Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 POZITIVAN UTJECAJ BOJA

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

POZITIVAN UTJECAJ BOJA Empty
PostajNaslov: POZITIVAN UTJECAJ BOJA   POZITIVAN UTJECAJ BOJA I_icon_minitime22.07.10 18:01

POZITIVAN UTJECAJ BOJA

POZITIVAN UTJECAJ BOJA Boje

U svom poslu feng shui savjetnika upoznajem životne prostore i primjećujem da ljudi većinom ne koriste jake, zdrave boje. Kao da strahuju od snažnog utjecaja boja koje su vrlo žive i utječu na nas, na naše emocije i na naš duh.

Oduvijek sam voljela boje. Kao mala dijelila sam ih na muške i ženske, prepoznavajući tako intuitivno u njima jin i jang karakteristike. U najtužnijim razdobljima svoga života punila sam se toplinom žute boje. Dom u kojem danas živim sa svojom obitelji prepun je boja i u njemu se divno osjećamo. Zidovi su nam toplo žuti, prekrasno narančasti, a jedan dio doma je u nebesko plavoj boji. Mnogi od onih koji nas posjećuju rijetko se susreću s takvim snažnim intenzitetom boja u životnim prostorima. Ipak, mi smo svjesni pozitivnog utjecaja boja i znamo koliko nam one pomažu u našem životu. Zbog boja naš je dom uvijek veseo, vedar, pozitivan i poticajan. Kao takav nam doista pomaže da se bolje osjećamo u katkad težim životnim situacijama.

Ako ste okruženi bojama žarkog sunca, narančaste bundeve, bojama vedrog neba i tek izraslog lišća, neće vas rastužiti sivilo tmurnih zimskih kišnih dana kao što je upravo ovaj današnji. Posredstvom boja u svom domu možete imati cijelu prirodu. U svom poslu feng shui savjetnika upoznajem životne prostore i primjećujem da ljudi većinom ne koriste jake, zdrave boje. Kao da strahuju od snažnog utjecaja boja koje su vrlo žive i utječu na nas, na naše emocije i na naš duh.
Jedna moja klijentica mi je rekla da treba imati hrabrosti da se zid oboji u intenzivnu narančastu ili da se stan oslika kao što smo to mi učinili. Ne znam, možda ima pravo. Boje vam doista mogu uljepšati život pa smatram da se isplati biti hrabar i unijeti ih u svoj dom. Evo nekoliko riječi o njima.

CRVENA BOJA
Ovo je jaka, snažna boja koja svojim djelovanjem potiče fizičko tijelo na akciju. U Americi su načinili istraživanja među atletičarima te je otkriveno kako gledanje crvenog svjetla pojačava snagu mišića za 13,5%. Crvena boja je boja vatre, strasti, užitka, adrenalina – poznato je kako se najviše automobila kupuje u crvenoj boji. Crvena boja vam pomaže da nadvladate strah od života, kada niste dovoljno odlučni i aktivni. Pokušajte obojiti makar jedan manji dio zida u crveno i pripremite se za promjene.

NARANČASTA BOJA
Boja narančaste bundeve je vrlo topla boja i lakša je od crvene boje. Odlično paše u dječje sobe i blagavaonice. Ona je sretna, društvena boja koja potiče optimizam. Nedavno sam dobila krasni kip Buddhe iz Indije. On je dobio svoje mjesto na komodi naslonjenoj na bijeli zid. Nedugo nakon toga, dobila sam snažan poriv da taj dio zida obojim u toplu narančastu boji. Tek sam kasnije shvatila da je narančasta boja tradicionalna boja budizma.

ŽUTA BOJA
Ovo je moja omiljena boja. Toliko je topla da ju niti jedna boja ne može u tome zamijeniti. U Kini je žuta bila carska boja. Potiče komunikaciju, društvenost, mentalnu aktivnost i dobru probavu. Odlična je u kuhinji, blagovaonici, dnevnoj sobi, a nježnije, mirnije nijanse žute pogodne su za dječje i spavaće sobe. Žuta može biti žuta poput banana, žutanjka, žučkastog pijeska, kao limun, kao sunce. Koju god nijansu odaberete, dobro ćete učiniti za vaš dom.

ZELENA BOJA
Ovo je boja šuma, livada, lišća, drveće i doista je iscjeljujuća i smirujuća. Svojom frekvencijom potiče sklad, mir i ravnotežu. Zelena boja dobro pristaje u svim prostorijama, pa se potrudite da imate nešto u zelenoj boji - dio zida, zelene ručnike, zelenu posteljinu ili biljke. Pogled na zelenu boju u vašem domu podsjetit će vas na zelenu raskoš šuma i tako u vama potaknuti sreću i radost disanja punim plućima.

PLAVA BOJA
Ova boja pripada spektru hladnih boja. Plavo nas smiruje, donosi unutarnju istinu, a često se koristi za smanjivanje boli. Plava boja je dobar odabir za zidove spavaće sobe, sobe za meditaciju. U svakom slučaju, upotrijebite je tamo gdje želite postići osjećaj mira.

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



POZITIVAN UTJECAJ BOJA Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
POZITIVAN UTJECAJ BOJA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pozitivan uticaj vlakana
» Izbacivanje soli iz prehrane nema pozitivan učinak na zdravlje
» Utjecaj NLO-a na automobile
» Utjecaj kave na organizam
» Utjecaj klimatizacije na zdravlje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Dom :: Mali savjeti i svaštara :: Feng Shui savjeti-
Forum(o)Bir: