednje vrijednosti...

@mihaela: naravno da je svako viđenje - samo naše subjektivno viđenje, ali rasprava i služi da pokušamo dati dobre argumente u prilog svog stava..
Česta je mudrost da je UMJERENOST MAJKA MUDROSTI..
No, meni je ovaj stih W.Blakea - vrlo mudar. Govori o tome da samo ako pređemo granice umjerenosti, prosječnosti, osrednjosti - možemo dosegnuti istinske životne intenzitete...
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime07.12.09 0:09

Moje mishljenje je da si ti na korak od granice mudrosti...
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime07.12.09 0:13

joj..... krenuh na spavanje,al ste me zainteresirali raspravom....
(čitam ,šutim i mudrujem sastrane Laughing )
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime07.12.09 0:18

Ariela tako je to kad se nadju kolege Bez negativnih emocija bi poludjeli 19814
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime07.12.09 0:20

mihaela je napisao/la:
Moje mishljenje je da si ti na korak od granice mudrosti...

Možda sam samo gospodar sebe.. ( po profesionalnoj deformaciji) Bez negativnih emocija bi poludjeli 31382 ..
___________

Čovjek koji veli: „To mi se dopada, to ću prisvojiti, štititi i braniti od svakoga“, čovjek koji je kadar da vodi neku stvar, sprovodi kakvu
odluku, sačuva vjernost nekoj misli, zadrži neku ženu, kazni i savlada kakvog drznika; čovjek koji ima svoj gnjev i mač, i kome – po prirodi stvari – pripadaju i rado se prepuštaju slabići, paćenici i nevoljnici, a i životinje, ukratko: čovjek koji je u suštini gospodar.. ( F.Nietzsche)
[Vrh] Go down
goc
Ljubitelj foruma
goc


Male
Aries Goat
Broj postova : 4354
Godine : 33
Lokacija : daleko od svih..
Datum registracije : 21.07.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime07.12.09 0:23

čitam tvoje postove i rekao bih također da si ti već sad mudrac... Bez negativnih emocija bi poludjeli 668150
i načitan si dosta, vjerujem...odakle bi inače znao toliko tih citata Bez negativnih emocija bi poludjeli 12363


Zadnja promjena: goc; 07.12.09 0:31; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime07.12.09 0:28

Citat :
Čovjek
koji veli: „To mi se dopada, to ću prisvojiti, štititi i braniti od
svakoga“, čovjek koji je kadar da vodi neku stvar, sprovodi kakvu
odluku,
sačuva vjernost nekoj misli, zadrži neku ženu, kazni i savlada kakvog
drznika; čovjek koji ima svoj gnjev i mač, i kome – po prirodi stvari –
pripadaju i rado se prepuštaju slabići, paćenici i nevoljnici, a i
životinje, ukratko: čovjek koji je u suštini gospodar.. ( F.Nietzsche)

lepo ja rekoh Bez negativnih emocija bi poludjeli 31382
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bez negativnih emocija bi poludjeli Empty
PostajNaslov: Re: Bez negativnih emocija bi poludjeli   Bez negativnih emocija bi poludjeli I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bez negativnih emocija bi poludjeli
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Poludjeli Pepe
» 10 emocija moći
» Savjeti muškarcima za kontroliranje emocija
» Veza između misli, emocija i ponašanja
» Priroda emocija, raspoloženja - emocionalna inteligencija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: