Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ribice kao kućni ljubimci

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.04.09 0:04

Akvarij - vodeni svijet u vašem domu

Ribe se obično svrstava u kategoriju kućnih ljubimaca. Međutim, svatko tko se njima bavi će reći kako je akvaristika nešto puno više – ljubav na granici između hobija i znanosti, uživanje u novom mikrosvijetu koji sami osmišljavamo, kreiramo i održavamo, a koji nam uzvraća ne samo estetskim ukrasom u našem domu.

Alternativa za ovaj tihi svijet ne postoji – bilo da se radi o morskom egzotičnom, ili pak o slatkovodnom akvariju, užitak u ovom djeliću prirode je dragocjen dodataksvakoj kući. Prije samostalnog ulaska u stvaranje vodenog svijeta, važno se informirati i potražiti pomoć stručnih akvarista. Akvaristika je u osnovi jednostavna, ali slijedi određena pravila.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.04.09 0:07

Jel ima tko ribice? Ako tko ima, Jel vam se teško brinuti o njima? kako često im mijenjate vodu? Što im držite u akvariju? Ja imam dvije zlatne, imaju samo par školjkica... I Sinčić im je ubacio igračku iz kinder jaja, morskog psića, pa se i s njim zabavljaju
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.04.09 8:16

work imam i ja ribice...

Ribice kao kućni ljubimci 443_IMG_9172_1

Ribice kao kućni ljubimci Foto%2008
ovo su samo neke
akvarij mi je manji 20 l...biljke su mi prave...imam ih 20 tak skupa sa cistacima...unutrasnji mi je filter...perem ga i mijenjam vodu svako 5 do 7 dana ...ono odlijem jednu trecinu i naspem novu odstojalu ...a svako mjesec ili vise napravim ...veliko spremanje Laughing pravo mi je uzivanje ...lec i gledat ih ...kad kazu da riba nema mozga...vala ima taman da je ko zrno bibera... Laughing Laughing Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.04.09 10:39

Nemam ribice,ne volim takve životinje....... Laughing koje možeš samo gledati,ja volim da mogu pomaziti.... mucibuci Smile
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.04.09 10:41

imam ribice, zlatne
nisu mi nešto pretjerano zanimljive , ali lipo ukrašavaju prostor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.04.09 12:46

Imala sam prije akvari i ribice,dok sam živjela sa roditeljima...
Od kada sam sama imam nešto čega se i moja mama boji,a
baš je bezopasna Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.04.09 12:48

Imao sam zlatne ribice nekad
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.04.09 12:51

Kate, a što imaš?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime27.05.09 14:31

Ja moram nabaviti akvarij i ribice. Kčer mi stalno pravi zdjelice s vodom i u njih stavlja ribice što je napravila od plastelina. Jel na itko koje ribe su onako najžilavije? Mislim da nisu preosjetljive baš da ne uginu nakon dva dana.
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime28.05.09 12:48

zlatne su jedine koje mogu u hladnu vodu, sve ostale su toplovodne i onda moraš kupiti dodatne grijače, svijetlo itd. ovisi što želiš i koliko si novca spremna potrošiti?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime28.05.09 13:17

ja sam imala prije zlatne ribice, al ih je brat puno hranio tako da su uginule..
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime28.05.09 14:26

kiki ja sam imala prije akvarija zlatnu ribicu u kugli ali to ti je malte ne svako drugi dan ako ne i svaki dan mjenjanje vode ribanje kugle ...i moras uvijek imati kanister stajace vodfe ...jer ne smijes iz cesme....ja sam godinu dana crkavala svaki dan jer djeca su je samo gledala i hranila ...niko nije htjeo da mijenja vodu i cisti ...a akvarij manji do 20 litara kod nas je naprimjer oko 60 eura sa unutrasnjim filterom ...zracnom pumpom..i svom opremom i termometrrom....ali i to ti je zavrzlama bez obzira na filter moras svako sedam dana odliti jednu trecinu vode i nasuti novu tj opet kanistere moras imat u pripravnosti...i s vremena na vrijeme prati filter ...ali meni to nekad nije tesko ...jer mi je onda uzivanje gledat ih kako se igraju ganjaju ...pa ne bi vjerovala i svaleraju .... Laughing uvijek se nade neki dasa Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime28.05.09 14:33

okrugli akvarij nije dobar jer se svjetlo lomi

imam zlatne već 9 godina ( jedne te iste) , hranim ih jednom dnevno, ujutro i imam samo pročiščivać vode koji košta cca 100 kn
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime28.05.09 14:39

za zlatne ne treba... zracna pumpa ni termometar...one su izdrzljive ...a ja ti se divim aimeivana da 9 godina imas jedne te iste...kod mene su toplovodne pa svako mjesec dva mora jedna uginut...ili se pocupaju jedni izmedu drugih ...kad i oni prave tabore Laughing Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime28.05.09 14:44

Ribice kao kućni ljubimci Hpim2482custom

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime28.05.09 14:46

Ribice kao kućni ljubimci Hpim2477custom

mada mislim da sam ih vec negdje postavila ...ali nema veze...ali do sad je trava izrasla pa je jos bolji...a ove male neonke i ne vide se ...ne mozes ih uhvatiti da slikas

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime28.05.09 14:51

jel imaš pužiće?

oni su mi preslatki
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime28.05.09 15:24

imala ali me nagovorili da kupim ribu ko tigar ...prelijepa...a nisam znala da jedu puzeve ...tako da sam ostala zasad bez puzica....imala sam to jest valjda imam jos... jednu zmijicu ribu koja se samo zavlaci u kamenje i dole cisti i izade u mjesecu jednom .... Laughing ma ja ti to volim pa samo nesto dodajem ...kupujem ...mjenjam... Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ribice kao kućni ljubimci Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.05.09 22:25

Ovako bi moja maca gledila ribice kad bi ih nabavili Laughing Ribice kao kućni ljubimci Slike1
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime29.05.09 22:26

looool a je leglaaaaaaaa...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime30.05.09 1:21

imao sam ribice....dvije..nekakve zlatne kao klinac....
i onda sam dobio i vodenu kornjaču....i stavio ju u akvarij sa ribicama....
ribice naravno nisu živjele još dugo.... pray
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime30.05.09 12:30

Laughing Laughing a miša mu korn Laughing
Ja imam ribice - zlatne. Točnije, moja stara ih ima, ja se baš ne skrbim za njih. Toliko su narasle da termin "ribice" više nikako ne odgovara, to su sad somovi. Ugl, kad zaškripi poslužile bi za roštilj.
Meni moja stara najjača s tim ribama - ona priča s njima, dere se "ribeee" na sav glas i tupka po staklu od akvarija Laughing piš Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime30.05.09 12:36

ala ribe, ribeee.... Smile
tvoja mama bi mogla biti kumica u ribarnici Laughing Laughing :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime30.05.09 12:38

looool predložit ću joj tu ideju ... ako završim s šljivom na oku, ti si kriv Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime30.05.09 12:38

uvijek možeš doći do kostrene da ti na oko stavim komad mesa... Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ribice kao kućni ljubimci Empty
PostajNaslov: Re: Ribice kao kućni ljubimci   Ribice kao kućni ljubimci I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ribice kao kućni ljubimci
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Afrički tvorovi mogu biti zabavni i ljupki kućni ljubimci
» Pacovi Kao Kućni Ljubimci
» Činčile kao kućni ljubimci
» Papigice tigrice – zabavni kućni ljubimci
» Pets as Celebrities (kućni ljubimci kao slavne ličnosti)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Kućni ljubimci :: Kućni ljubimci :: Ostali kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: