Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? Empty
PostajNaslov: Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci?   Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? I_icon_minitime07.07.09 17:32

Jedno vrijeme sam živio u Njemačkoj, tako da mogu objektivno prosuditi razliku u pristupu prema kućnim ljubimcima između nas Balkanaca i zapadnjaka. Na zapadu se puno više pažnje posvečuje ljubimcu, doista ga se doživljava kao živo biće vrijedno pažnje, dok se kad nas ljubimci često tretiraju kao stvari. Često su kod nas ljudi brutalni prema ljubimcima i ne mare za njih. Smatrate li da je kućni ljubimac kažnjen samim tim što se rodio (okotio i bilo što drugo) na Balkanu? Zašto su ljudi na Balkanu često brutalni i nemarni prema životinjama? Je li to znak primitivizma, zloče ili nečeg trečeg?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci?   Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? I_icon_minitime07.07.09 21:47

Mislim da je kod nas zakon što se toga tiće dosta mekan,pa se tako neki ljudi i mogu ponašati prema životinajma kako ih volja.
Da nam pooštre zakon o držanju kućnih ljubimaca kao što je vani napravljeno, možda bi se i kod nas stvari malo promijenile. Ne vjerujem da su oni vani preko noći postali "dobri" vlasnici, več ih vjeraojatno zakon natjerao da ako ne misle imati i držati životinju kako treba, ne trebaju ju ni nabavit,..ma ja bi ih u buksu..one zlostavljače....a bemti ja bi sve u buksu, ali što, drugima za primjer.
A malo po malo utuvili bi ljudima da životinja također ima prava živjeti kao treba.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci?   Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? I_icon_minitime07.07.09 21:51

To ovisi od osobe do osobe kako se ponaša prema kućnom ljubimcu, svugdje postoje pojedinci koji će biti nemarni ili brutalni prema životinji, to bi trebalo urediti nekim zakonom
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci?   Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? I_icon_minitime18.07.10 20:14

ovdje ima puno debila šta udaraju životinje,naročito pse...il ovdje gdje živim jedan se u drugom osnovne hvalio da je uvatia mačku za rep i vrtia je iznad glave i zabia u zid...drugi je došo ma ja imam psa kad mu rečem sjedi on neće ja ga samo spucam šakom u glavu...onda je dobia "malo" batina od nas 3-4...otac mi je radia u njemačkoj gore na sjeveru u killu i pričo da vlasnici pasa (imaju vremena) al neće da ga izvedu u šetnju da se pomokri.kad mu konačno padne na pamet jbg pas ne može izdržat i u liftu se istoči...kad se sve zbroji i oduzme (po ovome što sam ja čuo) manje više smo isti,ali su zapadnjaci bolji prema životinjama ipak...ne samo zbog zakona jer su im zakoni takvi kakvi jesu...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Gost
Gost




Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci?   Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? I_icon_minitime31.08.10 22:54

Mislim da zakon nema veze sa tim kako se ja odnosim prema svom ljubimcu.To je do osoba,balkanci su takvi kakvi jesu,hladni i okrutni a pošto nemaju na kome iskalit bijes najlakše je na nedužnoj životinji.Čast izuzetcima ima ih ......
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci?   Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? I_icon_minitime01.09.10 13:27

Mislim da zakon nema veze sa tim kako se ja odnosim prema svom ljubimcu. - to da al da su zakoni takvi da recimo da ga krivo pogledaš da ideš u zatvor onda ne bi niko ništa smjeo...ne znam jesam ovdje il negdje drugo piso da neki njemac valjda pokušp zapalit svog psa (spalio mu je malo dlake i opekotine 1. stupnja) završio u zatvoru na 6 god,a ovde u hrvackoj je tip izmlatio psa polomio mu rebra i tako satima izbo ga vilama on dobio 1,5 god...pa jebo te...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Sponsored content





Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci?   Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jesu li Balkanci nemarniji i brutalniji prema ljubimcima nego zapadnjaci?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pet savjeta za brigu o ljubimcima tokom ljetnjih vrućina
» Što činite sa svojim ljubimcima kad odete na godišnji odmor?
» Jesu li dobar i lud braća?
» Jesu li stvarni superljudi?
» Jesu li trešnje čudotvorno voće?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Kućni ljubimci :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: