Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Svemir je pun naseljivih svijetova

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime25.10.09 18:46

Europski astronomi su otkrili 32 nova planeta izvan Sunčevog sustava, dodajući dokaze teoriji da u svemiru postoji mnogo mjesta na kojima se mogao razviti život.

Svemir je pun naseljivih svijetova 0116007.42

Zahvaljujući teleskopima Europskog južnog opservatorija (ESO) znanstvenici nisu pronašli nijedan planet veličine Zemlje, nijedan koji bi mogao biti nastanjiv pa čak nijedan "neobičan".

No, ovom se objavom broj egzoplaneta povećao na više od 400.

Šest novootrkivenih planeta je nekoliko puta veće od Zemlje, čime je broj tzv. super-Zemlji narastao na preko 30. Većina do sada otkrivenih planeta je kudikamo veća, poput Jupitera, ili čak i veća.

Dva od novih planeta su do pet puta manji od Zemlje, a jedan je čak pet puta veći od Jupitera.

Astronom Stephane Udry sa Sveučilišta u Ženevi kaže da ti rezultati podupiru teoriju o nastanku planeta, pogotovo oko najuobičajenijih tipova zvijezda.

"Prilično sam uvjeren da planeta nalik Zemlji ima posvuda", rekao je Udry na presici u Portugalu. "Priroda nije nalik vakuumu. Postoji li mjesto za planet, tamo će i biti planet".

Ono što posebno veseli astronome je činjenica da oko 40% zvijezda nalik Suncu ima planete koji veličinom više podsjećaju na Zemlju nego na Jupiter, čija je masa oko 300 veća od Zemljine.

"Ovisno o definiciji veličine super-Zemlje, planeti s masom sličnoj Zemljinoj su 'izuzetno uobičajeni'", kaže Alan Boss, astronom s Carnegie instituta, koji, naravno, nije član europskog tima.

"I slažem se, svemir mora biti pun naseljivih svjetova", kaže.

Boss kaže da je otkriće 32 planeta odjednom vjerojatno rekord i "pokazuje da su Europljani preuzeli primat u otkrivanju planeta izvan Sunčevog sustava".

Otkriće je omogućio High Accuracy Radial Velocity Planet Searcher (HARPS), spektrograf dodan teleskopima Europskog opservatorija u Čileu, koji preciznije prati kolebanje u kretanju zvijezda, oje pak nastaje gravitacijskim međudjelovanjem planeta i zvijezde.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime29.10.09 21:42

Oooo pa super..Europljani će ih jednom kolinizarati..kao što su po zemlji kolonizirali... Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
..Samo se ti kiki smij..vidjet češ ti jednom..za 500 godina ili koliko već Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime29.10.09 21:43

Oooo pa super..Europljani će ih jednom kolinizarati..kao što su po zemlji kolonizirali... Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
..Samo se ti kiki smij..vidjet češ ti jednom..za 500 godina ili koliko već Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime29.10.09 21:43

Oooo pa super..Europljani će ih jednom kolinizarati..kao što su po zemlji kolonizirali... Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
..Samo se ti kiki smij..vidjet češ ti jednom..za 500 godina ili koliko već Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime29.10.09 21:43

Oooo pa super..Europljani će ih jednom kolinizarati..kao što su po zemlji kolonizirali... Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
..Samo se ti kiki smij..vidjet češ ti jednom..za 500 godina ili koliko već Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime31.10.09 18:12

što je ovo Kiki send...send send.... Svemir je pun naseljivih svijetova 12363 .....ma već oni isplanirali kome koji planet...naš se opet biti najšašaviji Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime31.10.09 18:54

Aaaaaa.vidi mene..send..send... Svemir je pun naseljivih svijetova 12363 Svemir je pun naseljivih svijetova 12363 Svemir je pun naseljivih svijetova 12363 nisam ja nisam ja takva..ja kao zemljani malo koloniram po forumu..moje moje..moje,. Svemir je pun naseljivih svijetova 12363 Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime31.10.09 18:55

looool looool looool sta ti mislis kiki mi ne cujemo pa ponavljas looool

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Svemir je pun naseljivih svijetova Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime31.10.09 19:29

...ma to je čisto privlačenje pažnje...mislila sam si možda netko dođe pa iskomentira barem to ...eto bila sam u pravu.... Svemir je pun naseljivih svijetova 12363
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime01.12.09 14:39

Sasvim izvjesna teza, ali postoje i zanimljivije u astrofizici...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svemir je pun naseljivih svijetova Empty
PostajNaslov: Re: Svemir je pun naseljivih svijetova   Svemir je pun naseljivih svijetova I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svemir je pun naseljivih svijetova
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gdje počinje Svemir?!
» Pronađen štit za putovanja kroz svemir
» Svemir će se širiti zauvijek, pa postati hladno prostranstvo
» Plavi svemir - blue universe
» Pošaljite svoju fotku u svemir!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Znanost :: Astronomija-
Forum(o)Bir: