Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?

Go down 
+4
Rokerka
bodomiere
Wall-e
Kikica
8 posters
Go to page : 1, 2  Next

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom romska djeca?
Da
Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? T7mw5w_th27%Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_vote_rcap
 27% [ 3 ]
Ne
Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? T7mw5w_th45%Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_vote_rcap
 45% [ 5 ]
Možda
Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? T7mw5w_th27%Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_vote_rcap
 27% [ 3 ]
Ukupno glasova : 11
 

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime17.11.10 16:04

u određenim županijama u RH ima jako puno pripadnika romske nacionalne manjine. samim time, ima i puno romske djece. romska djeca se trebaju integrirati s djecom većinskog stanovništva. to se odnosi i na školstvo.
pa sad, iskreno me zanima bi li svoje dijete upisali u razred u kojem su većinom romska djeca?
ili bi ga vozili u neku drugu školu, pa makar ta druga škola bila udaljena od vašeg mjesta stanovanja, samo iz razloga da ne bude u istoj školskoj klupi s romskim djetetom?


Zadnja promjena: Yana; 17.11.10 16:13; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime17.11.10 16:13

Joj jel može i možda Yano Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime17.11.10 16:15

dodano Smile
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime17.11.10 20:49

Iskreno rečeno ja ne bi. :kavica:


Zadnja promjena: Wall-e; 17.11.10 21:03; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime17.11.10 20:55

kad vidim kako se neki romi ponašaju i šta rade (mislim ne vidim,o tome čitam iz novina i vidim na tv-u i ne želim sa ovim postom vrjeđat) al ne bi ni ja...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime17.11.10 21:00

Iskreno, ne bih. I ja sam imala problema u skoli s njima, a bilo ih je 2 u nas 27. A ne kad ih je vecina. :/
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime17.11.10 21:04

Djeca nisu kriva zato što su neodgojena. Bila ona romska ili bilo čija. Ako će ih još i društvo odbacivati i separirati, uz to što imaju loše roditelje često, onda kvragu i njihovi životi i društvo općenito. Ja bi upisao svoje dijete u razred s romima.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime17.11.10 21:10

Goran je napisao/la:
Djeca nisu kriva zato što su neodgojena. Bila ona romska ili bilo čija.

to jest,al kad vidim u novinama što je bilo prije nekolko dana (u 24 sata ja mislim) krvna osveta i otac i sin od 15 god pucali na drugu romsku obitelj...oni su u biti dobri ljudi dosta njih u dubini duše,al kad ih ovako "natjeraju"...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime17.11.10 21:17

Neće se sigurno popraviti ako ih se separira od malih nogu. Na kraju krajeva Europska komisija je rekla svoje o separiranju romske djece u HR.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime18.11.10 9:20

ja bi svoje dijete upisala u razred u kojem su Romi. svakom djetetu treba dati jedaku šansu, pa tako i romskom. stoljećima su diskriminirani i separirani, vrijeme je da im pomognemo, jer na taj način pomažemo i društvu u cjelini. osim toga, dijete je dijete - bilo ono romsko ili neromsko. dijete (kao ni odrasla osoba) po svim ljudskim i moralnim pravima ne smije nositi na leđima križ svoje nacionalnosti. vrijeme je da se iskorjene predrasude prema Romima, jednaki su kao i svi mi. imala sam prikike obići nekoliko škola u kojima su romska djeca integrirana s neromskom. i to funckionira. učitelji i profesori rade svoj posao kako treba (ne kažem da nema iznimaka). svako dijete treba imati jednake šanse. ako im roditelji ne mogu pružiti bolju budućnost, ne znači da ih društvo treba odbaciti.
a negativnih primjera (nasilja i agresivnosti, naprimjer) ima svugdje, a ne samo među Romima.

i još nešto sam htjela nadodati...nebrojeno puta mi je palo na pamet da ako ikada dođem u situaciju da usvojim dijete, to bi bilo dijete romske nacionalnosti....učinila bi i te kako dobro djelo - dala bi bolji život jednom ljudskom biću koje je po svemu jednako kao i svako drugo...
[Vrh] Go down
Arsenalovka
Zagrijao tipkovnicu
Arsenalovka


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 738
Godine : 36
Datum registracije : 17.09.2010

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime18.11.10 13:30

normalno da bi... treba od malih nogu naučit da smo svi ljudi
i da smo svi isti.... Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? 448924

pa ne želimo od djeteta političara radit od malih nogu Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? 12363
[Vrh] Go down
http://forum.titlovi.com/forumi.html
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime18.11.10 20:32

Sve što ste napisali stoji ali ja opet nebi, hvala.
[Vrh] Go down
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime18.11.10 21:11

Bi,ali ne baš u većinski razred...sorry al tako je.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime19.11.10 12:02

pa to je vaše mišljenje, ne trebate se ispričavati.
u međimurskoj županiji, u određenim školama, većinom su romska djeca. i tamo je jednostavno nemoguće napraviti razred u kojem bi omjer bio 50:50. to je činjenica.
znači, lakše je voziti dijete kilometrima dalje u školu, nego ga ukljuiti u razred gdje su većinom Romi?
po meni je to diskriminacija jedne nacionalne manjine. i djece koja nisu ni kriva ni dužna.
i upravo jer tako razmišljamo, imamo i presudu Europskog suda za ljudska prava.
za svaku pohvalu.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime19.11.10 12:13

Yana je napisao/la:


i još nešto sam htjela nadodati...nebrojeno puta mi je palo na pamet da ako ikada dođem u situaciju da usvojim dijete, to bi bilo dijete romske nacionalnosti....učinila bi i te kako dobro djelo - dala bi bolji život jednom ljudskom biću koje je po svemu jednako kao i svako drugo...

To je super.
Kada bih ja došla u takvu situaciju nebi mi opče bilo bitno koje je boje i nacionalnosti..na bih ga odgojila da bude moje dijete.
A što se tiče škole. Upisala bai i videjla kao bi to bilo...ako nebi valjalo i moje dijete patilo iz bilo kog razloga ja bi ju drugdje probala prebaciti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime19.11.10 12:17

Kikica je napisao/la:
Upisala bai i videjla kao bi to bilo...ako nebi valjalo i moje dijete patilo iz bilo kog razloga ja bi ju drugdje probala prebaciti.

upravo tako Kikić. jako pametno razmišljanje. nije dobro unaprijed donositi zaključke, dobro si to napisala. bravo Kikić moja veseli
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime19.11.10 12:19

Ma znaš mene i onu uvijek si ostavi izlaz za evakuaciju.
Ja ućim svoju češ da se sve može popraviti i ništa nije neriješivo. Tako i ovo. Ako ne ide, ne ide ;)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime19.11.10 12:20

slažem se draga. i slažem se da treba prvo pokušati. a ne odmah povoditi se za predrasudama.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime19.11.10 12:32

Mi smo imali jednu romkinju u razredu ..od 1-4.
Ljiljanu malu slatku crnu djevojčicu...ja nisam znala niti me zanimalo zašto moji govore ..tu ciganku...samo znam da je imala predivan osmjeh ivelike smeđe oći i sjedila je u klupi sa mnom. I kada je uši imala..nije me smetalo mama ih je čistila i kada je žuticu dobila..bilo mi je žao jer su ju izbjegavali kao da ima kugu kada se vratila u školu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime19.11.10 12:35

Kikica je napisao/la:
...samo znam da je imala predivan osmjeh ivelike smeđe oći i sjedila je u klupi sa mnom. I

i bila je djevojčica kao i sve druge djevojčice. bez ikakve razlike. e kamo sreće kad bi svi razmišljali kao ti.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime19.11.10 12:36

Slažem se...ljudi su gamad. glavom u zid
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime19.11.10 16:28

ako su vecina Romi, nebi upisala svoje dijete u tu skolu, znam da nisu dijeca nista kriva, ali jbg. drustvo i okolica su bitna , mozemo pricat sta hocemo.
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime21.11.10 15:15

Citat :
znam da nisu dijeca nista kriva, ali jbg. drustvo i okolica su bitna , mozemo pricat sta hocemo.
najpametnije uz kikicino
Citat :
Mi smo imali jednu romkinju u razredu ..od 1-4.
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime21.11.10 15:30

Passion je napisao/la:
ako su vecina Romi, nebi upisala svoje dijete u tu skolu, znam da nisu dijeca nista kriva, ali jbg. drustvo i okolica su bitna , mozemo pricat sta hocemo.

Ovdje se govori o većinskom romskom razredu i da pojasnim malo zbog čega ja svoje dijete ne bi upisala u takav razred.Ne radi se o nikakvim predrasudama, i ja u njima gledam ljude,naravno, ali stvar je u kulturološkim razlikama koje bi takva većina imala.Prema tome lako je biti sa da samo na riječima,ali kad bi do toga bilo drage moje,čisto sumnjam da ste tu iskrene, ako bi svaka vam čast.No ja sam tu maksimalno iskrena po tom pitanju.U većinski razred nebi ali isto tako da se u razredu nalazi nekoliko Roma uvijek bi učila dijete da se ophodi sa njima kao i sa svima ostalima,ali i o toj djeci bi isto tako ovisilo kako bi se ona uklopila među većinu i da budu prihvaćeni ako razumijete o čemu pričam.Nije to baš tako sve jednostavno kao na papiru tj. na monitoru... cerekalo cerekalo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime21.11.10 16:27

Neznam šta da kažem,dijete mi je u školi bilo sa svim mogućim nacijama,nije bilo problema ,imo je za prijtelje i crne i bijele hahahah nema kakvih nije bilo ih...znam da sam uvjek morala pazit samo zbog hrane šta djeci dajem i uvjek sam pitala šta tko smije jest..a sad da sam mogla birati naravno da ga ne bi upisala u školu gdje su većinski romi i to isključivo zbog razlike u kulturi ...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?   Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li bi upisali vaše dijete u razred u kojem su većinom mali Romi?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kojem bi forumašu ili forumašici dali da vam čuva dijete?
» Romi u Hrvatskoj i šire
» Šta uraditi kada vaše dijete histerično plače
» U kojem bi filmu mogao/la biti?
» 6 izjava koje vaše dijete nikada nebi smjelo čuti od vas

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: