Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Svijet paukova

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime12.01.09 22:31

Svijet paukova Redbackspiderphoto4
Pauk (Arenaida) nije insekt, pripada klasi zglavkara. On nema krila. Pauci imaju po osam zglavkastih nogu, znači 4 para. Razne vrste pauka žive u svim krajevima svijeta a ujed nekih vrsta može biti vrlo opasan ili čak smrtonosan.

Pauk u svom tijelu sadrži žlijezdu koja luči ljepljivu tečnost, koja na zraku očvrsne. Pomoću tako nastalih niti pauk plete mrežu, koja mu služi da bi se prehranio. Znači, insekte koji se upletu u mrežu pauk ubija, a nakon toga on te insekte jede. Pauk je također, može se reći, veliki ekolog, jer on pomoću te mreže hvata, prehranjuje se, ali istovremeno čisti okolinu od štetnih insekata, pa tako i od raznih bolesti koje su veoma opasne. Najveći pauk je tarantula, a najotrovniji je crna udovica.

🕷

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime12.01.09 22:51

Upravo sam pročitala nešto o reprodukciji paukova. Jadni paučići imaju sličan problem kao i ja - teško pronalaze partnera. No, muškićima je teže jer su ženke puno veće od njih pa najčešće poslije sexa upravo oni završe kao večera. Kada jednom pronađe ženku, nadobudni mister pauk raznoraznim signalima daje ženki do znanja da bi se malo "poigrao" njome. Ako je mlada dama zainteresirana daje mu to do znanja trešnjem mreže, a ni isti način daje mu do znanja i ako nije baš za akciju. I na kraju, da bi stvar bila najbolja, iako i jedno i drugo imaju reproduktivne organe, sex se odvija na posve čudan način. Naime, pauk muškić istrese malo sperme na mrežu i nogicama ugura u ženu pauk.
Težak je život paukova No

Svijet paukova Spider-8
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime12.01.09 23:08

Ja samo mogu reči da se jako bojim paukova... kauč affraid
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime12.01.09 23:47

ja ih se ne bojim, al ih isto tako ne želim ni blizu sebe.. odvratni su mi... gibam
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime13.01.09 9:35

Nisam ljubitelj pauka ali zanimljivo ih je gledati na mreži pogotovo njihove šare i izgled. Uglavnom korisne životinje. Tamane muhe i druge štetne insekte koji upadnu i njihovu mrežu i postanu lovina. 🕷
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime22.04.09 16:45

Pa da, uglavnom su korisni.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime23.04.09 8:57

Fujjjj...bojim se paukova.... :affraid:Svaka čast paucima ali bolje da ih nema posebno onih tarantula..i sl. :shock:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime23.04.09 9:06

Jel ima opasnih paukova tu gdje sad živiš Ana?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime23.04.09 9:08

Nisam ih vidjela previše ali jednom je bio jedan ogromni crni pa kad se nisam onesvjestila kad sam ga vidjela i to u pola noći sam skakala po krevetu( a on na podu)smišljajući kako da ga smaknem. Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime23.04.09 9:39

Čuvaj se Anči! Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime29.04.10 11:25

Paukovi su baš tako korisne životinjice i stvarno gledam kada čistim da ih ulovim i bacim van a ne da ih ubijem...jer što mislite kada se nebi sve te bubice i sitne mušice hvatale na njihove mreže koliko bi ih bilo bilijuna više na ovoj planeti... Svijet paukova 267525
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime22.07.10 23:13



paukove ne diram iz uglova soba i njihove mreže...hvataju mušice, komarce..i volim da gledam kako to rade kad se prikradaju žrtvi, bocnu je, obmotaju tankim nitima paučine a kasnije iz nje izvuku svu tečnost...ostane samo ljuštura...


dobro..kad se baš mnogo rašire sa svojim mrežama mora to malo da se sredi ali u principu uvek ima poneki u nekom uglu.. cerekalo:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime23.07.10 10:32

Tornado sad imam groznu sliku pred ocima kako zivis....em paukovi na svakom cosku jos tvoja Zuca sve nagrizla i pravi belaja Svijet paukova 73820 Svijet paukova Affraid .

Ja dok vidim pauka sva se najezim i slapa mi odmah pri ruci da ih priljepim za zid...neka one ljepo hvataju musice sto dalje od mene Svijet paukova 748534
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime03.08.10 9:56

PAUKOVI I NJIHOVE MREŽE

Svijet paukova Spider_webs_01

Paukove mrteže - vjerojatno najljepše prirodne i intrigantne strukture stvorene od strane životinja na čitavom svijetu. No, neki od tih paukova nisu zadovoljni običnom mrežom. Oni idu i korak dalje...

Neki paukovi dekoriraju svoju mrežu sa čak više razrađenim i kompleksnijim uzorcima no što im je potrebno. Mogu li oni ponijeti titulu najboljih dizajnera eksterijera na planetu? Sigurno bi , kako se vidi iz njihovih mreža, bili u užem izboru, no i dalje ostaje neriješeno pitanje zašto kreiraju takve strukture. Pogledajte pa prosudite sami ...

Svijet paukova Spider_webs_04

Svijet paukova Spider_webs_06


Svijet paukova Spider_webs_07

Svijet paukova Spider_webs_08

Svijet paukova Spider_webs_10

Svijet paukova Spider_webs_12

Svijet paukova Spider_webs_13

Svijet paukova Spider_webs_15

Izvor:croinfo.net


Zanimljive mreže ...nisam nikada vidjela takvo nešto :passion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svijet paukova Empty
PostajNaslov: Re: Svijet paukova   Svijet paukova I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svijet paukova
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Paukova mreža
» Moj svijet u slikama ( TAT)?
» Svijet USB čudesa
» Mravi kolonizirali svijet
» Crno - bijeli svijet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Životinjski svijet :: Izumrle, ugrožene i ostale vrste-
Forum(o)Bir: