Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Djeca, odgoj i razvoj

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime11.03.09 23:19

Djeca sve što se događa oko njih upijaju i pamte pa su skloni i takvom ponašanju. Kakav odgoj za njih je najbolji?
Što mislite o odgoju danas, kave igračke treba im kupovati, a koje ne te kako to može utjecati na njihov razvoj isto tako što se televiziskih emisija tiče i slično?

beba
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime12.03.09 9:35

Djecu treba odgajati mirno i staloženo. Nikada ne treba vikati na njih ili ih kažnjavati batinama, to donosi kontraefekte. Također se nikada ne treba svađati pred njima, jer im to donosi velike traume. Ne treba im dozvoliti da gledaju neprimjerene sadržaje na televiziji, niti im dati da igraju previše video igrica barem do 7 godine.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime12.03.09 17:49

e moj Gogy ,lako je rec ne galamiti ili ne batine ,ali vjeruj mi to je nekad jako tesko uciniti ...nekad dok ne dreknes i ne slusaju, ne zarezuju te...doduse nisam nikad imala nekih problema ,sto je naj bitnije svi ih hvale kako su vaspitani kako su fini...hoce pomoc komsijama ponjet nesto ili kupit ...od malena su se tako ponasali ...ali s vremena na vrijeme morale su i batine raditi...ne mislim bas batine ali ipak batine ...svaki roditelj ce razumjeti o kakvim se batinama radi ...a sto se tice galame i danas iako su odrasli moram dobro zagalamit da bi se aktivirali,ali nikad se nismo pred njima ja i muz svadali a isto tako nismo se mjesali jedno drugom ako nesto jedno od nas kaze djeci i ako nekad ne bude ti pravo sto jedno tako odluci ali ispostujes to...npr kaznim ja za nesto ...muz se ne slaze ali nikad nece pred njima reci...da ne bi njih ohrabrivao i obrnuto Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Djeca, odgoj i razvoj Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime12.03.09 17:54

Djecu treba odgajati. (točka) To znači posvetiti im se, dati im maksimum, odvajati vrijeme za njih, pružiti im sve što treba. Mislim da je najgore imati djecu a ne biti spreman za to. Ne biti spreman za biti najbolja osoba koja u tom trenu možeš biti za to dijete. Ne biti spreman za nošenje s njegovim potrebama i problemima. Ne biti spreman staviti njegove potrebe ispred svojih. Ono što loši roditelji mogu napraviti od svog djeteta je prestrašno.
Kakav odgoj? Onaj koji je najbolji za vaše dijete, svako dijete traži nešto drugo, bitno je usaditi mu temeljne vrijednosti, naučiti ga da poštuje ljude, naučiti ga da razlikuje dobro od zla...
Izuzetno teška stvar, znaju oni koji su probali Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime12.03.09 17:56

Bravo obje, potpuno se slažem sa vama, otele ste mi rijeći. bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime12.03.09 18:20

Neki roditelji dozvole gledati sve i svašta na TV-u, kupuji im igrače tipa plastični pištolj igračke i slično što za mene nisu igračke za djecu pa djeca počnu oponašati ono što vide na TV-u
Takav način "odgoja" odražava se na dalnje ponašanje djece kad već postaju teenegeri.
Kao što je Tana rekla djeci se treba posvetiti.
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime12.03.09 23:37

Ako si iskren prema njima i postaviš granice, odnosi su obično dobri, makar ponekad i zagusti...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime13.03.09 12:05

Teo je napisao/la:
Neki roditelji dozvole gledati sve i svašta na TV-u, kupuji im igrače tipa plastični pištolj igračke i slično što za mene nisu igračke za djecu pa djeca počnu oponašati ono što vide na TV-u
Takav način "odgoja" odražava se na dalnje ponašanje djece kad već postaju teenegeri.
Kao što je Tana rekla djeci se treba posvetiti.

Sve ok,ali kako dečku ne kupiti pištolj...svi ga imaju,igraju se...
a tvoje djete odmah ispada iz šeme,ne uklapa se...s tim se Teo ne slažem...
Djete igračke neče pokvariti,nego nepravilan odgoj... :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime13.03.09 12:14

Slažem se sa Kate.....i mogu samo nadodati da manje igrica,manje tv-a,biti uz njih.....
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime13.03.09 12:54

tana je napisao/la:
Djecu treba odgajati. (točka) To znači posvetiti im se, dati im maksimum, odvajati vrijeme za njih, pružiti im sve što treba. Mislim da je najgore imati djecu a ne biti spreman za to. Ne biti spreman za biti najbolja osoba koja u tom trenu možeš biti za to dijete. Ne biti spreman za nošenje s njegovim potrebama i problemima. Ne biti spreman staviti njegove potrebe ispred svojih. Ono što loši roditelji mogu napraviti od svog djeteta je prestrašno.
Kakav odgoj? Onaj koji je najbolji za vaše dijete, svako dijete traži nešto drugo, bitno je usaditi mu temeljne vrijednosti, naučiti ga da poštuje ljude, naučiti ga da razlikuje dobro od zla...
Izuzetno teška stvar, znaju oni koji su probali Smile
super si ovo napisala potpuno si upravu ...priustim sta mogu i sve u granicama jer mislim da ni djetetu ne treba dozvoliti da sta pozeli ima treba nesto da i zeli ...imate masu roditelja koji ispunjavaju svaku zelju i sta naprave kasnije od djece ...ali to su opet oni roditelji koji ne razgovaraju puno sa djecom ili ne provode kvalitetno vrijeme sa njima nego u stilu evo ti samo me pusti ...kad imas djecu trebas nonstop s njima se bavit , druzit, razgovarat, pa bit i dosadan ali stalno razgovarati...odrasli su mi ali i dalje vodim racuna gdje su , s kim su ,jave se ako ce slucajno zakasniti, uvijek smo u kontaktu, dokle mogu ogranicavat cu im izlaz a ne da dolaze u neka doba treba uvijek da se zna neki red izuzev ako je neki koncert ili rodendan ...ali ima roditelja to ce tana najbolje znati ...dodu na roditeljski pa kazu ja mu ne mogu nista ...ej djetetu od 10 tak god ne moze nista...sta ce kasnije biti...najbitnije je kad meni moje dijete ne laze ne sakriva ocjene,sve mi moze reci bez straha jer ko ce mu pomoci ako nece roditelj...ne moze tv i komp odgajat djecu Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Djeca, odgoj i razvoj Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Djeca, odgoj i razvoj Empty
PostajNaslov: Re: Djeca, odgoj i razvoj   Djeca, odgoj i razvoj I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Djeca, odgoj i razvoj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Djeca rade što djeca vide
» Vaša djeca nisu vaša djeca
» Definicija i razvoj fitoterapje
» Spolni odgoj s 5 godina
» Spolni odgoj i razgovor o spolnosti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: