Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Čak 130.000 građana u dobi do 29 godina nije radilo ni jedan dan

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Čak 130.000 građana u dobi do 29 godina nije radilo ni jedan dan Empty
PostajNaslov: Čak 130.000 građana u dobi do 29 godina nije radilo ni jedan dan   Čak 130.000 građana u dobi do 29 godina nije radilo ni jedan dan I_icon_minitime30.03.12 19:47

Čak 130.000 građana u dobi do 29 godina nije radilo ni jedan dan 09065Fc3f8b


Informatičar Denis (23) i hotelijerski menadžer Nikola (24) Bosman, braća iz Koprivnice, otputovali su danas u Düsseldorf, odakle će u Toronto. U Kanadu odlaze jer ne mogu naći posao u struci. Ondje su rezervirali hostel, spremni su raditi sve dok se ne snađu. Njihov odlazak u pečalbu komentirao je ministar rada Mirando Mrsić.

– Bilo bi mi drago da su uspjeli pronaći posao u Hrvatskoj, ali mi imamo 130.000 mladih do 29 godina koji nisu radili ni jedan dan. I u drugim je europskim zemljama velika stopa nezaposlenosti mladih. Vlada je stoga i pokrenula jednu od mjera aktivne politike zapošljavanja - omogućit će pripravnički staž, a pripremamo zakonodavne izmjene kojima bismo proširili spektar zanimanja za koja je to moguće učiniti. No, jedina prava mjera je otvaranje novih radnih mjesta – kazao je ministar Mrsić.

– Nadamo se da ćemo tamo biti plaćeni dovoljno za pristojan život. Ovdje možemo zaraditi 3000 ili 3500 kuna, oženiti se, imati obitelj, kupiti kuću i automobil na kredit i kada sve to otplatimo, sa 60 ili više godina, umrijeti – kazala su nam braća Bosman.


Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Čak 130.000 građana u dobi do 29 godina nije radilo ni jedan dan Empty
PostajNaslov: Re: Čak 130.000 građana u dobi do 29 godina nije radilo ni jedan dan   Čak 130.000 građana u dobi do 29 godina nije radilo ni jedan dan I_icon_minitime30.03.12 20:09

..da sam ja na mjestu naših državnika ja bih smislila neku bolje rečenicu od..Bilo bi mi drago da su uspjeli pronaći posao u Hrvatskoj..sram ih bilo. Iz moje uže obitelji nećak će najvjerojatnije u Kanadu i mladi bračni par, također naš rod odlazi u Kanadu. Nije li to previše budući da ih po tome dvoje iz moje obitelji odlazi van, a i onako smo zemlja sa visokim moratlitetom, tko će im plaćati fotelje ako radi sposobni odlaze van.
[Vrh] Go down
 
Čak 130.000 građana u dobi do 29 godina nije radilo ni jedan dan
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nikada nije kasno: Ima 107 godina i traži 23. muža
» U 11 godina na Zavodu mu nitko nije ponudio posao!
» Indijski asketa tvrdi da ništa nije jeo ni pio 70 godina
» Inter više od sedam godina nije pobjedio Barcu
» Čovjek koji 70 godina nije jeo ni pio podvrgnut testovima, naučnici začuđeni

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Gospodarstvo-
Forum(o)Bir: