Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime08.07.11 8:26

VJEROVALI ILI NE
Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping
Prema istraživanju provedenom u Velikoj Britaniji, većini žena shopping predstavlja stres, a ne uživanje, kako se obično misli

Postoje brojni klišeji o razlikama žena i muškaraca. Muškarci će radije izgubiti sat vremena pokušavajući namjestiti GPS uređaj umjesto da pitaju prvu osobu na cesti kako se dolazi do nekog mjesta. Žene tračaju, a muškarci pričaju samo kad baš moraju. Muškarci trebaju seks, a žene čokoladu.

Jedan od spolnih stereotipa je svakako i onaj o shoppingu. Uglavnom smatramo kako sve žene imaju genetsku predispoziciju da uživaju u višesatnom zujanju brojnim trgovinama, dok njihovi dečki i muževi nesretno cupkaju za njima. Tako im i treba, kad nisu na vrijeme dogovorili nogomet i pivu s dečkima, reći će zlobnici.

Doista, čini se kako je šopingiranje dok ne padnete sa žuljevitih nogu postao svojevrsni borbeni poklič modernih žena. Ne postoji to loše raspoloženje ili nezadovoljstvo poslom, djecom, prijateljicama ili partnerom koje dobar šoping ne može riješiti.

Najnovije istraživanje provedeno u Velikoj Britaniji pokazalo je da tomu i nije baš tako. Čak 44% žena zapravo ne podnosi shopping i smatra ga nužnim zlom, pokazala je anketa. 18% njih nema čvrste stavove o tomu, a svega 38% žena baš uživa u kupovanju i ispunjava taj dio spolnog stereotipa.

Kada su upitane zbog čega ne vole šoping, žene su iznijele niz razloga, od financijske situacije do činjenice da je iznimno teško naći povoljan i kvalitetan komad odjeće svakomu tko nije manekenskog stasa.

Rezultati ovog istraživanja nastavljaju se na ono provedeno prije nekoliko godina u SAD-u, koje je pokazalo da većini ljudi kupovanje podiže krvni tlak i razinu stresa u danu. S druge strane, jedno nedavno istraživanje u Velikoj Britaniji pokazalo je kako je shopping odličan lijek za depresiju i loše raspoloženje.

Žene su doista komplicirana i čudnovata stvorenja. Ili je možda i to stereotip?

(metro-portal.hr)

---------------------------------

Nije stereotip Laughing
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime10.07.11 13:24

i treba da ga mrzi tu idu pare kao lude
[Vrh] Go down
slavena
Totalno relaxiran
slavena


Female
Libra Broj postova : 1510
Godine : 123
Lokacija : sever
Datum registracije : 26.02.2011

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime06.08.11 16:06

Doista, čini se kako je šopingiranje dok ne padnete sa žuljevitih nogu postao svojevrsni borbeni poklič modernih žena. Ne postoji to loše raspoloženje ili nezadovoljstvo poslom, djecom, prijateljicama ili partnerom koje dobar šoping ne može riješiti.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Obozavam soping!
Svaka koja kaze da ga mrzi, laze!!!
Danas sam bila u jednom takvom, galopirajucem... Hahaha...

Mada , imam drugaricu koja je surovi realista kad je soping u pitanju ( razmislja skoro kao muskarac.. znam sta sad mislite, i meni je to strasno Laughing pa je cesto moram prodrmati, cisto da ne zaboravi da je zensko.. zaljubljena )
ali ,kao sto rekoh , popusti i ona i padne na kolena kad ugleda doobre cipele ili predivnu torbu, nije da nije. Ipak zenski geni su samo i jedino nasi zenski geni, ne mozes protiv sebe , pa to ti je.... koliko god se njen mozak opirao. ;)

Ili je to mozda uticaj ... mene?! Hmm.. hmmm Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime06.08.11 16:15

Svaka koja kaze da ga mrzi, laze!!!

..vjeruj mi kada ti kažem da ga mrzim..kad si moram iči nešto kupti kosa mi se diže na glavi..vjeruje da mi je garderoba sva iznošena..obuča također..zar bi mi bila takva da imalo volim šopingiranje Laughing ..mrzim ući u trg i birati što mi se sviđa..dok pogledam što ima na vješalicama preznojim se..a još ako mi se nešto svidi pa moram probati muka mi je...najbolji dio u šopingu mi je kada sjednemo uz kavu da odmorimo od hodanja veseli Laughing
[Vrh] Go down
slavena
Totalno relaxiran
slavena


Female
Libra Broj postova : 1510
Godine : 123
Lokacija : sever
Datum registracije : 26.02.2011

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime06.08.11 16:22

..najbolji dio u šopingu mi je kada sjednemo uz kavu da odmorimo od hodanja ..

Kikice , ovo se podrazumeva. Bila kupovina uspesna ili ne , odmor mora biti. sve ok

Znas sta , mislim da je tebi hitno potreban neko kao ja... cisto da te malo probudi iz te tvoje
" uspavanosti " ... frends

Sta lepse ima od nap. isprobavanja milion i jednog para obuce ... i to jos u drustvu. love u
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime06.08.11 16:27

..a jojjjjjjj..ja kada moram to obaviti..čuj mene kao da idem kod ginekologa..eto još jedan dokaz da mrzim šoping..hhhhh Laughing ja ti sa sobom volim povesti svoju zaovu, nije da se previše volimo, ali ona je ovisna o šopingu i trebala bi imati na karticama limit za šoping..inaće ode sve u gluparije. Ona je čudo od žene..njoj sve treba..ona sve izprekreće..ispipa..kao da je na nekim opijatima sva ushičena Laughing meni s njom super..i onda si kupim što mi treba, jer me ona natjera..nema kod nje da ja kažem..Ma neču to, neće mi stajati..ona na to kaže..Što neče ti stajati, idi tamo i isprobaj Laughing
[Vrh] Go down
slavena
Totalno relaxiran
slavena


Female
Libra Broj postova : 1510
Godine : 123
Lokacija : sever
Datum registracije : 26.02.2011

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime06.08.11 16:34

Kikice , znas sta... Ta tvoja zaova , vec mi se dopada. Laughing Laughing

Ma, znam ja , sto ljudi - sto cudi.. I o tome se ne raspravlja , previse.
Ali kad je rec o sopingu , i zenama ... zene prosto moraju da shopinguju, to nas na kraju krajeva cini zenama. Izmedju ostaloga, naravno.

To nam pomaze da se vratimo iz minusa - u plus fazu! zaigrana
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime06.08.11 16:36

..ju neču vas nikada upoznati..ima soječaj da bi vas dvije zajedno zadužile i MMF Laughing Laughing

..a ovo minus i plus. Kod nje dođe do minusa na kvadrat kada dođe kući i kada joj euforija splasne..onda bjež od nje..samo hoda i kuka..kako nema za režije kako joj fali za ovo pa za ono..pa kako ti neće faliti kad si kartice zadužila ko Grčka Laughing
[Vrh] Go down
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime10.09.11 21:05

U toj sam polovici! kafa
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime10.09.11 21:07

..o ja mislim da će uskoro objaviti studiju da žene zapravo mrze šoping samo nam onaj mali postotak šopingoholičarki kvari dobar glas Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime10.09.11 21:10

I ja mislim da je vrijeme za tu studiju... Laughing

Ma joj brate, evo čim se sjetim onih kabina, pa šeći amo, šeći tamo
dođe mi muka! Po tom sam pitanju ono tipično muško,
s vrata već vidim da li ima tu štogod za mene ili nema...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime10.09.11 21:14

..e bravo isto i ja kupujem..kad moja zaova ide sa mnom kaže mi da uopče nisam fora niti zanimljiva..kako mogu baš te cipele kupiti, a još nisam sve ni pregledala Laughing
[Vrh] Go down
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime10.09.11 21:19

Laughing točno te vidim sad.. Mislim da izgledamo potpuno isto u činu "kupovanja".. Laughing
Samnom nitko ne voli ići u kupovinu, jer obavim sve za pola sata,
i onda se zavučem u neki kafić i kafenišem, a one tek iz prve trgovine izlaze,
crvene, zapuhane i znojne... Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping Empty
PostajNaslov: Re: Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping   Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Gotovo polovica žena zapravo mrzi shopping
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Polovica žena zadrži za sebe dar koji je namijenila prijateljici
» Što ako vaš tinejdžer mrzi školu?
» Stvari koje mrzi vaš horoskopski znak
» Majica za shopping šalje plastične vrećice u penziju
» BBI u finalu utrke za najbolji evropski shopping centar

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: