Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Glazba opcenito...

Go down 
+5
MM
mala mazica
Goran
Lajka
king_in_crimson
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 395
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.10.2008

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime06.11.08 14:54

First topic message reminder :

Evo, ovde se moze pricati/razglabati/komentirati/kuditi/hvaliti i sve ostalo vezano uz glazbu.

PA da pocnam: ja volim svakavu vrstu glazbe, OSIM cajki.
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
MM
Početnik
Početnik
MM


Male
Broj postova : 93
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.10.2008

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime13.11.08 23:10

Korni grupa sa svojim jednim albumom pojede pol vaših razvikanih bendova....
Još ne vjerujem da je to snimano 1972. affraid band
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 395
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.10.2008

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime13.11.08 23:16

Pojede rek-bu sa glave ko nis...

A nikad ne bi pogodili ko pjeva tam...
MM kus o ovom...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime17.11.08 11:12

king_in_crimson je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
ja ne volim cajke također a ni heavy metal glazbu
Kad nisi otkrio prave cari solaze na gitari i svevremenskim melodijama.

niti se ne trudim na toj vrsti glazbe lol!
[Vrh] Go down
MM
Početnik
Početnik
MM


Male
Broj postova : 93
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.10.2008

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime17.11.08 20:05

Nego na kojoj?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime17.11.08 21:47

Dal se govori ovdje samo o rocku ili o glazbi općenito??'
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime17.11.08 21:49

Pa ...koliko vidim ... o rocku ...ali samo ti skreni u druge vode ...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime17.11.08 21:51

MM je napisao/la:
Nego na kojoj?

ostaloj koju nisam naveo lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime17.11.08 22:50

Glazba (ili razg. muzika) je umjetnost koja za svoju građu upotrebljava prvenstveno tonove, ali i druge zvukove. Jedan zaokružen i cjelovit ostvaraj glazbene umjetnosti se zove skladba, glazbeno djelo ili kompozicija.

Glazba je reproduktivna umjetnost, slično kao i drama ili ples, što znači da se proces stvaranja glazbe ne svodi samo na skladanje, nego da je skladano djelo potrebno i izvesti (reproducirati) da bi ga se moglo pružiti publici kao gotov proizvod umjetnosti. Danas se glazbu može reproducirati na dva načina:

* živom izvedbom na licu mjesta, odnosno konkretnim izvođenjem djela pred publikom na koncertu ili nekoj prigodnoj svečanosti
* puštanjem prije snimljenog sadržaja s nosača zvuka (CD, DVD i sl.) preko suvremene elektroničke opreme, kao što su radio, Hi-Fi, i sl.

Brzina izvođenja glazbenog djela je tempo i označuje se talijanskim oznakama (npr. largo, andante, allegro,...). Glasnoća ili intenzitet izvođenja glazbenog djela je dinamika kod koje koristimo dinamičke oznake (npr. pianissimo, piano, mezzopiano,...).


Glazbena građa je zvuk što se stvara fizičkim gibanjem u obliku titraja. Kad su titraji u zraku redoviti, ono što čujemo je glazba. Kad su neredoviti, čujemo samo šum ili buku. Jedan izvor titranja može izazvati iste titraje i u drugim predmetima, ali njihovi titraji moraju biti u skladu s titrajima izvora. To se zove rezonancija. Tako zvuk ljudskog glasa ne proizvode samo glasnice nego i rezonantna titranja u šupljini lubanje. Slično i zvučna kutija nekog glazbenog instrumenta titra rezonantno s početnim gibanjem koje je izvođač dao instrumentu. Na primjer, violinska kutija rezonira na titraje žice violine i pojačava ton. Frekvencija titranja ili broj titraja u sekundi određuje visinu zvuka. Što je više titraja u sekundi, viši je i ton. Ljudsko uho je izvanredno osjetljivo na razlike u visini i ima opseg od oko 20 do čak 20.000 titraja u sekundi. Jedan mješoviti zbor proizvodi frekvencije između otprilike 64 i 1500, a koncertni klavir između 20 i 4176. Kad skupina glazbenika svira zajedno, oni usklađuju svoje instrumente pri čemu je ton A definiran sa 440Hz.
[Vrh] Go down
MM
Početnik
Početnik
MM


Male
Broj postova : 93
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.10.2008

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime19.11.08 18:44

Glazba se ne može definirati.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime19.11.08 19:41

MM je napisao/la:
Glazba se ne može definirati.

cheers cheers cheers cheers svaka čast :rockon:
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 395
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.10.2008

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime19.11.08 23:09

Ovdje ima da se prica o svim vrstama glazbe, a sto se tice prijasnje dvije stranice koje su posvecene Ex Yu rocku - "ljudima je trebalo mal otvorit oci"...
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 395
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.10.2008

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime25.11.08 19:16

Danas doznao na Henry Radanovic izdaje novi album.
Kaj velite?
[Vrh] Go down
MM
Početnik
Početnik
MM


Male
Broj postova : 93
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.10.2008

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime25.11.08 20:22

king_in_crimson je napisao/la:
Danas doznao na Henry Radanovic izdaje novi album.
Kaj velite?
Gdje si to čitao?! :jawdrop:

Kad će izać??
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 395
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.10.2008

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime01.12.08 0:30

A u Novom listu, ne znam kad ce, al sam vidio da su mu se pridruzili na snimanju Elvis Stanic i Matija Dedic, a na bubnjevima Brane.
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime11.09.10 8:47

MM je napisao/la:
Glazba se ne može definirati.

uregod

Inace od muzike mogu da slusam skoro sve, ali rock mi je uvek na prvom mestu! Sam zvuk gitare mi daje neku energiju...ne znam ni da opisem...al mogu reci da mi je to jedan od najlepsih osecanja...skoro ko kad se zaljubim Laughing Naravno, metal, blues, jazz, hip-hop...nikad nije na odmet poslusati nesto i od toga... Smile
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime06.12.10 21:47

U poslednje vreme mi je bluz - sve! Taj osecaj koji imam dok slusam tu FANTASTICNU muziku....aaaaa! Neprocenljivo. plešu
[Vrh] Go down
Dusan
Ljubitelj foruma
Dusan


Male
Pisces Pig
Broj postova : 5696
Godine : 29
Lokacija : Relax Forum
Datum registracije : 10.09.2010

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime06.12.10 22:20

Rokerka je napisao/la:
U poslednje vreme mi je bluz - sve! Taj osecaj koji imam dok slusam tu FANTASTICNU muziku....aaaaa! Neprocenljivo. plešu
Ja volim filmove o bluzu Smile
[Vrh] Go down
http://www.relax-forum.com
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime30.05.11 19:19

Glazba nas definitivno opušta

Glazba opcenito... - Page 2 Glazba1

Glazba sa šezdeset udaraca u minuti, znanstveno je dokazano, povoljno djeluje na opuštanje i uspostavljanje normalnog pulsa kod osoba koje su napete ili pod stresom. Kardiolozi sa berlinskog univerziteta zagovaraju terapeutsko liječenje glazbom jer smatraju da je klasična, posebice barokna glazba, iznimno pogodna za punjenje organizma novom snagom i energijom.

Svi ritmovi sa većim brojem taktova u minuti odmah tjeraju na kretanje i ”podižu” raspoloženje, a istraživanja pokazuju da naročito pozitivan utjecaj imaju na žene.

Obiteljski.com

--------------------

Na mene jako utječe, kada čujem neku dražu pjesmu lepršavih tonova raspoloženje mi se digne jako:bravo: , Isto tako u tužnim trenutcima tužna glazba još više me baca u bed. zaboravio
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime30.05.11 21:26

super
[Vrh] Go down
Sponsored content





Glazba opcenito... - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Glazba opcenito...   Glazba opcenito... - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Glazba opcenito...
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Psihologija općenito
» Glazba osamdestetih
» Glazba iz bunara...
» Duhovna glazba
» Albaanska glazba :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Glazba :: Biografije, glazbene vijesti i glazba općenito-
Forum(o)Bir: