Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Gledajte svom psu u oči

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:02

Ljudi koji ostvaruju produženi kontakt očima sa svojim psom izlučuju više oksitocina - hormona koji smanjuje stres i izaziva osjećaj ugode. Istraživanje tog fenomena proveo je jedan japanski tim:

Citat:
Psi kod svojih vlasnika pobuđuju isto emocionalno iskustvo kao djeca kod svojih roditelja, a za to je najzaslužniji dug pogled oči u oči koji ulijeva povjerenje.

Hormon oksitocin, poznat i kao hormon ''povezivanja'' i ''socijalizacije'', povezan je s romantičnom ljubavi, prijateljstvom te brigom za djecu.

Oksitocin također umanjuje stres, liječi depresiju i ulijeva povjerenje u ljude.

Istraživači u Japanu angažirali su 55 vlasnika pasa kojima su rekli da se igraju sa svojim ljubimcima, te analizirali razinu oksitocina u njihovom urinu prije i poslije polusatne igre sa psom.

Kontrolna grupa je sjedila u drugoj sobi i rečeno joj je da potpuno izbjegava kontakt sa svojim psima.

Sve je snimano, a svaki put kad bi se pas i čovjek pogledali, mjerena je dužina pogleda.

Vlasnicima pasa koji su imali dugi kontakt očima sa svojim ljubimcima tijekom igre (u prosjeku dvije i pol minute) razina oksitocina je porasla za 20 posto.

Kod grupe koja je izbjegavala pogled sa svojim ljubimcem razina oksitocina malo je opala.

Vlasnici pasa koji su duže gledali svog ljubimca opisali su svoju vezu s njim boljom od onih koji nisu imali kontakt očima.

Biolozi Nagasawa i Takefumi Kikusui sa Sveučilišta Azuba smatraju da podizanje razine ovog hormona može objasniti zašto igra sa psom popravlja raspoloženje i smanjuje simptome anksioznosti i depresije.

Izvor: ce-4.forumotion.com

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:05

Ode ja moju boksericu gledati u oči... gibam lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:13

lol! Ovdje svi imaju pesa osim mene tužni
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:32

tana je napisao/la:
lol! Ovdje svi imaju pesa osim mene tužni
ja ga isto nemam cheerup
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:34

Jbte,hoće me pojesti Rea lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:38

Kate je napisao/la:
Jbte,hoće me pojesti Rea lol!

lol! lol! lol! daj joj kost neka nju gleda u oči
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:40

lol! zbunila se,misli se jebo te forum,vi ste tamo ludi... lol! lol!
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:43

Ha ha, zanimljiva je Rea! Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:44

lol! lol! ma niiisssmmmooo :P
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:44

Evo kaže vam...vau vauuuuuuuuuuu... lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:57

Vau vau i tebi Rea hoping
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 21:57

lol!
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 22:23

Također i ja lajem na pozdrav Rei! Vauuuuuuuuuuuu vauuuu! cerekalo :P
Rea hajmo se gledati u oči! cerekalo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime20.01.09 22:32

Rea spava...i grče... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime25.01.09 19:39

Rea spavalica. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime25.01.09 21:16

Velika spavalica... Neutral
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime08.04.10 10:43

Gledajte svom psu u oči, i ne mičite pogled dokle god pas sam ne pomakne svoj pogled, spusti glavu, jer na taj način priznaje vaš autoritet.
Ne povodite se onim pravilom : Psu se ne gleda u oči , može vas ugristi .
Niti jedan pas ne napada bez razloga. Stoga gledajte psu u oči..stvorite kontakt očima, neka nauči na vaše razne poglede, jer i samo pogledom, možete nešto poručiti psu, bez glasovne naredbe.
[Vrh] Go down
DjBjelovarcanin
Ljubitelj foruma
DjBjelovarcanin


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 3847
Godine : 37
Lokacija : Sve zemlje u europi okruzje
Datum registracije : 17.05.2009

Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime08.04.10 10:52

pa ja gledam svakom psu!
[Vrh] Go down
http://krmak.forummotion.com/index.htm
nitapita
Ljubitelj foruma
nitapita


Libra Rat
Broj postova : 4647
Godine : 39
Datum registracije : 25.10.2009

Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime08.04.10 11:12

Gledajte svom psu u oči, i ne mičite pogled dokle god pas sam ne pomakne
svoj pogled, spusti glavu, jer na taj način priznaje vaš autoritet.
ISTINA ZIVA
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime17.05.10 23:39

Moj je izdržo 2 minute i okreno je glavu od mene ,da zna pričati mislim da bi mi reko a šta buljiš tako u mene Gledajte svom psu u oči 969280
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gledajte svom psu u oči Empty
PostajNaslov: Re: Gledajte svom psu u oči   Gledajte svom psu u oči I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Gledajte svom psu u oči
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Otkrijte svoje pravo ja
» Navijac sudio svom klubu
» Vratite svom nakitu sjaj
» Saznaj vise o svom rodjendanu
» Dajte mački da tweeta na svom profilu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Kućni ljubimci :: Kućni ljubimci :: Pas kao kućni ljubimac-
Forum(o)Bir: