Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Što znamo o drugim religijama?

Go down 
+2
Blizanka
Goran
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 18:39

Razmišljajući o svjetskim religijama sam došao da zaključka da osim o vlastitoj, rimokatoličkoj, o ostalim religijama znam samo neke općenite stvari ili ne znam gotovo ništa. Odlučio sam malo podrobnije proučiti svjetske religije. Prije sam dosta istraživao i prakticirao meditaciju, pa bi se moglo reći da sam naučio ponešto o hindizmu i budizmu. Želio bi naučiti nešto više o islamu, na wikipediji sam našao zanimljive članke. Evo jednog o islamskim blagdanima:
Općenito, islamske blagdane možemo podijeliti u dvije skupine: Bajrami i Mubarek (odabrane) noći. U te dvije skupine ne spada Dan bitke kod Bedra koja se obilježava 17. ramazana po islamskom kalendaru u znak sjećanja na muslimansku pobjedu nad vojskom mnogobožaca, rođendan Poslanika Muhameda a.s., 12. rebiul- evvela, kada se organiziraju mevludi u džamijama muslimana sunita i muslimanska Nova godina, odnosno 1. muharrem. Obilježavanje rođendana Muhameda i Nove godine nije općeprihvaćeno u muslimanskom svijetu
Kakvo je vaše znanje o svjetskim religijama, da li bi bilo dobro da se sve religije ujedine u jednu? Koje su religije najzastupljenije u vašoj sredini? Mislim da bi bilo dobro da se sve religije ujedine u jednu, jer jedan je Bog. U mojoj sredini je večinom rimokatoličko stanovništvo, ima nešto malo pravoslavaca, uglavnom, svi zajedno se dobro slažu i potpomažu.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 18:47

Imaš pravo što se tiče toga da jedan je Bog i možda bi i trebala biti jedna vjera... U mojoj sredini ima svih vjera,a u biti tako malo znam o bilo kojoj vjeri osim o svojoj rimokatoličkoj. I sad si me malo razbudio u vezi toga.........
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:00

Ovo spajanjem religija u jednu zvuči mi kao neki New Age.
Ne zagovaram to.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:03

Drago mi je što sam te potaknuo na detaljnije razmišljanje o tome Ana. :;): frends
Daj mi malo detaljnije pojasni zašto ne zagovaraš ujedinjavanje religija Teo? hmmm

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:09

Ne možeš biti kršćanin i vjerovati u reinkarnaciju uzimam kao primjer. Jedno religisko učenje ako jedna religija ne zagovara drugu. Budizam je religija u kojoj nema boga kako bi što ne odgovara ni kršćanstvu ni islamu. Stvaranjem neke nove religije i stvaranjem nekog novog boga bila bi čista izmišljotina u koju pristalice vjerujeu to je suluda utopija.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:11

Zato bi se svi zajedno trebali potruditi da dođemo do univerzalne istine i da se odbace neutemeljena vjerovanja. Idea

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:13

A što je tebi recimo kod kršćanstva neutemeljeno vjerovanje?
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:19

Kod kršćanstva ništa specijalno, osim pogrešne slike Boga kao strogog suca koji jedva čeka da nas kazni, koja se generalno stvorila. I u crkvama bi trebalo učiti duhovne tehnike koje vode k spoznavanju vlastite duše i pravog smisla duhovnosti, a to se sigurno ne može samo molitvom.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:22

Moj Bog nije takav niti ga se takvim prikazuje u crkvi.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:28

Sve i vodi k toj univerzalnoj istini, ako je želimo spoznati. Istina je jedna i Bog je jedan. Bog je savršena koncentracija pozitivne energije, svatko ga u nekoliko trenutaka može osjetiti u pravom smislu u svojoj duši i tada će mu sve biti jasno i svaka diskusija o njegovom postojanju i sličnom bespredmetna.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:31

Problem je što Sotona čini sve da posvađa ljude i odvoji ih od Boga lažnim i krivim naukama pa dolazi do sukoba i diskusija
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:43

kod mene ne mogu ni nabrojat koliko nas je...nikad nisam bila opterecena ko je ko ...do rata nisam ni znala po imenima ko je ko osim standarnih muje i sulje...kod mene je uvijek bilo ako ko postuje svoje postovace i tude ...svi smo u mojoj okolini isli na Bozice, Uskrse bili to katolicki ili pravoslavni...isli na Bajrame i svima nam je bilo lijepo...e sad hoce li neko prihvatiti da je Bog jedan to nek svako za sebe odlucuje ...po meni je Bog jedan samo sto se drugacije molimo
ja sam bosnjakinja ali do unazad deset godina nikad nisam cula za Dan bitke kod Bedra...niti se ikad ovde slavila muslimanska Nova godina, ali sad ti je sve napuhano i to mi se ne dopada... ako ko vjeruje i ako je vjernik nek vjeruje za sebe a ne za druge npr ovde ti je postalo hit ako ko posti za Ramazan a to nikad nije valjalo govorit da postis niti se sa tim hvalit ali sad prvo kad nekog sretnes kaze "znas boli me glava ,valjda sto postim" mozda sam profulila temu ali eto jednostavno mi doslo pa sam o ovome pisala... :;):

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Što znamo o drugim religijama? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:49

Nisi fulala temu istina da ljudi pretjeruju s tim stvarima, neke stari treba držati za sebe npr. kako navodiš oko posta. Post je stvar između Boga i čovjeka a ne između čovjeka i čovjeka.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 19:58

Teo je napisao/la:
Nisi fulala temu istina da ljudi pretjeruju s tim stvarima, neke stari treba držati za sebe npr. kako navodiš oko posta. Post je stvar između Boga i čovjeka a ne između čovjeka i čovjeka.
bravo
u ovome se u potpunosti slazem sa tobom ,ne postim zbog drugih nego cisto zbog sebe i svoje duse, mislim da je to nesto slicno kao korizma ako se neceg odrices ne mora to niko znat to je izmedu tebe i tvog Boga

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Što znamo o drugim religijama? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 20:03

Teo je napisao/la:
Problem je što Sotona čini sve da posvađa ljude i odvoji ih od Boga lažnim i krivim naukama pa dolazi do sukoba i diskusija
To je istina, uvijek treba težiti Bogu, pozitivi, istini i mudrosti (koji su uvijek najjači) i ne opterečivati se sa globalnim problemima na koje ne možemo utjecati. Smile frends

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 20:07

Bravo blizanko, nisi fulala temu i napisala si dobar post. bravo
U Bosni je problem što religije razjedinjuju umjesto da ujedinjuju ljude. tužni

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 20:21

meni ovde nist nije jasno mi izmedu sebe se stvarno slazemo mislim npr moja komsinica je srpkinja ,muz, hrvat ja muslimanka,najbolja prijateljica mi je srpkinja muz joj je jevrej , sve ti je to izmjesano i mi se svi dobro pazimo ,druzimo ,raja na poslu, sve je ok ,a kad gledam tv onda kao da niko s nikim ne moze a bogami lazu to je mozda negdje u nekim udaljenim selima ali ovde stvarno toga nema ,mislim da vise ovi politicari to namecu.Ja idem na godisnji nekad svugdje po malo ali najljepse mi je na Orebicu mene moja gazdarica doceka ko rod rodeni i kad nisam tamo obavezno se cujemo makar mjesecno telefonom i zato misli da bi mi svi mogli skupa sto se tice vjera ali ovi na vlasti bi dosta izgubili Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Što znamo o drugim religijama? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 20:26

Hvala ti puno, sad si mi dala realniju sliku o Bosni trenutno. hug2 Mediji i političari doista plasiraju drugačiju sliku.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 20:33

blizanac je napisao/la:
meni ovde nist nije jasno mi izmedu sebe se stvarno slazemo mislim npr moja komsinica je srpkinja ,muz, hrvat ja muslimanka,najbolja prijateljica mi je srpkinja muz joj je jevrej , sve ti je to izmjesano i mi se svi dobro pazimo ,druzimo ,raja na poslu, sve je ok ,a kad gledam tv onda kao da niko s nikim ne moze a bogami lazu to je mozda negdje u nekim udaljenim selima ali ovde stvarno toga nema ,mislim da vise ovi politicari to namecu.Ja idem na godisnji nekad svugdje po malo ali najljepse mi je na Orebicu mene moja gazdarica doceka ko rod rodeni i kad nisam tamo obavezno se cujemo makar mjesecno telefonom i zato misli da bi mi svi mogli skupa sto se tice vjera ali ovi na vlasti bi dosta izgubili Smile
respect uregod
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 20:54

sta ce ti vise od ovoga ...ako sam ja kao muslimanka dobro dosla u Hrvatsku u Republiku Srpsku,ili u Hrvatski dio Mostara ili npr moj muz radi za jednu privatnu firmu koja ima sjediste u Hrvatskom Mostaru i gazda dijeli svaki Bozic radnicima lovu ali isto tako kad je Bajram ja i moja djeca obavezno dobijemo isto tako ...e sad vi vidite koliko tacno mediji prenose Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Što znamo o drugim religijama? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Alba
Zagrijao tipkovnicu
Alba


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 262
Godine : 32
Lokacija : Kladanj-bih
Datum registracije : 06.02.2009

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 21:09

da ali zasto se niko ne osvrce na ateiste?
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 395
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.10.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 22:09

^^Ciljas na mene?

Evo moje misljenje o crkvi i vjeri: Sve je to krc! Jedna velika sekta koja maze oci ljudima s tim pizd**ijama i slicnim sranjima... Ne vjerujem u nista od toga dok mi se ne ukaze suprotno...
Inace, ja se sa starcima uvijek svadam oko toga jer su oni pobozni, a ja ne. Zato kad dodu blagdani ja sam uvijek flegma, kad je bozic nikome ne cestitavam i pokusavam izbjec cestitke prema meni. Slicna spika je sa sa uskrsom... A kad sam primoran ic u crkvu (jer me stari nagovori) onda stalno nes serem sebi u brk jer pop isto sere govna...

To je moje misljenje i . Mozete me mrzit/volit/prezirat/hvalit, nije me briga, ali ja sam svoj stav iznesao.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 22:16

Kic, nitko ti ništa ne može dokazati na teoretskoj razini, ako ti neke stvari ne iskusiš i spoznaš na duhovnoj. :;):

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 395
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.10.2008

Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 22:19

Tko spominje teoriju? Dok ja ne vidim neke fizicke dokaze svojim ocima ja ne vjerujem i tocka!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime03.03.09 22:27

Prvo moraš znati što je vjera da bi mogao/la vjerovati.


Zadnja promjena: Teo; 03.03.09 22:37; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što znamo o drugim religijama? Empty
PostajNaslov: Re: Što znamo o drugim religijama?   Što znamo o drugim religijama? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što znamo o drugim religijama?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sve što mislimo da znamo o mačkama
» Da li znamo čime se hranimo?
» Delta valovi: što znamo?
» Znamo li što nas čeka ako na referendumu kažemo ne?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: