Inter više od sedam godina nije pobjedio Barcu

Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Inter više od sedam godina nije pobjedio Barcu Empty
PostajNaslov: Inter više od sedam godina nije pobjedio Barcu   Inter više od sedam godina nije pobjedio Barcu I_icon_minitime20.04.10 11:12

Inter više od sedam godina nije pobjedio Barcu Barcelona_inter_576423806

Uoči večerašnjeg polufinalnog dvoboja Lige prvaka između Intera i Barcelone, mnogi se pitaju koliko je katalonska momčad uzdrmana dvanaestosatnim putovanjem autobusom do Milana. Trener Talijana svjestan je kako je to mala prednost njegove momčadi, ali i da se takve stvari događaju u nogometu.

"Da se to meni dogodilo, pokušao bih iskoristiti tu situaciju da još više podignem momčadski duh. Dakako da nije udobno putovati autobusom, ali neki nogometaši, kao nekoć Dennis Bergkamp, bili bi sretni da mogu putovati autobusom umjesto avionom. I mi smo u prošloj rundi igrali u Moskvi protiv CSKA na umjetnoj travi, a oni nisu imali utakmicu prethodnog vikenda. Pa što, nismo se tužili već igrali", u svom stilu je zaključio Mourinho.

Najveća opasnost za Mourinhove pulene bit će svakako trenutno najbolji igrač svijeta Lionel Messi. Talijani će morati biti jako koncentrirani, ukoliko žele zaustaviti omalenog Argentinca.

"Ako u nogometu postoji bog, to je bez ikakve sumnje Lionel Messi. Uz to je Barcelona trenutno najjača momčad današnjice, o njima bi mogli pričati satima. Mnogi sumnjaju da mi možemo izbaciti Barcelonu, svi misle da ih je nemoguće pobijediti, ali vjerujem da smo mi sposobni napraviti 'nemoguće'. Oni su vjerojatno u boljoj formi nego što su bili u naša dva prethodna ogleda, no i mi smo od početka sezone dosta napredovali. Želimo ispisati povijest", rekao je Kamerunac Samuel Eto'o.

"Kao prvo, vidjet ćemo na kojoj će poziciji igrati Messi. Može igrati i na desnoj i na lijevoj strani, ili iza Ibrahimovića, kao što je to bio slučaj protiv Arsenala u Londonu, ili pak iza Krkića, kao što je igrao u Barceloni protiv Arsenala. On je velikan, sjajan igrač koji privlači puno pažnje, ali nije moja navika postavljati na suparničkog igrača posebnog čuvara. Neće to biti utakmica jedan protiv Messija i 10 protiv deset, već 11 protiv 11."

U posljednjih pet susreta ova dva protivnika, Inter nije upisao niti jednu jedinu pobjedu. Tri pobjede upisala je Barcelona, a dvije utakmice završile su remijem. U Ligi prvaka 2003. godine Barcelona je na Nou Campu slavila sa 3:0, dok je na Giuseppe Meazzi završilo 0:0. 2007. godine u prijateljskom susret Barcelona je slavila sa čak 5:0, a posljednje dvije utakmice odigrali su u ovosezonskoj Ligi prvaka. 2:0 bilo je na Nou Campu, a 0:0 u Italiji.

Glavni razlozi poraza u većini tih utakmica bio je posjed lopte koja je uvijek prevagnula na stranu Katalonaca: "Posjed lopte me uopće ne zanima. Ako pobjednik bude momčad koja bude imala veći posjed lopte, onda smo mi već ispali! Kada smo u rujnu prošle godine igrali protiv Barcelone, oni su bili bolji u prvih 10 i u zadnjih 10 minuta utakmice, dok je ostalih 70 minuta proteklo u izjednačenoj igri. Na stadionu Camp Nou je Barcelona bila izrazito dominantna i potpuno zasluženo je pobijedila."

Datum registracije : 14.04.2010

PostajNaslov: Re: Inter više od sedam godina nije pobjedio Barcu   Inter više od sedam godina nije pobjedio Barcu I_icon_minitime20.04.10 12:05

Datum registracije : 04.03.2009

Ne znam da nisu dobri i jedni i drugi nebi bili tu gdje jesu da nisu..biti će to dobra utakmica za one koji prate nogomet. ..tj nadam se da će bitiInter više od sedam godina nije pobjedio Barcu 952472

Inter konačno srušio Barcu

Inter više od sedam godina nije pobjedio Barcu Thumbnail.php?file=inter_barca_860169129

Da ekipa Barcelone ipak nije nedodirljiva pokazali su večeras izabranici Josea Mourinha koji su preokretom sa 0:1 na 3:1 stigli do veome značajne pobjede pred revanš susret na Nou Campu. Kada je u 19. minuti Pedro zatresao mrežu Intera činilo se da je već tada ovaj polufinalni suret Lige prvaka riješen, ali smo se ipak prevarili. Zašto je ...

... Jose Mourinho vrhunski trener pokazao je nastavak meča u kojem je prvo Inter odlično zaustavio Barcelonu, a onda čak tri puta zatresao njenu mrežu.

Istina, sva tri gola Intera mogu ići na dušu odbrane tima sa Nou Campa koja je večeras imala vrlo loše izdanje što su kaznili Wesley Sneijder nakon pola sata igre, Maicon u trećoj minuti drugog poluvremena i Diego Milito koji je na 3:1 povećao u 61. minuti nakon čega se rezultat do kraja više nije mijenjao.

No iako je Barcelona večeras bila daleko od svog savršenog izdanja malo je nedostajalo da i pored toga do kraja dođe do smanjenja rezultata. Ali iako do smanjenja nisu došli igrači aktuelnog prvaka Evrope se neće tek tako predati i sigurni smo da nas sledeću srijedu očekuje paklen revanš na Nou Campu.

Ranije ove sezone Inter i Barcelona su se sastali u grupnoj fazi gdje je susret na San Siru završen bez golova, dok je na Nou Campu Barcelona slavila sa 2:0. Tada su za prvaka Evrope precizni bili Gerard Pique i Pedro, a upravo je ovaj drugi bio taj koji je večeras u 19. minuti još jednom zatresao mrežu Intera.

Svoj drugi ovosezonski Interu i ukupno 20. gol u sezoni je Pedro postigao preciznim udarcem sa desetak metara, nakon što je ranije sav posao obavio Maxwell koji se neometano probio po lijevoj strani i namjestio loptu za Pedra. Bez ikakve sumnje dobro iskorištavanje loše postavljene odbrane domaćih.

Primljeni gol je razbudio Inter koji je ubrzo zaprijetio preko Lucija koji je na ubačaj Sneijdera vrlo loše sa sedam metara šutirao glavom, a nakon još jedne sjajne lopte Sneijdera je u 27. minuti neprecizan bio i Diego Milito čiji je udarac sa lijeve strane završio za malo pored stative gola Valdesa.

Ipak, samo tri minute kasnije je pogodak donijela obrnuta situacija. Tada je Diego Milito na sebe navukao tri igrača i sjajno uposlio usamljenog Sneijdera koji je smireno i bez puno muke sa desetak metara loptu smjestio u mrežu Barcelone. Tada se igrala 30. minuta i rezultat na semaforu je bio 1:1.

I dok je dobro završila prvo, ekipa Josea Mourinha je sjajno otvorila drugo poluvrijeme. Na potpuni preokret Intera se tako čekalo samo do 48. minute kada brzu kontru povlači Sneijder, šalje loptu za Milita, a ovaj asistira za Maicona koji se dobro snalazi i sa par metara smješta loptu u mrežu Barce.

Situaciju za goste je nakon drugog gola pogoršao žuti karton zbog kojeg u revanšu neće biti Carlesa Puyola, a potpuni krah su doživjeli u 61. minuti. Još jedna brza kontra u kojoj je Eto'o uposlio Sneijdera koji loptu nešto lošije udara glavom, ali na nju nalijeće Diego Milito i glavom je zapucava za 3:1 svog tima.

Da ne pomislite da večeras Barcelona nije imala svoj napad napomenućemo da Zlatan Ibrahimović nije uradio apsolutno ništa, dok je Lionel Messi konačno zaprijetio u završnici susreta koja je donijela dosta bolju Barcelonu no novih golova na San Siru nije bilo, te Inter u revanš odlazi sa dva gola prednosti