Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Cvetković: Dijalog sa Prištinom ubuduće prioritet Vlade

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Cvetković: Dijalog sa Prištinom ubuduće prioritet Vlade Empty
PostajNaslov: Cvetković: Dijalog sa Prištinom ubuduće prioritet Vlade   Cvetković: Dijalog sa Prištinom ubuduće prioritet Vlade I_icon_minitime16.10.11 19:49

Cvetković: Dijalog sa Prištinom ubuduće prioritet Vlade Cvetkovic06102010

Prioritet Vlade Srbije biće dijalog sa Prištinom, rekao je premijer Mirko Cvetković, navodeći da će Evropska unija utvrditi datum početka pregovora o pristupanju Srbije čim se postigne napredak na tom polju.


"Dijalog sa Prištinom će u narednom periodu biti prioritet Vlade. Onog trenutka kada dobijemo datum za početak pregovora, siguran sam da će nama biti lakše nego većini država koje su stekle status kandidata i otvarale pregovore po poglavljima jer mi smo daleko odmakli u reformama", kazao je Cvetković u intervjuu za nedeljno izdanje lista Preš.
Na pitanje kako rešiti kosovski problem, a da se ne uspori evropski put, Cvetković je rekao da su evrointegracije Srbije i rešenje za Kosovo dva istovremena procesa, kao i da se vlada zalaže za dugoročno održivo rešenje za Kosovo.
Cvetković je kazao i da je Izveštaj Evropske komisije "diploma Vladi Srbije" za postignute rezulate u evrointegraciji i za njenu reformsku opredeljenost. "Kada mi je Vensan Dežer dodelio Izveštaj Evropske komisije sa pozitivnom preporukom za kandidaturu Srbije za članstvo u EU, osećao sam se kao da sam diplomirao", kazao je Cvetković.
On je rekao da su dodatni zahtevi EK statusno neutralni i da nema pritisaka na Srbiju da prizna nezavisnost Kosova. "U tom kontekstu sam zadovoljan što nismo dobili neke nove uslove koji mogu da izazovu probleme", rekao je Cvetković.
Na pitanje da li će kandidatura biti najveći uspeh njegove vlade, Cvetković je rekao da je Vlada, u uslovima najveće ekonomske krize, ispunila obećanje o evro-integraciji zemlje. Za Cvetkovića je, kako je rekao, najveći neuspeh njegove vlade porast nezaposlenosti.


Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
 
Cvetković: Dijalog sa Prištinom ubuduće prioritet Vlade
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sveprisutna predsjednica Vlade na portalu Vlade RH
» Cvetković smenjuje Dinkića?!
» Pregovori sa Prištinom u martu
» Srbija i Kosovo otvorili prvi direktni dijalog
» Zbogom iglama. Ubuduće ćemo se cijepiti flasterima!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva :: Politika-
Forum(o)Bir: