Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Vitaminom B protiv migrene

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vitaminom B protiv migrene Empty
PostajNaslov: Vitaminom B protiv migrene   Vitaminom B protiv migrene I_icon_minitime06.05.09 14:15

Vitamini B skupine mogu biti jednostavno rješenje za migranu, barem za neke. Nova australska studija pokazuje djelotvornost suplemenata s 2 mg folne kiseline, 25 mg vitamina B6 i 400 μg vitamina B12.

Prijašnje su studije uočile povezanost napada migrene i povišene razine homocisteina u krvi što je aminokiselina koju vitamini B skupine snižavaju. U ovom je istraživanju razina homocisteina nakon 6 mjeseci snižena za 39 posto, a učestalost migrene se znatno smanjila.

Dnevnik.hr



Idea sad mi je jasno gdje su moji napadi migrene nestali...jako puno sam pila i dobivala injekcija i tableta B vitamina...kad sam se razbolila od kicme ...i poslije operacija...i vjerovatno je rjesenje u B vitaminu ...prije sam cesto imala napade ...a sad ne pamtim kad sam zadnji put imala...pa mi cudno ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vitaminom B protiv migrene Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Vitaminom B protiv migrene Empty
PostajNaslov: Re: Vitaminom B protiv migrene   Vitaminom B protiv migrene I_icon_minitime07.05.09 13:57

Pa super za tebe, možda su zbilja u pravu, da ti se barem više ne vrate nikada Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Vitaminom B protiv migrene Empty
PostajNaslov: Re: Vitaminom B protiv migrene   Vitaminom B protiv migrene I_icon_minitime01.09.10 9:36

Pronađen ključni gen za liječenje migrene

Migrene pogađaju jednu od osam osoba na svijetu i mogu biti vrlo opasne. No, čini se da se znanstvenici sve više približavaju odgovorima koji će nam pomoći da se riješimo tih strašnih glavobolja. Međunarodni tim znanstvenika pronašao je ''gen migrene'' koji budi nadu u pronalazak pravog lijeka, za razliku od sadašnjih koji nisu dovoljno učinkoviti ili ne djeluju jednako dobro na svakoga.

Znanstvenici su proveli studiju objavljenu u časopisu ''Nature Genetics''. Usporedili su DNA tisuća ljudi koji pate od migrena s DNA onih koji nemaju tih problema. Pronašli su genetsku manu koja, kako se čini, povećava mogućnosti za ovu bolest tako što glutamatu dopušta da se nagomilava u spojevima između stanica u mozgu. Glutamat je inače kemikalija koja prenosi poruke u mozak.

Iako su i neka prijašnja istraživanja utvrdila gene koji su povezani s rijetkim oblicima migrene, niti jedno do sada nije pronašlo gen povezan s najčešćim oblikom migrena. Dakle, lijekovi koji bi spriječili glutamat da se nakuplja mogli bi zaustaviti migrene.

Profesor Christian Kubisch sa Sveučilišta Ulm u Njemačkoj, jedan od znanstvenika koji su proveli istraživanje, kaže kako ova studija utire put budućim istraživanjima koja će još dublje prodrijeti u biologiju ove bolesti.

Metro-portal.hr

___________________________________________________________

Joj mene baš muče..danima sada več..užas. Ne pomaže ništa samo čekanje da prođu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vitaminom B protiv migrene Empty
PostajNaslov: Re: Vitaminom B protiv migrene   Vitaminom B protiv migrene I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vitaminom B protiv migrene
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Let 3, TBF, Laibach i Lollobrigida sviraju protiv protiv droge
» Možda vam ono što jedete izaziva glavobolje i migrene
» Uskoro automobilske klime s vitaminom C
» Ukusno i zdravo - koraba pršti vitaminom C!
» Za i protiv

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Grane medicine :: Neurologija-
Forum(o)Bir: