Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime20.04.09 11:07

Sigurni smo da ste već mnogo puta razmišljali o tome da se trebate malo opustiti, više vremena posvetiti djeci i bližnjima i konačno se odmoriti.

Isto kao i većina ljudi u današnje vrijeme teško nalazite vremena za sebe jer je glavna zadaća koju od sebe očekujete u jednom danu otići na posao, pospremiti kuću ili popraviti auto, skuhati ručak i kolače, odvesti djecu u školu ili vrtić, dovesti ih natrag doma. I kada ste napokon gotovi sa svim obavezama spremni ste leći u krevet i zaspati istog trena, tako iz dana u dan. I gdje je u tome svemu život? Baš ga i nema!

Da li ste se ikada zapitali kada ste zadnji put sjeli sami sa sobom u potpunoj tišini i shvatili koliko ste (ne)zadovoljni svojim životom i načinom na koji ga provodite? Ako vam je ova priča poznata, vrijeme je da sjednete, opustite se i – meditirate.

Riječ meditacija dolazi od latinske riječi meditatio što znači ‘udubljivanje u misaone procese’, a meditiranje rezultira dubokim odmaranjem, usklađivanje sa samim sobom i procesima koji se događaju u tijelu izazvane nečim što se događa izvana. Desetminutna meditacija relaksira tijelo kao nekoliko sati dubokog sna što je u današnje vrijeme stresa i žurbe za uspjehom na profesionalnoj i osobnoj razini od izuzetne važnosti. Osim na psihičko stanje, meditacija vrlo povoljno djeluje i na fizičko stanje tijela, a time i na cjelokupno zdravlje.

Meditacija nije nešto što se veže samo uz istočnjačke religije i ponavljanje nerazumljivih mantra. Korist od nje sve više i više prihvaća zapadnjačka kultura. Meditacija se može provoditi na mnogo različitih načina, a osoba provodi onu koja joj najviše odgovara. Tako meditirati možete u tišini i potpuno se usredotočiti na disanje – na udah i izdah, zatim izgovarajući odgovarajuće riječi, meditacija bojama, zvukovima, svjetlosti ili pokretima.

Ako vam se ne sviđaju ovi načini, uzmite pola sata i krenite u besciljnu šetnju prirodom, pri tome obratite pažnju na sve oko sebe, kakva vas priroda okružuje, kakvo je tlo po kojem hodate, da li vam je toplo ili hladno, da li vas neke emocije vežu baš uz taj put koji ste odabrali. Potpuno se posvetite koraku i osvijestite svaku svoju kretnju.

Ako ćete meditirati neko vrijeme vidjet ćete da se bolje osjećate, da ste vitalniji, na probleme ćete početi gledati sa smiješkom, smanjit ćete razinu stresa, a sve sa samo 10 minuta meditiranja dnevno. Mislite da se isplati? Ako da, odvojite par minuta za sebe i uživajte u blagodatima meditacije!

Izvor
Što znate o meditaciji i da li ste se ikad bavili njome? Ja sam prije intenzivno meditirao i pomoču meditacije sam došao do određenih duhovnih spoznaja do kojih nikako drugačije nije moguće doći. Meditacija doista pomaže razvoju ličnosti na svim poljima.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime20.04.09 15:24

Još dok sam išao u osnovnu školu jedno vrijeme sam meditirao. Prestao sam jer sam vidio da me druge stari opuštaju i tad se bolje osjećam. Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime20.04.09 16:03

Meditacija,nikada nisam meditirala,stvarno nisam upoznata s tim...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime20.04.09 17:03

Nisam nikad meditirala...ali ne čini se loše... cerekalo: ,samo ja ne bih mogla 10 min biti na miru...jedino kad spavam sam mirna,a ostalo ma ni film ne gledam od početka do kraja. work
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime20.04.09 17:57

Hiperaktivka moja! cerekalo:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime20.04.09 18:04

Meditiram i ja,,,,haha ovdje na forumu,tu sam s tobom mirna satima........ Laughing lol!
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime20.04.09 18:08

Mene stvarno tipkanje ovdje smiruje i opušta, pogotovo s vas nekoliko super dama... :;):

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime20.04.09 18:10

I mene,jer inače zaista nemam mira,ali ovdje ma dušu odmaram. big smile
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime20.04.09 20:39

meditacija je ok, al ja je ne prakticiram, ko će se umirit na neki period

prakticiram neke druge oblike opuštanja
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime21.04.09 20:10

Koje druge oblike opuštanja Ajmeivana? Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime22.04.09 9:42

Goran je napisao/la:
Koje druge oblike opuštanja Ajmeivana? Smile


cerekalo: neke je stvari totalno nepotrebno govoriti ljubi
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime22.04.09 17:15

Imaš pravo! :;): ljubi Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo   Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Meditacija - otvara nove duhovne horizonte i odmara um i tijelo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Duhovne misli
» Duhovne pjesme :)
» Meditacija - za svaki dan
» Preporuka molitvi i meditacija na CD-u
» Stone Feeling-meditacija s kamenjem

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: