Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Utjecaj kave na organizam

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 15:00

Kava i raspoloženje Kava - Utjecaj kave na organizam - Sastojci u kavi -

Australski znanstvenici uspjeli su dokazati kako kava poboljšava obrađivanje informacija i opseg slušanja, te primanja poticajnih poruka. Oni tvrde da kofein kod ljudi stvara bolje raspoloženje i jača sposobnost razmatranja sadržaja poruke, zbog čega se lakše služe s porukom.

Kava održava vaš mozak zdravim -

Desetogodišnje istraživanje pokazalo je kako kod osoba koje piju tri šalice kave dnevno manje opada mentalna sposobnost u kasnijim godinama.

U istraživanju provedenom na Nacionalnom institutu za javno zdravstvo u Nizozemskoj sudjelovalo je 676 osoba iz više europskih zemalja, a promatrani su kroz deset godina. Testovi kojima su se ispitivale njihove kognitivne sposobnosti pokazali su kako je mentalna sposobnost osoba koje nisu pile kavu opadala četiri puta brže.

Prema objašnjenju znanstvenika koji su proveli istraživanje kofein ojačava memoriju tako što utječe na moždane receptore.

Kava utječe na krvni tlak

2002. godine istraživanje provedeno na jednom sveučilištu u SAD-u, provedeno na 1.000 studenata medicine pokazalo je kako osobe koje konzumiraju veće količine kave imaju povišen krvni tlak.

Uzrokuje li kava srčani infarkt?

Istraživanje završeno 2000.-te godine provedeno na 20.000 Finaca dalo je neosporive dokaze povezanosti konzumiranja velikih količina kave i srčanih bolesti.

Bolovi u leđima

Osobe koje piju manje od jedne šalice kave dnevno češće pate od bolove u leđima.

Dijabetes i kava

Istraživanje provedeno 2003. na Harvardu pokazalo je kako osobe koje piju do pet šalica kave dnevno smanjuju rizik dijabetesa tip 2 za 30%.


Kava - Utjecaj kave na organizam -

Kofein, kemijske formule C8H10O2N4, glavni je sastojak kave odgovoran za većinu učinaka na organizam. Osim kofeina, kava sadrži i trigonelin koji se pod utjecajem topline, dakle pri kuhanju pretvara u vitamin niacin (iz grupe B vitamina). Kava također sadrži oko 600 isparivih mirisa, bjelančevine, vodu, masnoće i mineralne soli.

iPosluživanje crne kave

Crna kava se poslužuje nakon obroka. njom se završava ručak ili večera, te je ona znak kako će se uskoro ustati od stola. Kod nas je uobičajeno da se crna kava poslužuje za istim stolom za kojim se i jelo, dok u nekim drugim zemljama ona se poslužuje naknadno uz cigarete ili liker.

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Utjecaj kave na organizam Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 15:14

znaci ako hocu da me ne bole leda treba da pijem vise kafe...isto tako ako pijem vise kafe bolje mi je zbog secera

a ako se cuvam ovih stvari ...onda mogu dobiti...infarkt ili visok pritisak ...pa hajd ti budi pametan

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Utjecaj kave na organizam Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 15:16

ne pijem kavu uopće Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 15:18

onda imas vecu mogucnost da te bole leda... Laughing Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Utjecaj kave na organizam Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 15:21

blizanka je napisao/la:
onda imas vecu mogucnost da te bole leda... Laughing Laughing
ovo s bolovima u leđima nije točno jer kava ima puno purina koji uzrokuju povećanje uranične kiseline u krvi koja uzrokuje bolove u zglobovima ako je povišena Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 15:26

moj teo ja koliko sam pila prije kafe dok sam pusila ...mislim da me nikad leda ne bi trebala boliti.... Laughing a mene bole i dan i noc...toliko o istrazivanju... Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Utjecaj kave na organizam Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 21:03

to samo potvrđuje da kava ima puno purina i uzrokuje bolove u zglobovima :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 21:14

ja ponosno izjavljujem da ne pijem kavu već ...u nedjelju dva tjedna....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 21:15

Nikada ne pijem kavu...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 21:16

Ja pijem puno kave...dobro sad sam si za navečer ubacila nes,ali crna um koliko sam je samo danas popila...Doduše nisam nikad ni probala da prestanem piti i ne pada mi napamet malo da smanjim da ali da prestanem ne.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 21:36

korny je napisao/la:
ja ponosno izjavljujem da ne pijem kavu već ...u nedjelju dva tjedna....

svaka čast korny nastavi tako bravo
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime28.05.09 22:36

pijem kavu, tj bilu kavu s puno mlika, ujutro obavezno i mjera mi je 2-3 dnevno
[Vrh] Go down
Sponsored content





Utjecaj kave na organizam Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj kave na organizam   Utjecaj kave na organizam I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Utjecaj kave na organizam
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gatanje iz kave
» Mural napravljen od milijun zrna kave!
» Utjecaj NLO-a na automobile
» Utjecaj klimatizacije na zdravlje
» POZITIVAN UTJECAJ BOJA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Zdravstveni savjeti-
Forum(o)Bir: