Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?

Go down 
+2
Niky
Goran
6 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 10:58

Pripadnici nacionalnih manjina u Hrvatskoj imaju pravo glasa kao i svi drugi građani Hrvatske.
Dakle, mogu glasati za izbor zastupnika u Sabor po svojoj odluci - ili za pripadnika nacionalne manjine ili za osobu iz bilo koje druge stranke.

Pojedine nacionalne manjine traže dvostruko pravo glasa, što znači da bi mogli glasati i za pripadnika nacionalne manjine i za osobu iz bilo koje druge stranke.

Smatrate li da pripadnicima nacionalnih manjina u RH treba osigurati dvostruko pravo glasa?
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:04

Protivnik sam dvostrukog prava glasa i glasanja dijaspore.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:05

i ja. definitivno. :;):
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:11

Protivim se tome da se nacionalnim manjinama da pravo dvostrukoga glasovanja, isto kao što ne vidim smisao glasovanja iz dijaspore , s obzirom da žive izvan zemlje, na njih zapravo ne utječe promjena vlasti i stanje u državi. Pravo glasovanja bi trebali imati samo stalni stanovnici ove države.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:17

ma možda se ti iz dijaspore vrate u zemlju pa će itekako da ih se tiče stanje u zemlji...
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:22

Nažalost mladi ljudi se rijetko vračaju , pretežito se vrate u starosti , kao što imam ovdje u susjedstvu priliku vidjeti. Vrate se nakon što dobiju mirovinu iz zemlje u kojoj su do sada živjeli, i njihova mirovina je daleko bolja , nego naša. Tako da opet , ne ovise o našim mirovinama , kao recimo ovi umirovljenici danas koji žive od mizerne mirovine.
Donošenje nekog stranog kapitala je slabo ,neznatno, pretežno se grade kuće na moru , kupuju stanovi itd..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:25

ljudi ja sam iz dijaspore i molim lijepo ali pripadam toj drzavi ko i vi i s time
imam sva prava koje mi nitko nemoze uzet nit smije.
A dvostruko pravo na glasanje za manjine je cista glupost.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:28

Ja sam iz dijaspore i uopće me se ne tiče glasovanje nit glasam ionako sve ludo,a i Niky je dobro rekla šta me se tiče,mislim je Hr moja država i sve al ne boravim u njoj,ne ovisim o njoj i pitanje kad i dal ču se vratiti..
A za dvostruko pravo na glasanje za manjine nisam za to.
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:29

Nitko nije rekao da ne pripadaš, ali da li na tebe direktno utječe recimo promjena vlasti ili stanje u državi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:30

I ja sam iz dijaspore, ali mislim da ljudi koji zive tamo trebaju glasati Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? 765814 .

A i ovako je u dijaspori odziv minimalan tako par hiljada glasova sigurno nece promeniti nista..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:32

ovdje sam pitala za nacionalne manjine :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:35

Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? 12363 ups izvini
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:36

ma ništa, ništa, volim ja tebe i dalje ljubav
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:37

a cuj, ne utice, ali ja ni ne glasam bas iz tog razloga, ipak sama ta mogucnost je moje pravo.
Ja zivim ovdije od rodenja ipak nemam prava glasa, jer sam odbila njihovo drzavljanstvo, sad da mi ga moji jos oduzmu, pa sta smo mi onda?
Drzavljani hrvatske druge klase?
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:38

Izvinjavam se ( ali tema ima potencijala da se širi ...) Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? 816407
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:38

vi sad ispadate stranci tamo i stranci u rođenoj zemlji..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:39

Pa da tako ispada tužni
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:40

Tornado je napisao/la:
vi sad ispadate stranci tamo i stranci u rođenoj zemlji..

bas tako, ne pripadas nigdje jer te svugdje gledaju ko stranca, puno vas ni neznam kako je to
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:40

Ja se ne osjećam kao stranac u svojoj državi,ovdje ponekad da,al u Hr ne ne valja
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:40

Passion je napisao/la:
Tornado je napisao/la:
vi sad ispadate stranci tamo i stranci u rođenoj zemlji..

bas tako, ne pripadas nigdje jer te svugdje gledaju ko stranca, puno vas ni neznam kako je to

Ja znam kako je..
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:41

Passion je napisao/la:
a cuj, ne utice, ali ja ni ne glasam bas iz tog razloga, ipak sama ta mogucnost je moje pravo.
Ja zivim ovdije od rodenja ipak nemam prava glasa, jer sam odbila njihovo drzavljanstvo, sad da mi ga moji jos oduzmu, pa sta smo mi onda?
Drzavljani hrvatske druge klase?

Nismo pričali o državljanstvu, naravno da na to svatko ima pravo. Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? 816407
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:41

ne osećaš se ali tako ispada..vidiš kakvo drvlje i kaenje se diže protiv vas...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:41

ajme meni....ja pitala za nacionalne manjine :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:42

ana je napisao/la:
Ja se ne osjećam kao stranac u svojoj državi,ovdje ponekad da,al u Hr ne ne valja

Ja bome da, pogotovo od kad me traze da se odjavim sa prebivalista na kojem sam prijavljena od rodenja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime19.05.10 11:43

Joj Iana izvini još samo ovo i ja se mrdam sa teme..Ispada ili ne ispada može mi bilo tko šta reći meni je bitno kako se ja osjećam,a to je kad dođem svojoj kući,znam da je moja,ne kuća samo,moja država...

Passion vidiš to je onda problem al samnom nije tako iako naravno da je žalosno da se osjećaš kad da ne pripadaš pa ako ne svojoj državi kome ćeš,shvaćam..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? Empty
PostajNaslov: Re: Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?   Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nacionalne manjine-dvostruko pravo glasa?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Pravo - općenito
» Tjednik srpske nacionalne manjine provocira neukusnim "šalama"
» Sastavi za pismene zadatke
» Nakon izmjene Zakona o saobraćaju na putevima BiH dvostruko više poginulih
» Prekršajno pravo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Pravo-
Forum(o)Bir: