Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Empty
PostajNaslov: Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase   Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase I_icon_minitime12.06.09 17:41

volim cvijece ...i najdraze mi je vidjeti dobro ureden balkon ili dvoriste...imate li vi na balkonu cvijeca...ili u dvoristu...i sta vi volite

evo nekih mojih prijedloga

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase T_terasa_6

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase T_terasa_1

ovo je meni najdraze za balkona ...traje citavo ljeto i boja ima preljepih

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase T_prozor_2005

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Admin10


Zadnja promjena: blizanka; 12.06.09 18:17; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Empty
PostajNaslov: Re: Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase   Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase I_icon_minitime12.06.09 18:16

evo za dvorista mojih prijedloga


Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Trailing_purple_lobelia

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase T_crvena_hortenzija_1

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase T_patuljaste-ruze2_179

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase T_ostero_ljubicasti

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase T_mix_171

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Empty
PostajNaslov: Re: Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase   Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase I_icon_minitime03.07.09 22:40

Na balkonu imam đirane i petunije, niz stepenice imam na svako drugoj prkos suncu, on mi je super...
A u vrtu lijepe Kate, cinije, kadife, noćne frajle, kale, turske karanfile...
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Empty
PostajNaslov: Re: Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase   Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase I_icon_minitime03.07.09 22:41

Imala sam petunije na balkonu, sad ne mogu jer bi ih pas pojeo.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Empty
PostajNaslov: Re: Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase   Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase I_icon_minitime29.04.10 11:17

Ma joj vake godine si rasdim ..posadim brdo
Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase 13074..Pelagonija..(morala sam tražiti kako se zovu na netu.. Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase 12363 )

.. i jel došla zima uvijek mi se smrznu pa hajmo Jovo na novo Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase 12363 ljenguzaih ne spremi u podrum na vrijeme ja uvijek imam vremena..i evo sad opet iz početka...najbolje da odustanem od njih... Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase 12363
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Empty
PostajNaslov: Re: Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase   Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase I_icon_minitime04.08.10 10:01

Bakopa

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Balkonske-roze

Bakopa - nježna ljepotica
Bakopa (lat. Bacopa Cabana) je puzava, odnosno viseća ljetna biljka koja se posebno ističe na balkonima i u visećim posudama. Ova biljka naraste između 50 i 80 centimetara te ima bezbroj malenih sitnih cvjetića koji nisu veći od centimetra. Bacopa je jako lijepa u kombinaciji s verbenom, surfinijom, grmolikom pelargonijom i gomoljastom puzavom begonijom.
- Jako je dobro da bacopa bude u polusjeni, jer ona sa svojim cvjetićima i listićima puno sporije raste od većih biljaka. Također, treba pripaziti da joj ne bi dolazilo puno kiše, savjetuje uzgajivačica cvijeća Mirjana Vertel.
Bacopa je biljka koja se razmnožava sjemenski u rano proljeće, odnosno oni koji su je mislili posaditi trebali su to učiniti koncem travnja i tijekom svibnja. Gotovu sadnicu moguće je još posaditi tijekom lipnja, ali kako hortikulturisti upozoravaju, ne bi trebalo previše čekati s krajnjom sadnjom.
Najvažnije je biljčicu smjestiti u bogatu, rahlu zemlju na polusunčano mjesto, gdje će najbolje uspijevati. Ovo je zahvalna biljka koja cvjeta cijelog ljeta, pa čak i do kasne jeseni, ako je ne ošteti mraz.
Kao i za većinu biljaka, potrebno je reći kako bacopu treba redovito zalijevati, ali ne pretjerivati da joj ne bi istrulilo korijenje, a samim time i cijela biljka. Prihranjivanje bacope trebalo bi u prosjeku činiti svakih 14 dana tekućim gnojivom za biljke cvjetnice.
D. POLJAK


Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Milijon

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Empty
PostajNaslov: Re: Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase   Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase I_icon_minitime06.08.10 19:46

Ja sam isprobala svasta, i zakljucih da su za topla podrucja, sa izrazito suncanim ljetom i s malo kise, idealne petunije i kadifice
Evo jedan segment moje okucnice, u kombinaciji pomenutih biljaka

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Dsc02291j
Uploaded with ImageShack.us
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Empty
PostajNaslov: Re: Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase   Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase I_icon_minitime10.08.10 15:36

Viseće košare

Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Biljke-tekst
Što su to viseće košare?
One su praktično i vrlo lijepo rješenje za uzgajanje cvijeća tamo gdje za njih nema ili ima vrlo malo mjesta. Riječ je o biljkama koje traju jednu godinu i koje na jesen moramo odstraniti kako bi u proljeće posadili nove.

Izbor posude
Posuda za viseću košaru može biti od raznih materijala: pletena, žičana, glinena, drvena, metalna… Ona može biti i različitih oblika: okrugla, četvrtasta, valjkasta... Prije nego li izaberete posudu, morate znati gdje ćete je postaviti, jer u skladu s time ćete izabrati vrstu cvijeća.

Pazite i na veličinu, jer ako je biljčica premala, brzo će ishlapiti voda i često ćete je morati zalijevati, a ako je prevelika, bit će teška i s njom ćete jedva izaći na kraj.


Izbor cvijeća
U košare možete posaditi mnogo različitog cvijeća, u nebrojeno mnogo kombinacija. Možda ipak za početak kako se ne biste razočarali, počnite s jednom vrstom u jednoj košari, a kad steknete malo iskustva već iduće proljeće možete kombinirati više cvijeća u istoj košari.

Za prostore s mnogo sunca preporuka su: sporiš, tuljasti plamenac, patuljasti neveni, pelargonija, lobelija i slak.

Za sjenovita mjesta preporuka su: begonije, fuksije, asparagus... Možete u košare zasaditi i trajnice poput bršljana, paprati ili zimzelena kako bi cijelu godinu imali zelenilo oko kuće, a možete ih i kombinirati s jednogodišnjim biljkama.


Priprema košare
Kada ste nabavili košaru ili više njih, pripremite ih za sadnju biljaka tako da unutarnji dio presvučete plastičnom folijom (vreća za smeće može poslužiti kao zamjena), a na dnu izbušite nekoliko rupa za nesmetano otjecanje viška vode. U košaru zatim dodajte kompost za lončanice i sadite biljke od vanjskog ruba prema unutra.

Više biljke i one koje rastu uspravno postavite u sredinu, a one niže i povijuše (puzavice) uz vanjski rub. Kada ste sve posadili, košare dobro zalijte i ostavite na zračnom i hladnijem mjestu kako bi se biljke oporavile i prilagodile novoj okolini.


Smještaj košare
Visećim košarama najbrže možete urediti i razveseliti prostor kao što je trijem, balkon, ulaz u predvorje, ispod ili pokraj prozora. Imaju jednak učinak kao i cvjetni aranžmani, ali ne ostavljaju dojam nepokretnog, već se mijenjaju dok rastu uz stalne promjene boja.

Osigurajte im dovoljno svjetla i pazite da nisu na propuhu, a objesite ih na pripremljene kuke, klinove ili jednostavno pažljivo zavežite za neki čvrsti postojeći predmet (npr. ograda balkona).


Njega i održavanje
Potrebno je često obraćati pažnju na košare i zalijevati i dohranjivati biljke. Dohranjivanje se vrši tekućim gnojivom – jednom do dva puta mjesečno. Kada nabavite umjetno gnojivo, pažljivo pročitajte upute. Zalijevanje se obavlja češće, tj. prema potrebi.

Najjednostavnija provjera je da u košaru (u kompost) gurnete prst i ako je suh, dobro zalijte. Slobodno otkinite suho i bolesno lišće, a ako vam se učini da je košara praznjikava ili vam se ne sviđa i u bilo koje vrijeme dosadite nove biljke.
Izvor
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase Empty
PostajNaslov: Re: Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase   Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ukrasno bilje za balkone, dvorista, terase
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vrtić za začinsko i/ili ukrasno bilje.
» Zaštićeno bilje
» Ljekovito bilje i trave
» Božićne dekoracije dvorišta
» Ideje za uređenje dvorišta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Vrtlarstvo,voćarstvo i uređenje dvorišta :: Vrtlarstvo, voćarstvo-
Forum(o)Bir: