Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Nikako ne putujte na ova mjesta!

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime02.01.11 19:09

Top 11 mjesta na svijetu na kojima putnici iz Europe najčešće pokvare želudac nalaze se na području Afrike, Latinske Amerike, Bliskog istoka i Azije.

Istraživanje pokazuje da najviše želučanih problema britanski turisti imaju u Kairu. Egipat je tako zemlja u kojoj postoji najveća vjerojatnost da se zarazite kao turist.

Britanski Health Protection Agency (HPA) procjenjuje da je na svakih 100.000 turističkih posjeta došlo do 82 slučaja želučanih tegoba. U Indiji se na jednak broj turista razboli njih 65, a odmah nakon ove dvije zemlje po učestalosti želučanih tegoba slijede Tajland, Pakistan i Maroko.

Afrika, posebno sjever Afrike, Latinska Amerika, Bliski istok i Azija najrizičnija su područja.

Polovicu potvrđenih slučajeva zabilježenih u zadnjih 10 godina uzrokovalo je trovanje salmonelom. A mikrobe je najlakše pokupiti u prljavim restoranima i bazenima.

Putnike se stoga već godinama upozorava da redovno peru ruke, nose sa sobom gel s alkoholom i budu oprezni kad piju vodu. Prije nego počnete jesti trebate biti sigurni da je hrana dovoljno termički obrađena.

Najrizičnija odredišta (broj oboljelih na 100.000 posjetitelja):
1. Egipat 81,92
2. Indija 64,85
3. Tajland 64,50
4. Pakistan 60,16
5. Maroko 40,32
6. Kenija 40,10
7. Tunis 34,39
8. Karibi 27,60
9. Meksiko 13,39
10. Malta 8,59
11. Cipar 6,50

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Nikako ne putujte na ova mjesta! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Re: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime08.01.11 15:30

Baš super..večinoom destinacije koje naši tour operateri guraju pod nos kao najjeftinije najpovoljnije..evo sada vidim zašto je tomu tako Laughing
[Vrh] Go down
cinnamon duckie
Totalno relaxiran



Female
Capricorn Broj postova : 1279
Godine : 124
Lokacija : u labirintu
Datum registracije : 11.10.2010

Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Re: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime08.01.11 18:08

Nema toga što bi mene spriječilo da ja idem kuda želim, pa makar dobila i proljev cerekalo

A nisu to baš jeftine destinacije, naprotiv, većina ih je skupo, osim Tunisa. Skupa je cijena trovanja želuca cerekalo


Zadnja promjena: cinnamon duckie; 08.01.11 19:09; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Re: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime08.01.11 19:05

ne marim za istraživanja ,sve je to mlin na nečiju vodu...da mi se putuje išla bi bez obzira na opomene
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Re: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime09.01.11 14:16

E kad bi smo putovali po njihovim istrazivanjima .. mislim da bi rijetko ko putovao ...ja da imam lovu ne bih nikad njih slusala ..nego bi isla tamo gdje zelim ...i ovako ko je osjetljiv gdje god ode ako promjeni samo vodu nadrljat ce

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Nikako ne putujte na ova mjesta! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Re: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime09.01.11 14:32

baš tako blizanko,ja ću otić u egipat čim neke obaveze riješim pa nek bude šta bude ,,nije me briga
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Re: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime09.01.11 14:38

Kupi sve sto ti je potrebno od lijekova i bas te briga ..sta je trovanje ...na spram Egipta veseli veseli

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Nikako ne putujte na ova mjesta! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Re: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime09.01.11 14:40

da,otrovat se možemo bilo kad i bilo gdje....srećom nisam mimoza ,ne može me pokosit bilo šta
[Vrh] Go down
RiinO
Početnik
Početnik



Male
Sagittarius Pig
Broj postova : 33
Godine : 28
Datum registracije : 08.08.2012

Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Re: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime29.09.12 16:50

Hah,nisam znao za ovo ranije,ali najposecenija mesta i najkriticnija po nas Smile
Sada mi je jasno zasto agencije davaju popuste za ova mesta Smile Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nikako ne putujte na ova mjesta! Empty
PostajNaslov: Re: Nikako ne putujte na ova mjesta!   Nikako ne putujte na ova mjesta! I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nikako ne putujte na ova mjesta!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Putujte zdravi
» Upozorenje: Nikako ne odlazite u Tunis
» koga nikako ne bi mogli smisliti od pjevača??
» Što to uspješni ljudi znaju, a drugi nikako da shvate
» 20 stvari koje muškarci nikako ne mogu shvatiti o ženama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Savjeti, svaštara-
Forum(o)Bir: