Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Otkrijte svoje pravo ja

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Otkrijte svoje pravo ja Empty
PostajNaslov: Otkrijte svoje pravo ja   Otkrijte svoje pravo ja I_icon_minitime03.06.10 14:23

U drevnoj Indiji živio je kipar poznat po svojim skulpturama slonova u prirodnoj veličini. Sa surlama koje su se dizale u nebesa, sa kljovama koje su stremile naprijed, sa debelim nogama koje su se utiskivale u zemlju činilo se da te izrezbarene životinje streme prema nebu. Jednog dana sam je kralj došao da vidi te izvanredne uratke i da nabavi jednog za svoju palaču. Zadivljen viđenim, pitao je kipara: “U čemu je tajna vašeg majstorstva?”

Kipar je odmjerio monarha i odgovorio: “O veliki kralju, kada uz pomoć ljudi donesem komad granita sa obala rijeke, pustim ga neka stoji u dvorištu. Dugo vremena ne činim ništa s tim blokom stijene, već ga samo proučavam iz svakog kuta. Svu svoju energiju usmjeravam na to i ne dozvoljavam da me išta drugo omete. Ispočetka, sve što vidim je beživotni komad kamena koji stoji tamo, bez ikakvog značenja, indiferentan prema mojim namjerama, bez svojeg mjesta u svemiru. Čini mi se kao da prezire to što je istrgnut iz svog prirodnog staništa kraj brzih rijeka. Tada, polako, jako polako, počinjem primjećivati nešto u samoj supstanci kamena. Imam predosjećanje…skica, jedva zamjetna, pokazuje mi se..dok drugi, bar pretpostavljam, ništa ne vide. Gledam otvorenih očiju i sa zanimanjem, veselog srca. Skica jača. I tada, ja vidim! Vidim slona kako se pomalja iznutra!

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Otkrijte svoje pravo ja Empty
PostajNaslov: Re: Otkrijte svoje pravo ja   Otkrijte svoje pravo ja I_icon_minitime03.06.10 14:24

Otkrijte svoje pravo ja Existential

Tek tada počinjem raditi. Koristim svoje dijetlo i svoj malj, ali se uvijek držim svojeg osjećaja te skice koji postaje sve jači. Kako li velikan samo pritišće! Kako li samo želi van! Kako želi oživjeti! Odjednom ono što moram učiniti postaje kristalno jasno: sa potpunim nedostatkom cilja, moram izvaditi iz stijene svaki, i zadnji komadić onoga što nije slon. Ono što tad ostane, to jest, to mora biti – slon. ”

Kada sam bila mala, moja baka, moj duhovni vodič, često bi mi pričala ovu priču, ne da me zabavi, već da mi prenese osnovnu istinu života. Možda sam je koji puta pitala, kao što se obično pita duhovne vođe- “Što se događa u duhovnom životu? Što nam je činiti?” Baka nije bila profesionalni duhovni vodič pa je na to pitanje odgovarala pričama, poput ove o kiparu. Ono što mi je htjela pokazati bilo je da ne moramo stvoriti svoje pravo, duhovno i dublje “ja”. Ono je već ovdje. Ono je bilo tu već oduvijek, težeći tome da izađe. Ta neusporediva iskra božanskog leži u svakom čovjeku, čekajući da počne zračiti ljubavlju i mudrošću, jer to je u njenoj pravoj prirodi. Prekrasno! Ovo “vi” koje se povremeno osjeća nedoraslo, povremeno postaje ljuto ili depresivno, ovo “vi” koje traži i traži i traži ispunjenje, to ispunjenje koje toliko traži sadrži u samom sebi , i to u najvišem obliku.


Jednom kad postanemo svjesni ovog pravog “ja” u nama, tada je sve što trebamo napraviti izrezbariti van ono što nije to. Ne kažem da je to lagano ili brzo. Upravo suprotno; to ne može biti napravljeno u samo jednom tjednu, i to ne može napraviti svatko. Ali zadatak jasno leži pred nama. Micanjem onoga što je sitničavo i što je fokusirano na sebe, puštamo da izađe ono što je veličanstveno i cjelovito.

Izvor: Eknath Easwaran, Dnevnik Yoge, prosinac 2008.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Otkrijte svoje pravo ja Empty
PostajNaslov: Budite u svom elementu   Otkrijte svoje pravo ja I_icon_minitime03.06.10 16:57

Otkrijte svoje pravo ja Zena_element_voda_cijela

Biti svoj, zadovoljan i ispunjen znači živjeti punim plućima i stvarati svoju stvarnost u skladu s vlastitim uvjerenjima i željama: takvu snagu daje svijest o glavnom elementu kojim je obojana individualna duša čovjeka

Budući da živimo u vremenu u kojem se, ubrzano i umnoženo, otkrivaju drevna tajna znanja te provode do „običnih" svakodnevnih razina, fantastično je kako svijest o suštini prirode i energije postaje očita, i primjenjiva, u svim sferama življenja. Primjerice, prije petnaestak godina bi vas itekako čudno gledali da ste govorili o „energiji", „vibracijama" i „čakrama", a danas su to opća mjesta i evidentna istina. Tako je rečenica - „biti u svom elementu, znači živjeti vlastitu jedinstvenost, osjećati se zadovoljnim i sretnim te ostvarivati svoje snove na vlastiti individualan način" - jedna od onih univerzalnih istina koje su se, u davna vremena, prenosile tajnim naslijeđem s učitelja na učenika.
No, danas je to jedna od onih prekrasnih životnih istina koje se nalaze svuda oko nas - konkretno, izgovorila ju je ekipa legendarne francuske kuće Peugeot, predstavljajući novu, redizajniranu seriju automobila Peugeot 206+ Element.
S obzirom da slavni francuski proizvođač automobila, poznat po strategiji očuvanja okoliša te borbe za Zelenu Zemlju, primjenjuje tehnologiju gorivih ćelija - koja ima značajnu ulogu u smanjenju emisije CO2, čime pomaže kontroli štetnog efekta staklenika te tako unapređuje kvalitetu života u gradu - jasno je da poruka „Budi u svom elementu" dolazi od kreativnog tima svjesnog kvalitete cjelovitog življenja te prirodnih elemenata.
Jeste li vatreni tipovi? Ili možda vodeni... Ili drveni?
Jer, poruka „Budi u svom elementu" jedna je od najpoticajnijih afirmacija uma. Elementi su, zapravo, svugdje oko čovjeka, i u čovjeku. Istočna tumačenja kažu da ih je pet (vatra, voda, zemlja, drvo i metal), te da se odražavaju u radu ljudskih organa, kroz s njima povezane misli i osjećaje. Zapadne filozofije, pak, rade s četiri elementa, povezujući psihičke osobine i životne faze čovjeka sa svakim od njih.

Bez puno teoretiziranja, svi s lakoćom prepoznajemo kad je netko vatrenog karaktera - u skladu sa zapadnom filozofijom (elementarno najjasnije pretočenom u Tarot i astrologiju) - te ga pitamo je li možda horoskopski Ovan ili Lav... A pitati nekoga „što si po horoskopu", ustvari znači pitati ga „koji si element".

Premda u svakome čovjeku postoje svi elementi, za njegovu je sudbinu značajan onaj dominantan, uočljiv na prvi pogled. On predstavlja čovjekovu urođenu tajnu snagu, njegov najveći potencijal i glavni kanal cjelovitog razvoja. Taj Elementarni vladar duše - odnosno najjači element bića - određuje osobnu svrhu pojedinca te način života kroz kojeg će je ostvariti. Dominantni element se na prvi pogled vidi i prepoznaje - uzrečica da je netko „u svom elementu" otkriva upravo to: istinu o temeljnom energetskom potencijalu čovjeka. Tako je poslanje vatrenih ljudi osvijestiti duboke istine svijesti i prenošenjem ih probuditi u drugima: zadatak vodenih je ostvarenje podrške i snage u svim situacijama života. Ljudi drva vode i potiču druge na ostvarenje vizije, a bića metala (zraka) ostvaruju sve što požele uspostavljanjem bistrine uma. Zemljani tipovi, pak, ostvaruju brižnost i pomažu ostalima da probude svoje sposobnosti.

Zbog toga je važno svoj glavni element prepoznati i ovladati njime: znati kako ga umiriti kada se razmaše ili potaknuti kada utihne. U njemu je najveća snaga čovjeka jer, biti u svom elementu, znači biti istinski sretan.

www.elementi.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Otkrijte svoje pravo ja Empty
PostajNaslov: Re: Otkrijte svoje pravo ja   Otkrijte svoje pravo ja I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Otkrijte svoje pravo ja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pravo - općenito
» Prekršajno pravo
» Auto škola Pravo
» Koje je pravo ime Lady gage
»  Mladi imaju pravo na privatnost

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Pozitivna psihologija-
Forum(o)Bir: