Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zavjesa, ukras svakog prostora

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime03.06.09 13:47

Trendovi diktiraju čiste i jednostavne linije, izvedene u prirodnim materijalima i retro izgledu...


Trendovi zastarijevaju i ponovo se vraćaju. To ne vrijedi samo za modu. Jednake promjene događaju se i u svijetu zavjesa i dekora. Načini prekrivanja prozora mijenjali su se kroz historiju i taj se proces nastavlja.

Trendovi diktiraju čiste i jednostavne linije, izvedene u prirodnim materijalima i retro izgled pa su motivi cvijeća i apstraktnih biljnih ornamenata vrlo popularni.

Izbor materijala

Materijali od kojih se proizvode zavjese i zastori su različiti: postoje pamučne, lanene, baršunaste, svilene, satenske, polusintetičke tkanine. Upotreba zavjesa i zastora pruža velike mogućnosti u oblikovanju i definiranju prostora. Zavisno od vrste koju odaberete, stvorit ćete različite ugođaje: moderne, klasične, retro, intimne, prozračne, razigrane...

Odabir će biti još kvalitetniji ako boju ili uzorak povežete sa drugim elementima enterijera. Pripazite, ako dominiraju geometrijski uzorci, ne unosite cvjetne motive i obrnuto.

Koje ćete zavjese odabrati, zavisi od veličine prostora, dimenzije prozorskih otvora, osvijetljenju, rasporedu namještaja i već prisutnim bojama.

Potrebno je znati da njihov oblik, uzorak i boja mogu učiniti prozore vizuelno većim, manjim, širim ili užim.

Manje prostorije

U manjim i slabije osvijetljenim prostorima treba odabrati svjetlije i prozračnije zavjese. One sa velikim uzorcima preporučljive su za otvore manjih dimenzija. Jednostavne zavjese bez previše uzoraka, obješene na metalne ili drvene karniše, odlično će se uklopiti u svaki prostor.

Upotreba zastora od prirodnih materijala, kao što su bambus, konoplja ili drvo, sve je češća i to zato što stvaraju izrazito ugodnu i opuštajuću atmosferu u prostoru.

Zastori od resa

Osim zavjesa od tkanina, posebno su popularni i zastori od gusto postavljenih resa, koje se sastoje od nanizanih elemenata ili karika od različitih vrsta materijala, boja i uzoraka. Na tržištu su sve više prisutne zavjese diskretnijih uzoraka, mekše, podatnije i prirodnijeg izgleda.

Kakav namještaj, takva karniša

Karniše, kao i različiti ukrasni nastavci, izrađuju se od drveta, metala, kovanog željeza, plastike, inoksa. Kupuju su kao gotovi elementi ili se izrađuju prema dimenziji otvora. Materijal karniše trebao bi se uklopiti sa materijalom ostalih elemenata namještaja, a pogotovo kade se radi o drvetu.

Klasična izvedba karniše je sa prstenima, ali postoje i druga rješenja. Teleskopska izvedba omogućava fleksibilnost, jer se karniša može razvlačiti. Iznad balkonskih vrata preporučljivo je postaviti preklopnu karnišu.

Karniše i zavjese uvijek trebaju biti duže dvadesetak centimetara od otvora kako bi se postigla efikasna toplinska zaštita te kako bi se pojačao estetski efekt.

Zavjesa, ukras svakog prostora X3156566264969602_16

Zavjesa, ukras svakog prostora X3156566264969602_7

Zavjesa, ukras svakog prostora Zavjeseraffrollodg8

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zavjesa, ukras svakog prostora Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime03.06.09 14:16

Da li su zavjese jos uvijek moderne ....volite li vi zavjese ?

meni su super ...bez obzira sto ih neko smatra starinskim ....moderne ili ne... ja ih volim...
daju toplinu prostoru... namjestaj moze biti bilo kakav... al ako imas lijepe zavjese ili dobar cilim... neke interesantne jastucice - sve moze izgledati bolje nego jeste. Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zavjesa, ukras svakog prostora Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime03.06.09 16:45

Meni je na crnom zidu,zavjesa boja crvenog vina...i izgleda to dvoje bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime11.06.09 18:56

Nisam baš luda za zavjesama,imam samo u dnevnom boravku,a dalje su venecijaneri i ljepo obrađeno oko prozora to mi je milina.Od zavjesa imam traume koliko je moja tetka forsirala i to ne samo preko prozora,nego preko cijelog zida gdje je prozor... affraid looool
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime11.06.09 22:01

Mrzim ih i jedva čekam da izbacim ove stare prozore i stavim .....ništa venecijanere ili šalokatre još će mo vidjeti , a ne podnosim te sakupljače prašine....mada moram priznati vidjela sam ih puno lijepi i prostorije gdje baš zavjesa lijepo popunjava prostor, ali mrzim ih.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime11.06.09 22:26

Zavjesa, ukras svakog prostora 3768
neko voli i ove trakaste ali ljudi kontate li vi da i ove skupljaju prasinu i vise nego obicne ...ja sam imala ovakve ali uzas kad se upiju mirisi..ili od grijanja ...kad ucade...a ne mozes ih oprati zato volim stare dobre zavjese kad ih operem milina kao na primjer ove...

Zavjesa, ukras svakog prostora X3156566264969602_16

Zavjesa, ukras svakog prostora Zavjesa12

a imam i ove ali i njih dok ocistim crknem

Zavjesa, ukras svakog prostora Roletne

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zavjesa, ukras svakog prostora Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime11.06.09 22:57

Kao ovi zadnji su moji i prezadovoljna sam s njima,šta što skuplja prašinu,pa obrišem,gdje je problem.Zavjese su mi puj puj....... Laughing tease
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime12.06.09 10:07

Čovječe moja trpzarija izgleda poput ove zadnje fotke...teta B...otkud ti ta fotka... Laughing
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime12.06.09 11:43

kad sam davno bila u Vinkulji provirila i slikala .... Laughing Laughing Laughing

sa neta kate .... Laughing Laughing volim i ja onakve prostore :;):

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zavjesa, ukras svakog prostora Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime12.06.09 14:28

Teta B...paparaco... Laughing
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime12.06.09 15:38

e kate od mene se svemu mozes nadati.... Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zavjesa, ukras svakog prostora Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime12.06.09 15:41

Kate netko te špijunira Laughing , super mi je ta zelena slika bravo
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime12.06.09 22:42

Zavjesa, ukras svakog prostora 061406_setting_up_room_04

spavaca bez zavjesa

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zavjesa, ukras svakog prostora Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime12.06.09 22:51

Zavjesa, ukras svakog prostora 3207_2513006489_39bcb5ca5c

spavaca sa zavjesama

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zavjesa, ukras svakog prostora Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime12.06.09 22:55

e bez zavjesa mi je super, no ipak neke prozore treba prekriti zavjesima pogotvoro one prozore koji imaju direktan pogled u unutrašnjost kuće ili stana
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime30.05.10 14:59

Probala sam skinut zavjese sa prozora i Zavjesa, ukras svakog prostora Affraid nema meni bez mojih zavjesica a skplajči prašine pa bože moj ajmo se šišat na ćelavo imal goreg skupljača od kose,kad pečem palačinke šta više smrdi nego naše kose.Imal šta ljepše nego miris opranih zavjesa Zavjesa, ukras svakog prostora 71877
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime12.07.10 10:43

i meni su prostorije puno ljepse sa zavjesama ne volim prozore prazne ..zavjese mi daju neku toplinu ...a volim inace detalje ..ne volim one neke teske zavjese ..kao u kazalistu volim njezne nijanse i prozracne ..a sad kad bih gledala sta ne skuplja ptrasinu ne bih nista ni imala .

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zavjesa, ukras svakog prostora Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Zavjesa, ukras svakog prostora Empty
PostajNaslov: Re: Zavjesa, ukras svakog prostora   Zavjesa, ukras svakog prostora I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zavjesa, ukras svakog prostora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ručkice – ukras namještaja
» Kamen - prirodni ukras vrta
» Zavolite svoje grudi, jer one su vaš ukras
» Nada svakog muškarca....:)
» JAGLAC Proljetni žuti ukras vrta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Dom :: Modni detalji-
Forum(o)Bir: