Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ribice kao kućni ljubimci

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime29.04.09 0:04

First topic message reminder :

Akvarij - vodeni svijet u vašem domu

Ribe se obično svrstava u kategoriju kućnih ljubimaca. Međutim, svatko tko se njima bavi će reći kako je akvaristika nešto puno više – ljubav na granici između hobija i znanosti, uživanje u novom mikrosvijetu koji sami osmišljavamo, kreiramo i održavamo, a koji nam uzvraća ne samo estetskim ukrasom u našem domu.

Alternativa za ovaj tihi svijet ne postoji – bilo da se radi o morskom egzotičnom, ili pak o slatkovodnom akvariju, užitak u ovom djeliću prirode je dragocjen dodataksvakoj kući. Prije samostalnog ulaska u stvaranje vodenog svijeta, važno se informirati i potražiti pomoć stručnih akvarista. Akvaristika je u osnovi jednostavna, ali slijedi određena pravila.
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:40

Laughing sad bi ti rekla nešto ali bit ću pristojna Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:41

hm..nisi vidjela u filmovima kako na šljivu stavljaju komad mesa? Smile
ili bi ti nešto više? cerekalo:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:43

što? dva komada mesa Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:44

ne...dva jaja i kobasicu na oko.. Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:45

Laughing Laughing misliš dva jaja na oko i kobasicu? Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:46

ne...to se skupa pomiješano... Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:52

ta šljiva bi onda definitivno nestala cerekalo:
di smo mi od ribica otišli :lightning:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:53

i paučina također... Laughing
nismo daleko....zadržali smo se na hrani.... cerekalo:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:55

tko ima paučinu? Laughing Laughing
proširit ćemo temu na paukove Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime30.05.09 12:56

uvijek sam volio imati pauka kao kućnog ljubimca... Smile
najbolji prijatelj bi mi bio spiderman i ne bi mi pauk dizao auto.... Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 11:47

Uginule mi obe ribice jutros... :rida:
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 11:48

RAINY23 je napisao/la:
Uginule mi obe ribice jutros... :rida:


omg...pa što bi?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 11:52

Pa nemam pojma, ne kužim se baš, ali ova veća je bila napuhana kao da će puknuti svaki čas... Vjerovatno se prejela... A ova manja nije mi tako izgledala, ostao joj neki tužni pogled, možda od tuge za ovom drugom...
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 12:09

od tuge nije sigurno Smile

koliko si ih puta dnevno hranila? tribala si jednom
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 12:10

Ma šta ja znam, to ja onako, laički zaključila... Laughing
A je, jednom dnevno sam ih hranila
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 12:45

rainy ...da im nisi hladnu vodu stavila ...kad si mjenjala...evo jos malo mojih slika..mislim mojih jibica..



.Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Hpim2914small



Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Hpim2915small



Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Hpim2916small

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 13:25

jeste li razmišljali kad imati pirane u akvariju Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 13:26

Pirane ima moj prijatelj...lude su... Laughing
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 13:33

ma ja bi se bojala ih imati ...ja se nekad igram s njima kad ih hranim ...jedu mi iz ruke...zamisli pirane imat i zaboravim se .... Laughing Laughing Laughing i nema blizanke da tipka ...pojele joj pirane prste Laughing Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 13:35

pirane su ribe kojima daš prst a one zgrabe cijelu ruku Laughing
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime03.06.09 14:05

ma ne bi ja gurala cijelu ruku ...samo ono ko kad solis ...ali moje bi pirane vise bile gladne ...jer bi se vjerovatno bojala hranit ih kauč

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime15.06.09 15:06

AKVARIJ KAO DEKORATIVNI ELEMENT

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 202


Osim što ima gotovo terapeutske mogućnosti, opušta nas i smiruje, akvarij stvara odgovornost i brigu prema živim bićima koja ga nastanjuju, a s našeg gledišta ima i nevjerojatno učinkovitu dekorativnu jačinu da ne kažemo, moć.
Ako je uređen prema pravilima i s ukusom, akvarij će biti centar svake prostorije u koju se postavi.
Međutim, napraviti atraktivan akvarij nije nimalo lako, a održavati ga takvim još je i teže. Prema riječima stručnjaka za akvarije s www.akvarij.net nitko tko želi imati akvarij ne smije takvu odluku donijeti na brzinu. Prije donošenja odluke nije loše malo proučiti i pročitati literaturu na temu akvaristike (ovdje skinite besplatan primjerak Vodič za potpune početnike u akvaristici) ili popričati s ljudima koji imaju iskustva.
Prije kupnje akvarija morate donijeti nekoliko odluka koje će utjecati na izgled vašeg budućeg akvarija. Kao prvo morate odlučiti želite li toplovodni ili hladnovodni akvarij, koliko vremena možete odvojiti za potrebe održavanja, imati viziju kako će izgledati budući akvarij, saznati sve o potrebnoj opremi i kemikalijama...
Akvarij može u konačnici ispasti prilično skup „sport“ zato prije nego li krenete u to napravite plan i eliminirajte sve suvišno i nepotrebno.

Što je potrebno za početak?
Prvi zadatak je kupnja akvarija, za početak idealan je onaj između 100 i 200 litara. Ako ste spretna osoba možete ga i sami napraviti, ali ako nemate iskustva u radu sa staklom, silikonskim kitom, rezanjem i sl., zaboravite, radije ga kupite.
Osim „kućišta“ potrebno je još dosta prateće opreme: filter, rasvjeta, grijač, stalak, podloga i substrat, dekorativni elementi, biljke...

Još je jednostavnije kupiti gotov akvarij u specijaliziranoj trgovini. Postoje kompletno opremljeni akvariji sa svom osnovnom opremom (filter, grijač, rasvjeta), ali i dodatnom opremom (stalak, CO2 sustav, reflektori, pozadine...).
SAVJETI:Smještaj akvarija je važan. Osim što će akvarij biti ukras u vašem domu (pa ga treba smjestiti na vidljivo i atraktivno mjesto), on je i potencijalna opasnost. Smjestite akvarij daleko od vrata koja se otvaraju, predmeta koji bi se mogli srušiti i razbiti ga. Blizina prozora također može smetati (provjetravanje zimi, temperature ljeti), a kod peći ili radijatora teško će se zimi ili ljeti kontrolirati temperatura vode.

Kompletno opremljeni akvariji jako variraju cjenovno i kvalitetom izrade i važno je dobro se raspitati prije kupovine takvog akvarija. Kompletni akvariji su u pravilu skuplji (najčešće dvostruko).

A gdje ga smjestiti?
Nakon što je odabrano pogodno mjesto za akvarij u domu (ne previše frekventno, istovremeno atraktivno, van domašaja kvake i vrata, daleko od sunčevih zraka i grijaćih tijela) i nakon što je stalak za akvarij napravljen i stabilan (potpuno vodoravan; provjeriti libelom!) i naravno, kupljena sva potrebna oprema, može
se krenuti sa stavljanjem akvarija u pogon.

Akvarij je na mjestu i što sad?
Kao prvi korak navodi se postavljanje substrata na dno akvarija, a nakon čega se postavlja sloj šljunka i pijeska. Konačno se postavlja dekoracija (panj i kamenje) i namjesti filter i grijač – prema uputama, a aparatura se još ne uključuje.
sada je sve spremno za punjenje vodom. Da se podloga ne bi poremetila, na nju stavimo veliki keramički tanjur i kantom ili kanistrom ulijevamo vodu (hladnu ili mlačnu) preko tog tanjura. Kada je tank napunjen do polovice možemo zasaditi bilje – to je u tom trenutku najlakše. Nakon sadnje bilja tank napunimo do kraja.
Nakon ovih radnji montira se poklopac i u pogon stavi rasvjeta. Akvarij je startan.

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 7fc9f84d8f081efb44b59b138002ed5b


Prije nego se u akvarij dodaju ribe potrebno je obaviti tzv. „cikliranje“ u trajanju od 3-4 tjedna. To je period prilagodbe vode tj. stvaranja kolonija dušičnih bakterija koje kasnije eliminiraju razne otrove iz tog minijaturnog eko sustava. Ovo je najdosadniji dio priprema, ali vrlo koristan i potrebno ga je odraditi do kraja kako bi kasnije bilo što manje problema.
I na kraju, slijedi onaj najveseliji trenutak kada akvarij naseljavamo živim ribicama.
ALI... i tu ima poprilično komplikacija, morate paziti koje ribe mogu zajedno ići, a koje ne, imate druželjubive ribe, ratoborne ribe i izrazito agresivne ribe. Prije nego nabavite ribe, dobro proučite literaturu, web stranice i forume pa tek onda krenite u kupovinu.
Unatoč velikoj zahtjevnosti, akvarij će na kraju pružiti svu ljepotu i čar sitnog djelića prirode i to u vlastitoj sobi.

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 E36088858971dce233fb7e8c04d183cf

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime15.06.09 15:11

A jel za to cikliranje potrebno nešto ubaciti u vodu, da bi došlo do toga? Smile


Zadnja promjena: Kiki; 18.07.09 15:34; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime15.06.09 15:42

ma ne to ti je kao u covjeka kad ima prehladu pa se organizam bori...e tako se i tu bore lose bakterije sa dobrim ...ali ja to nisam nikad ...radila ...i ovako neke ribe kad kupis iznenada crknu bez nekog razloga...a neke godinama opstaju Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime07.04.10 10:10

Jej imamo 4 ribice u velikoj tegli... Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 31382 več tro tjedna i još su sve žive...zbilja je fora imati te šupljoglavke.... Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 73820
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ribice kao kućni ljubimci
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Afrički tvorovi mogu biti zabavni i ljupki kućni ljubimci
» Pacovi Kao Kućni Ljubimci
» Činčile kao kućni ljubimci
» Papigice tigrice – zabavni kućni ljubimci
» Pets as Celebrities (kućni ljubimci kao slavne ličnosti)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Kućni ljubimci :: Kućni ljubimci :: Ostali kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: