Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Priče koje nadahnjuju

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Priče koje nadahnjuju Empty
PostajNaslov: Priče koje nadahnjuju   Priče koje nadahnjuju I_icon_minitime26.12.08 11:45

BRENDEN FOSTER, 11-godišnji dječak kojemu je leukemija dijagnosticirana u dobi od devet godina, posljednje je dvije godine doslovce živio po bolnicama. Iako je posljednjih dana svojeg života sve više slabio, Brenden je poslao svima nama važnu poruku i pružio prekrasan primjer ljubavi. "Vraćao sam se iz bolnice s jednog od pregleda i vidio sam mnoštvo beskućnika pa sam pomislio da bih im možda mogao donijeti nešto. Beskućnici su vjerojatno jako gladni, što ih čini mojim prijateljima i želim im pomoći", rekao je Brenden nekoliko dana prije svoje smrti.

Njegova je posljednja želja da nahrani beskućnike inspirirala tisuće ljudi diljem svijeta da pomognu onima u nevolji i neimaštini.

Potakla je ljude od Saudijske Arabije do Sjeverne Karoline da prikupljaju hranu i Brendenu u čast dijele je siromašnima. U Los Angelesu su organizirali pokretnu dostavu hrane siromašnima, djeca školske dobi u Ohio-u su sakupljala limenke kako bi kupili hranu koju će dijeliti beskućnicima, okupljali su se u njegovo ime i pomagali svojim manje sretnim sugrađanima i u Floridi.

Novinarka koja je radila reportažu o Brendenu, kada joj je rekao jednostavno: "Trebao bih otići kroz tjedan ili dva", za dan kada je upoznala Brendena kaže da je dan u kom je upoznala jednu staru dušu u tijelu 11-godišnjeg dječaka. "Koje su najbolje stvari u životu?" , pitala ga je. "Jednostavno , živjeti!" Nije joj bilo jasno kako se dijete sa toliko hrabrosti može suočavati sa smrću. "Događa se." "To je prirodno. Super sam se zabavljao i dok ne dođe taj čas da je došlo moje vrijeme, nastavit ću se dobro zabavljati."

Imao je i još jednu želju a to je spasiti pčele, razasipanjem sjemena divljeg cvijeća.

"Živite život u svoj njegovoj punini."
"Živite svoje snove, ne dozvolite da vas išta spriječi u tome."


Izvor: dobrevijesti.hr
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Priče koje nadahnjuju Empty
PostajNaslov: Re: Priče koje nadahnjuju   Priče koje nadahnjuju I_icon_minitime29.12.08 0:02

tužni tužni

svaka mu čast.. uregod
žao mi je.. tako mlad, a pun života... :smrc:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Priče koje nadahnjuju Empty
PostajNaslov: Re: Priče koje nadahnjuju   Priče koje nadahnjuju I_icon_minitime16.05.09 11:12

Prekrasno,tako mlad da je se suočio sa tako teškim stvarima,svaka mu čast.Ovo "jednostavno živjeti" koliko je samo u pravu,a koliko malo ljudi to shvaća. tužni
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Priče koje nadahnjuju Empty
PostajNaslov: Re: Priče koje nadahnjuju   Priče koje nadahnjuju I_icon_minitime17.05.09 8:58

Spasiti pčele dobra zamisao rasipanjem divljeg cijeća. bravo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Priče koje nadahnjuju Empty
PostajNaslov: Re: Priče koje nadahnjuju   Priče koje nadahnjuju I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Priče koje nadahnjuju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koje biljke i čajeve izbjegavati, a koje upotrebljavati u trudnoći?
» Koje bolesti teže podnose žene, a koje muškarci
» Koje su navike vašeg dragog koje ne podnosite?
» Kratke priče
» Jezive priče

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Humanitarizam i društveni aktivizam-
Forum(o)Bir: