Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Jesu li dobar i lud braća?

Go down 
+7
teaa
Wind
Niky
Blizanka
Lux
krave su ljubičaste
Goran
11 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime02.03.09 12:12

Živimo u društvu izvrnutih vrijednosti. Često se pojam dobrota pogrešno tumači i ljudi imaju pogrešne životne prioritete. Ljudi često jure za materijalnim dobrima, ne mareći za svoju iskonsku bit. A naša iskonska bit je savršena dobrota. Onaj tko želi upoznati svoju bit, koju često gubimo kad padnemo pod negativan utjecaj okoline, mora znati što znači biti temeljito dobar. Nemoguće je biti polovično dobar. U istinskoj dobroti nema mjesta naivnosti, kako to neki tumače.Temeljito dobra osoba je i mudra, jer je mudrost izvor dobrote. Što se više otvaramo prema dobroti, više nam se otvaraju i novi horizonti i vrata uspjeha. Postajemo svjesni kako tek uz istinsku dobrotu možemo ostvariti velike životne uspjehe. No, dobar i uspješan se ne postaje preko noći. Naša iskonska dobrota stanuje u našoj duši. Moramo spoznati ljepote svoje duše, svakodnevno se truditi duhovno napredovati. To nije lako, treba biti mudar i znati se othrvati sotonskim zamkama i slušati samo Božji glas u sebi. I ne samo to, za sve se sami moramo izboriti, Bog nam je u ruke dao ključ uspjeha, ali ništa neće uraditi umjesto nas. Zato smo i stvoreni na ovom svijetu. Da živimo život u pravom smislu, pobijedimo sva iskušenja i uživamo u životu. Da u trenu kad naša duša napusti tijelo bude čista kakva je bila i u trenu fizičkog rođenja i da nastavi vječni život.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
krave su ljubičaste
Početnik
Početnik



Broj postova : 18
Datum registracije : 12.02.2009

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime02.03.09 21:36

nisu braća. tu izreku su izmislili baš oni koji grabe kroz život i ne osvrću se da vide šta su iza sebe ostaviili. pri tom ne mislim na materijalno.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime02.03.09 21:38

Istina Milka! bravo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime02.03.09 21:40

Slažem se s ljubičastom, dobrota i ludost nisu isto, osim iz neke perspektive koja baš ne odaje velikodušnost i mudrost
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime02.03.09 22:20

Ljudi su cesto samo prividno "dobri" samo se pretvaraju a prvom prilikom pokazu svoju iskonsku zlobu i pravo lice. Danas je malo ljudi koji su zaista dobri i jako ih je tesko pronaci. Cak mislim da bas ti "dobri-zli" ljudi svim silama se trude da iskreno dobre ljude gaze i prikazu ih budalama. Koliko vam se samo puta u zivotu desilo da nekome zaista zelite uciniti nesto dobro i da im pomognete i na kraju samo shvatite da ste iskoristeni i da ste ispali budala. Za mene su dobar i budala braca i to neodvojiva. Treba biti mudar i pored nekih ljudi ne pokazivati svoju dobrotu jer ljudi su zlobni samo cekaju pravi trenutak da ujedu. Naravno ne mislim s ovim da su svi ljudi isti i ne treba gledati ljude po nekom "stereotipu", uvijek ima izuzetaka ali nazalost rijetki su u danasnjem svijetu ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Jesu li dobar i lud braća? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime02.04.09 11:16

takve se fraze provlace odavna...
dali su braca..
pa sa tocke psihoanalize..
da ..vrlo su bliski..
cak sam i slobodna kazat da su oboje disocijalni..
ovaj je predobar ..dok ovaj ne razumije..
njihove distanciranost na probleme u zivotu se odnose vrlo razlicito ali
u nekim situacijama vrlo blisko..
oboje ne misle na sutra..
jednostavno dobar ce ti dati sve pa makar sutra sam trazio pomoc..
dok sa druge strane manjak inteligencije(lud)
ce to rasipat na sve nacine..
dakle sutra dan..oboje nemaju nista..
jedan iz sazaljenja..drugi zbog nerazumijevanja...
to je neka spona koja ih veze i daje im neku bliskost..
dobar ne misli na sutra..
ludom je svejedno...
jednostavno receno..
SUTRA JE NOVI DAN..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime11.04.09 8:24

Baš su predrasude o tome da su dobar i lud braća stvorili ljudi poput Adry. Ona očito nije upoznata sa iskonskom temeljitom dobrotom. Pisati da dobra osoba ne razmišlja o sutra i da samo daje ne razmišljajuči o sebi je komično. Temeljita dobrota i mudrost idu ruku pod ruku, nema prave dobrote bez mudrosti.
Kosa na glavi mi se diže od onih koji glume dobrotu ili prodaju neke filozofije o njoj koje nemaju veze sa realnošću.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime11.04.09 8:31

moras jos mnogo uciti da bi shvatio ovaj napisan komentar...
koliko je tko dobar o tome necu...
a to sto Ti se kosa dize na glavi...
i o prodaji filozofije..
vidim iz pisanja po forumu...
pomalo je ovdje na forumu malo teze
komunicirati ako je veca tema...
zato me i necudi..
sto su kalodonti..brojalice i virtualni sex top teme...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime11.04.09 8:49

Omalovažavanje osoba i foruma u globalu neću trpiti, zaredala si sa brojnim nekorektnim postovima Adry i smatraj ovo posljednjom opomenom pred isključivanje sa foruma.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime26.04.09 22:35

Dobrota je za ludog ludost, a za dobrog je ludost ludost.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime28.04.09 7:16

Tako je Teo. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime14.03.10 17:14

Dobar i lud ..idu ruku pod ruku. Koliko god u današnjem svijetu pokušavamo biti dobri ...uvijek postoji oni koji našu dobrotu iskoriste za svoju dobrobit i tu ispadamo ludi.
Koliko dobrih ima oko nas..ima ih samo treba dobro ''otvoriti '' oči. Ne dopustiti svakome da uvidi koliko smo dobri..jer kada se otvorimo do kraja , naša dobrota postaje ulaznica za bol...naša ludost dopuštanja drugima da nas povrijedi zbog dobrote naše ludosti...
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime14.03.10 17:39

Koliko je ljudi toliko je i cudi.....to je po meni najbolja izreka ikad......jer nikad neces naici na dvije osobe koje su po svemu iste,pa taman da su i jednojajcani blizanci

Pa samim tim je beze ista i ikoga generalizirati . Ni dva brata nisu ista a kamo li dobar i lud

U danasnjem svijetu se nekada cini da je ludo biti dobar i da je ludo ocekivati da ce neko biti dobar prema tebi.......ali i da te 1000 puta naprave ludim i iskoriste tvoju dobrotu, opet je bolje i 1001. put drugoj osobi pristupiti sa dobronamjernim ponasanjem i predpostavkom da je i ona ista, nego zbog losih iskustava promijeniti dobronamjeran pristup drugima.
Jer nikad se ne zna.....mozda je upravo ta 1001.osoba jedna divna dobrica Jesu li dobar i lud braća? 982261
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime14.03.10 22:50

Krasno napisano.Uvijek se naiđe na dobrice...baš inspirativan post danas meni.Smile
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime15.03.10 19:21

Dobar čovjek je idealan rob. ( F.Nietzsche)
___

Pokušajmo ne miješati "naivnost" i "dobrotu". To što je os suvremenog svijeta ekonomija ( tržišni kapitalizam brutalnog tipa - štakorska utrka par exellance), ne znači da SVI NUŽNO moramo pristati na takvo viđenje svijeta i "upasti" u to "đavolje" kolo...
Ponekad upadnemo u malodušnost pred (?) činjenicom da je tako teško promijeniti svijet u kojem tako jasno vidimo zlo i greške, pa poželimo pobjeći. To je indikativno - to je, naprosto, dokaz da ne prihvaćamo amoralizam u kojem je sasvim prihvatljiva ona izreka u kojoj je "homo homini lupus" ( čovjek je čovjeku vuk..)

Čovjek nije nikada bio "iskonski dobar". Čovjek uvijek tek postaje - čovjekom, uvijek je otvorena opcija. Djela ga određuju..
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime16.03.10 19:21

C_men:
Citat :
Čovjek nije nikada bio "iskonski dobar". Čovjek uvijek tek postaje - čovjekom, uvijek je otvorena opcija. Djela ga određuju..

Hmmmm a sta je onda sa onom izrekom: "Sva se djeca radjaju nevina i cista"???
Po toj izreci svi su ljudi iskonski dobri a zivot je ono sto od nekih napravi nesto ruzno.

Ti, s druge strane, tvrdis nesto sasvim suprotno ....hmmmm
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime12.04.10 2:16

californiamen je napisao/la:


Čovjek nije nikada bio "iskonski dobar". Čovjek uvijek tek postaje - čovjekom, uvijek je otvorena opcija. Djela ga određuju..

Postoji savršeno pozitivna, čista i dobra duša u trenutku rađanja (to je tren savršene iskonske dobrote), sve kasnije je izbor između dobra i zla. Ne možemo tek kasnije postati nešto, što smo već postali samim rođenjem.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Firefly
Totalno relaxiran
Firefly


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 1149
Godine : 34
Lokacija : Među oblacima
Datum registracije : 06.07.2010

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime10.08.10 0:27

hm.. zanimljiva razmišljanja...
ja sam ovdje malo zbunjena jer čitav mi život govore da sam predobra
što je najbolje tata objašnja tamo nekome kako sam predobra i da potiče agresivnost u meni da me svijet ne zgazi

u današnje vrijeme biti dobar je biti lud.. sve se svodi na to što je dobrota i što je ludost?
danas kako je Wind napisala da se ne očekuje dobrota od drugih ljudi.. istina.. dobro mene još drži i naivnost pa je očekujem
i znate što?
dobim je!
100 ljudi će me razočarati ali ona 101 će mi biti najbolji prijatelj.. jer prepoznaje tu osobinu u meni

ja samtram da su danas braća.. jer biti lud je biti ne normalan po današnjim očekivanjima
danas se očekuju agresivci, egoisti i oni koji prvo gledaju sebe pa drugog
ja samim time što odbijam biti dio toga i što prozivam o moralu neke ljude ja sam njima LUDA
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime10.08.10 0:38

Jesu.
[Vrh] Go down
Yo
Zagrijao tipkovnicu
Yo


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 260
Godine : 38
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 22.06.2009

Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime10.08.10 1:31

californiamen je napisao/la:
Dobar čovjek je idealan rob. ( F.Nietzsche)
___

Pokušajmo ne miješati "naivnost" i "dobrotu". To što je os suvremenog svijeta ekonomija ( tržišni kapitalizam brutalnog tipa - štakorska utrka par exellance), ne znači da SVI NUŽNO moramo pristati na takvo viđenje svijeta i "upasti" u to "đavolje" kolo...
Ponekad upadnemo u malodušnost pred (?) činjenicom da je tako teško promijeniti svijet u kojem tako jasno vidimo zlo i greške, pa poželimo pobjeći. To je indikativno - to je, naprosto, dokaz da ne prihvaćamo amoralizam u kojem je sasvim prihvatljiva ona izreka u kojoj je "homo homini lupus" ( čovjek je čovjeku vuk..)

Čovjek nije nikada bio "iskonski dobar". Čovjek uvijek tek postaje - čovjekom, uvijek je otvorena opcija. Djela ga određuju..


U potpunosti se slazem s ovim Jesu li dobar i lud braća? 816407
[Vrh] Go down
http://www.do-kraja.com/dforum/
Sponsored content





Jesu li dobar i lud braća? Empty
PostajNaslov: Re: Jesu li dobar i lud braća?   Jesu li dobar i lud braća? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jesu li dobar i lud braća?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Braca bez gaca
» Braća Farro napuštaju Paramore
» Omnibus "Video V. Poezija" (Natalija Ž. Živković) - web premijera
» Pronađen arsenal oružja, uhapšena braća
» Braća gorile presretni nakon novog susreta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: