Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Mourinho o svojoj menadžerskoj metodologiji

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Mourinho o svojoj menadžerskoj metodologiji Empty
PostajNaslov: Mourinho o svojoj menadžerskoj metodologiji   Mourinho o svojoj menadžerskoj metodologiji I_icon_minitime26.12.11 17:14

Mourinho o svojoj menadžerskoj metodologiji 0255007.48

Glede vlastite menadžerske metodologije Mourinho je kazao:

"Po meni je najvažnija stvar u nogometu, kao uostalom i u drugim društvenim aktivnostima, upravljanje skupinom ljudi. Riječ je o znanosti o ljudima. Kao i u svemu, u nogometnu je najbitnija emocionalna inteligencija. Jedna je stvar pucati 11-erac pri 5:0 vodstvu u prijateljskoj utakmici, a sasvim druga pucati ga u posljednjoj minuti finala Lige prvaka ili Svjetskog prvenstva. Uvijek svoje igrače pokušam pripremiti najbolje što umijem, no na kraju je sve na njima. Oni su ti koji u ključnom trenutku donose odluke. Ne znam postoji li u pojedincu božanski dar, ali sam siguran da ima igrača koji čine razliku. Analize uvijek radim u kolektivnom smislu, no jasno je da je svaki igrač jedinka za sebe, zato ovaj posao i jest tako privlačan", smatra Portugalac koji se prisjetio anegdote iz svoje mladosti.

"Imao sam profesora iz filozofije. Bio je jako star. Dovodio sam tada u pitanje smisao učenja stvari koje sam smatrao nepotrebnima. Kada me pitao želim li biti nogometni trener, odgovorio sam potvrdno. Potom mi je rekao: 'Ako nogometni trener uči samo o nogometu, nikad neće svladati nogometnu nauku'. Natjerao me na teško promišljanje i mislim da je stvorio bazu mog pristupa trenerskom poslu", tvrdi Mourinho.

Sportski.net

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
Mourinho o svojoj menadžerskoj metodologiji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mourinho & Pepe - sve samo ne sportaši
» Guardiola: Mourinho je najbolji na svijetu
» Mourinho razmišlja o preuzimanju Reala
» Odlazi li Mourinho iz Reala ili je to novinarska "patka"?
» Pojavio se živ na svojoj sahrani

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Sport, automobilizam i navijači :: Sport :: Nogomet-
Forum(o)Bir: