Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
lekter
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Datum registracije : 09.08.2010

Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči Empty
PostajNaslov: Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči   Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči I_icon_minitime03.11.10 12:55

Pobuna protiv banaka? Poziv na međunarodni protest protiv banaka 7 prosinca 2010 godine, "zaraza" je koja se u samo par dana proširila diljem Starog kontinenta. Mase ljudi će tog dana navaliti na banke sa zahtjevima za zatvarenjem tekućih računa i podizanjem gotovine.

Što ima novog na domaćem jeziku?
U sklopu inicijative "Promijenimo Svijet? Da - Danas, A Ne Malo Sutra", u Puli i okolici je tijekom zadnjih desetak dana licem u lice, oči u oči, od Istarske Razvojne Agencije do Gradonačelnika Pule, od fakulteta do farmera, od izložbi do festivala i sajmova, od organizacija do glazbenika, od čovjeka do čovjeka održana akcija širenja istine o prljavoj pozadini svjetskog monetarno-financijskog sustava i upoznavanja s alternativnim valutama između ostalog i kroz njihovu upotrebu na licu mjesta...

Razlog zbog kojeg zahvaljujući monetarnom sustavu rutinski kroz cijelu povijest našeg postojanja uvijek upadamo u nevolje poput ove zadnje koja se iako nazivana globalna ekonomska kriza pretvorila u najveću pljačku ikada, možda leži u pogrešnoj percepciji onoga što predstavljaju novac, banka i kredit.

Logično pitanje koje se nameće samo po sebi pri bilo kojoj pomisli na izlazak iz krize, budući da je svima jasno da je aktualni sistem izdahnuo, odnosi se na sljedeću fazu našeg zajedničkog ekonomskog razvoja: čime zamijeniti do sada "nezamjenjivo"?

Rješenje u kojem zajednica sama izdaje svoj novac a ne banka, u kojem od sustava korist ima kolektiv a ne banka, "vjerovatno" je pravi put prema funkcionalnom, učinkovitom i održivom monetarno-financijskom sustavu.


Desetodnevna akcija u Puli, slikama i tekstovima je detaljno opisana pod naslovom "Pula, Istra, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet".


Evo kako je izgledala upotreba alternativne valute na licu mjesta:

Rock Caffe Pula - 20 listopad 2010, s lijeva na desno: Zoran Ðorđević (bubnjar poznatiji kao Đole Macola, između ostalih protutnjao i kroz Atomsko Sklonište), Daniel Balaban (Transition Town Pula), Đurić Aljoša (Udruga Crom Alternativna Razmjena), Sale Veruda (gitara i vokal kultnog pulskog punk benda KUD Idijoti) i Denis Vitasović (bass gitara i vokal nekoliko pulskih bendova).


Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči Pula_crom_alternativna_valuta_4


Pulska Zelena Tržnica


Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči Pula_crom_alternativna_valuta_24


Male Farme


Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči Pula_crom_alternativna_valuta_14
[Vrh] Go down
http://cromalternativemoney.org
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1130
Godine : 55
Lokacija : home,sweet home
Datum registracije : 22.10.2010

Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči   Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči I_icon_minitime03.11.10 13:07

apsolutno se slažem
banke drže vlade i države u šaci
zato su vlade donijele zakone da ja svoju plaću moram primati preko banke
čime smatram da se krši moje ustavno pravo
meni ne treba posrednik između mog poslodavca i mene
ali sam ga eto prisiljen imati
a banke su medijski profilirali ljude da podižu pomalo s bankomata
a cijelo vrijeme se služe s tim novcem što leži na računu
i još nam prodaju muda pod bubrege da imaju "novi" proizvod
a to je samo usluga
jer proizvod je nešto konkretno
a ne apstraktno
zato ja kad dobijem plaću dignem sve što ima
[Vrh] Go down
lekter
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Datum registracije : 09.08.2010

Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči   Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči I_icon_minitime05.11.10 13:01

Naopaki Svijet Korisnih Idiota

Učenje je posao s punim radnim vremenom, 24 sata na dan, sedam dana u tjednu, sve do trenutka u kojem vrijeme ne istekne i ti se ne nađeš jašući oblake uz zvuke harfe. Neki ljudi međutim misle da odlazak u mirovinu s posla učenja počinje u dobi od dvadeset godina.

Korisni idiot ne kondicionira samo sebe, on također postaje uzročnik i menadžer tog kondicioniranja i u drugima.

Neki od nesretnih članova našeg društva su doista tek ovce koje bezumno jedna drugu slijede bez pokazivanja ikakvog zanimanja za konačno odredište.

Korisni idioti su ljudi koji su u poziciji da svojim radom utječu na druge ljude bez obzira na besmislenost vlastitog postojanja ili svrhe prema kojoj napreduju.

Korisni idioti pričaju, korisni idioti ne slušaju. Njihova sposobnost je ograničena samo na pamćenje. Problem s ovakvim načinom gledanja na svijet je taj što isključuje kritičko razmišljanje, intuiciju, empatiju i mudrost.

Ironično, ponekad su najbolje kvalitete dobrih ljudi one najgore kvalitete korisnih idiota, i obrnuto.

Nitko sebe ne vidi kao korisnog idiota koji kroz ugnjetavanje svojih bližnjih služi interesima i ciljevima tiranina. No, ostaje činjenica da su mnogi Hrvati, Amerikanci, Englezi, Nijemci, Talijani i ostali upravo u takvom položaju. Možemo ih mrziti, možemo im čak poželjeti i najteže bolesti, ali nemojmo nikada od svih njih odustati. Borba protiv neznanja nije samo građanska dužnost onih informiranih, ona je također čin suosjećanja prema onima koji to nisu.

Kako netko može saznati da li je ili nije koristan idiot? Kako se on s time nosi?

Više o njihovim osnovnim označjima - ovdje: Korisni Idioti


Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči Korisni-idioti
[Vrh] Go down
http://cromalternativemoney.org
Gost
Gost




Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči   Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči I_icon_minitime06.11.10 22:07

Badomen je napisao/la:

zato su vlade donijele zakone da ja svoju plaću moram primati preko banke
čime smatram da se krši moje ustavno pravo
meni ne treba posrednik između mog poslodavca i mene
ali sam ga eto prisiljen imati

Nema tog zakona koji bi mogao osporiti isplatu plaće u gotovini ako ti tako želiš...
Kad radnik nema tekući račun, ne postoji druga opcija osim isplata plaće u gotovini... Čak je i zavod za zapošljavanje naknadu za nezaposlene dužan isplatiti gotovinom ako je to potrebno... Službenice odbijaju takvu isplatu i kažu da je nemoguća, no njihova pravna služba se ne slaže s tim, i kažu da službenica MORA pronaći način na koji će isplatiti naknadu, poštom, ili isplatom na njihovoj blagajni...

U pravu si, tvoje ustavno pravo je da ne želiš imati tekući račun i na to te nitko ne može natjerati... Osim poslodavca ako te time uvjetuje... Tu smo često nemoćni...

Trenutno je jedini zakon koji ograničava takvu isplatu onaj da se u prometu gotovinom ne smije isplatiti više od 5.000 kn... no i tome su doskočili, pa isplaćuju plaću u dva dijela ako je veća od toga iznosa...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči   Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjek i novac: Susret licem u lice, oči u oči
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zašto čovjek ne može biti čovjek...?!
» Burza knjiga
» Momak sa licem od gume
» Ljudi sa zečijim licem
» Konačni susret

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Gospodarstvo-
Forum(o)Bir: