Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Vlaga u stanu može uzrokovati astmu

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Vlaga u stanu može uzrokovati astmu Empty
PostajNaslov: Vlaga u stanu može uzrokovati astmu   Vlaga u stanu može uzrokovati astmu I_icon_minitime25.04.09 22:49

Vlaga i plijesan u domu mogu biti jedan od uzroka pojave kronične astme kod djece, objavili su istraživači. Loši kućanski uvjeti već su povezivani s bolestima, ali dosad se samo raspravljalo o tome uzrokuju li kroničnu astmu ili samo izazivaju napade. Finski su znanstvenici u časopisu European Respiratory Journal objavili studiju u kojoj tvrde da su našli dokaze za ovu teoriju nakon istraživanja provedenog na više od 300 djece.

Britanski pak znanstvenici još uvijek nisu uvjereni da vlaga može uzrokovati astmu, danas najučestaliju kroničnu bolest školaraca, čiji broj u razvijenim zemljama posljednjih godina raste.

Doktor Juha Pekkanen kaže da je u jednom od pet slučajeva astma uzrokovana vlagom u kući. Njegov je tim otkrio da jačina astme raste s porastom vlage u određenom području. Sveukupno je uspoređen 121 dom astmatične djece sa 241 domom djece koja nemaju astmu. (Tportal.hr)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vlaga u stanu može uzrokovati astmu Empty
PostajNaslov: Re: Vlaga u stanu može uzrokovati astmu   Vlaga u stanu može uzrokovati astmu I_icon_minitime25.04.09 22:53

To sam slušala u par navrata,da je vlaga dosta jak
uzročnik astme.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vlaga u stanu može uzrokovati astmu Empty
PostajNaslov: Re: Vlaga u stanu može uzrokovati astmu   Vlaga u stanu može uzrokovati astmu I_icon_minitime25.04.09 22:58

Istina,ja u stanu gdje smo prije bili imali smo puno vlage,joj svake zime kašljala sam toliko da mi niti jedan ljek nije pomogao,čak po 2 mj sam bila bolesna tj, samo kašalj i nisam shvaćala od čega,dok se nismo preselili od tada imam normalnu prehladu ali ono ma vlaga je užas....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vlaga u stanu može uzrokovati astmu Empty
PostajNaslov: Re: Vlaga u stanu može uzrokovati astmu   Vlaga u stanu može uzrokovati astmu I_icon_minitime25.04.09 23:01

Ja sam isto čuo da vlaga uzročnik astme. U kući to zbog plijesni koje se stvore, a na otvorenom za vrijeme magle naprimjer uz mješavinu onečišćenog zraka isto svara probleme kod osoba koje imaju problema s astmom.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vlaga u stanu može uzrokovati astmu Empty
PostajNaslov: Re: Vlaga u stanu može uzrokovati astmu   Vlaga u stanu može uzrokovati astmu I_icon_minitime30.04.09 17:22

Dok sam bila mala non stop po bolnicama,uvijek bronhitis... I kad me doktor nakon 3.godine testirao, pokazalo se da sam alergična na vlagu, i on je roditeljima rekao da im je bolje da moj krevetić iznesu vani da spavam ispred kuće nego u toj prostoriji punoj vlage
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Vlaga u stanu može uzrokovati astmu Empty
PostajNaslov: Re: Vlaga u stanu može uzrokovati astmu   Vlaga u stanu može uzrokovati astmu I_icon_minitime19.01.11 20:33

Vjerujem da može. Moj nije savršeno suh dom..ali kada dođem u neke druge padnem u nesvijest dođe mi da kišibran raširim jer mi se čini da kiša samo što nije od silne vlage..a to je duušu dalo za gljivice i razne bakterije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vlaga u stanu može uzrokovati astmu Empty
PostajNaslov: Re: Vlaga u stanu može uzrokovati astmu   Vlaga u stanu može uzrokovati astmu I_icon_minitime19.01.11 22:35

zna li ko kako se riješit vlage tj gljivica..ja ih imam u jednoj prostoriji gdje ne grijem ...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vlaga u stanu može uzrokovati astmu Empty
PostajNaslov: Re: Vlaga u stanu može uzrokovati astmu   Vlaga u stanu može uzrokovati astmu I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vlaga u stanu može uzrokovati astmu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koje situacije mogu izazvati srčani udar?
» Laptop može uzrokovati brojne zdravstvene probleme
»  Benzin može i do 14 kuna po litri: Tko može zaustaviti rast cijena goriva?
» Pas u stanu
» "Idemo na more" u stanu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Dom :: Mali savjeti i svaštara-
Forum(o)Bir: