Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem?

Go down 
+7
D_DoLL
Tea
Blizanka
Ary
Kikica
mea
Goran
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem?   Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 I_icon_minitime12.06.09 20:47

First topic message reminder :

ili je to samo fraza? kakva su vaša iskustva?
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem?   Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 I_icon_minitime31.10.10 21:43

Vjerovatno je bolje prespavat,al ja čim ustanem na to pomislim..Mislim ako je moja obitelj u pitanju ,ako je problem "vanjski" onda volim dati si vremena i razmislit
[Vrh] Go down
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1130
Godine : 55
Lokacija : home,sweet home
Datum registracije : 22.10.2010

Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem?   Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 I_icon_minitime02.11.10 22:12

Meni osobno se često desi da kad zapnem u nečem(a to je uvećini slučajeva nešto na poslu,matematika,projektni nacrti ili programiranje) ujutro se probudim i imam čisto,elegantno rješenje
to je me zaintrigiralo pa sam kojekuda pročitao što se dalo pronaći o toj temi i stvar u kojoj se slažu i stručnjaci i laici je da mozak dok spavamo radi na podsvjesnoom nivou(u rem fazi) na problemu i daje riješenje
emocionalni i apstraktni problemi se rjeđe rješavaju u snu ali sigurno ih je bolje jednu noć prespavati jer se očistimo od mentalnog smeća koje nam se prikupi tokom dana

[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem?   Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 I_icon_minitime03.11.10 9:23

Vjerojatno ste više puta u životu čuli da problem koji ne možete riješiti treba prespavati. Najnovije znanstveno otkriće to i potvrđuje jer spavanje uistinu poboljšava kreativnost. Znanstvenici su otkrili da ljudi nakon kratkog sna mogu jasnije razmišljati. Kako se čini, procesuiranje problema tijekom spavanja najčešće vodi do rješenja, a učinak je još bolji kad ljudi uđu u REM fazu spavanja.

Znanstvenici vjeruju da REM faza pomaže mozgu u spajanju naizgled nespojivih stvari, a važna je i za asimilaciju novih informacija s prijašnjim iskustvima. Upravo na taj način može se doći do kreativnog rješenja problema.

izvor: http://www.tportal.hr/lifestyle/zdravlje/24616/Problem-uistinu-treba-prespavati-pa-ga-rijesiti.html

to je pokazalo istraživanje, iako smatram da sve, pa i to, ovisi o pojedincu i njegovom načinu razmišljanja i djelovanja, jer ''prespavati'' problem vrlo lako se može pretvoriti u odgađanje rješavanja problema
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem?   Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 I_icon_minitime01.02.11 13:52

Tako je Yano, svaka osoba i svaka situacija, tj. problem su specifični; nekad je potrebno odmah djelovati, bez da se prespava nešto.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem?   Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem? - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jesmo li zbilja pametniji kad "prespavamo" problem?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» "White Zombie" Datsun 1200 i danas najbrži "električar"
» "Robin Hud" premijerno u "Sava" centru
» Jesmo li sami?
» 10 situacija kada zbilja mrzimo muškarce
» Kozmetički proizvodi koje kupujete, a zbilja vam nisu potrebni

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: