Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Tabu smrti

Go down 
+13
Procyon
Dita von Teese
scorpio57
Goran
Wind
Rokerka
ajmeivana
Niky
Kikica
Ary
teaa
Blizanka
californiamen
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime26.03.10 18:40

First topic message reminder :

Tabu smrti - Page 2 Death1

https://www.youtube.com/watch?v=NoBFhdeR9PE
The Doors - The end
___

Smrt je jekin ( izvjesnost), sigurno saznanje, jedino za što znamo da će nas stići. Izuzetka nema, ni iznenađenja, svi putovi vode do nje, sve što činimo, to je priprema za nju, priprema čim zaplačemo, udarivši čelom u pod, uvijek joj bliže, nikad dalje. Pa, ako je jekin, zašto se čudimo kad dođe? Ako je ovaj život kratak prolazak što traje samo tren, ili dan, zašto se borimo da ga produžimo, još dan ili sat. Zemaljski život je varljiv, vječnost je bolja.
( Ragib Isfihani, islamski mislilac i pjesnik)


Zašto vam srca od straha drhte kad se u predsmrtnim
mukama noge omotaju jedna oko druge?
Smrt je preseljenje iz kuće u kuću.
To nije nestanak, već drugo rođenje.
Kao što prsne ljuska jajeta kad se pile potpuno razvije,
tako dođe vrijeme da se rastave duša i tijelo.
Smrt je nužnost u neizbježnosti prelaska u drugi svijet,
u kome čovjek dostiže svoj puni uspon.
( Ibn-Sina, islamski mislilac i pjesnik)

Ogroman se broj sitnica odbacuje ako vaša smrt učini kretnju prema vama ili ako je samo na trenutak ugledate. Smrt je jedini mudri savjetnik kojeg imamo..
(C.Castaneda)
___


Ne tako davno sam bio na jednom stručnom skupu na kojem je ugledni hr. psihijatar dr.Vladimir Gruden iznio tezu da je moderni čovjek skinuo veo sa mnogih tabua osim jednog tabu smrti. To neriješeno pitanje je preostalo i nalazi se u korijenu mnogih njegovih problema a posebice zabave. Čovjek nije prihvatio smrt i iracionalno se brani sumanutim bijegom u zabavu i hedonizam uopće?

Pitanja:Tabu smrti - Page 2 432419

Smrt i mi? Taj duboki intimni odnos još uvijek ima prirodu - straha u nama? Da li se smrti treba bojati? Bojite li se…smrti? Tabu smrti - Page 2 0457
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime09.04.10 14:31

verujem da ima
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime09.04.10 16:36

Passion je napisao/la:
c-men znam i ja da mi je to sudbina i da mi zacrtano,
pomirena sam ja sa tim, a ko da imam i izbora nekog.
Ali da ga se bojim to ostaje.
Ne vidim zasto bi drugacije zivila i sebe gledala da nije tako,
jer ne mislim na to, samo u nekim situacijama dok nas prisjeti da i ono postoji.
No svjesna sam da smrt moze i spas da bude i oslobodenje.

Mi smo smisao. Možda bismo, jednostavno, trebali prihvatiti da u nama oduvijek postoji nešto što "preskače" taj besmisao smrti, neka - volja za smislom, biološke i duhovne prirode.
Tu se postavlja jedan paradoks: što su vanjski uvjeti za razvoj te volje za smislom, te esencijalne potrebe da se ona iskaže, sazrije, pokaže NEPOVOLJNIJI - ponekad ona eto baš iz prkosa - bude jaka i nesalomljiva.
Možda je tome krivica i u okolnostima, u našem - načinu življenja? U "društvu obilja" zadovoljenje ( gotovo) svih hedonističkih težnji rađa se besmisao - jer unutrašnjost nam je prazna?

Da, Passion - smrt, zaista, može biti oslobođenje...

Citat :
blizanka: Ima li neceg poslije svega? Ima za one koji hoce da vjeruju da ima ...ja vjerujem da ima ....

Nije lako gledati u ponor i znati da nas ponor zove. Lakše je vjerovati da nas dolje u tami čeka spas. Pa makar i ne znali ništa, ne dokazivali ništa, već samo...nadali se i samo..vjerovali...
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime10.04.10 23:47

Ima li nečeg poslije svega...ne znam...nekako i ne razmišljam.Bitno da ovdje i sada napravim koliko je moguće najbolje u okviru svojih mogućnosti.
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime11.04.10 11:55

Još su egipatski sanovnici, kako kaže Krleža, znali da vukovi samo o ovcama sanjaju, pa onda i čovjek, svjestan svoje smrtnosti, sanja da bude besmrtan, sve nevjerujuć da to, eto, njegovo "veličanstvo JA", može biti zamijenjeno. "Samo su groblja puna nezamjenjivih", sarkastičan je bio jedan mudrac, a mi bismo ih htjeli napučiti "drugima", jer smo si "nezamjenjivi". Pa su onda i snovi o trajanju - samo i jedino..pusti i utješni ..snovi..
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime11.04.10 20:11

Smrt je zavrsni treptaj zivota....svaka je ista a opet svaka razlicita....koliko god smo je svjesni,uvijek nas iznenadi....uvijek vreba a cesto nam se cini da je nikad necemo vidjeti....dodje i prodje,kao i sve drugo na Zemlji a opet vrti se u krug...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime12.04.10 1:54

Smrti se ne treba bojati, a od života treba izvuči najbolje kroz konkretna pozitivna djela.
Što se tiče konstatacije i pitanja iz uvoda, tj. citata da je život kratak, pa zašto se boriti za novi sat ili dan; svaka sekunda života je dragocjena za nas i naše bližnje, ovaj oblik života je jedinstven i vjerojatno neponovljiv, zato ni jednu sekundu ovozemaljskog postojanja ne treba shvaćati olako, ali treba biti svjestan ljepote dimenzije koja slijedi.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 22:12

Ne bojim se smrti Smile
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 22:21

Ne bojim se smrti,niti ikoga osim Boga
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 22:23

A jel imamo izbora? Nemamo, dakle ne bojim se smrti.....
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 23:35

Ja se bojim,pa vi kako hocete!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 23:37

čega se bojiš Dita??.. cerekalo:
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 23:39

Smrti valjda,ako nisam bukvalno shvatila temu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 23:39

pa zar se takve sitnice plašiš??.. Laughing
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 23:44

Eh,sta cu..nisam ja bas tako svjesna ni hrabra kao ostali. Tabu smrti - Page 2 969280
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 23:46

Dita nisam ni ja, vec smo dvi Tabu smrti - Page 2 12363
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime02.06.10 23:48

Ma ima njih jos,samo se kriju! Tabu smrti - Page 2 969280
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime19.06.10 0:33

Nije baš da se bojim umrijeti,
samo ne želim biti tamo kad se to desi (W.A.)


Tabu smrti - Page 2 765814
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime23.06.10 17:24

Ova ti je dobra Bleky. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime13.10.10 18:09

Shvatite smrt kao normalnu pojavu..tj pojavu koja nas stalno prati..razmislite koliko zivot nam moze biti kratak ..nikad ne znas kad ces se suociti sa smrcu..zato voli ..uzivaj ...budi svoj ..radi sto ti se radi..zivi ..uzaludno ti je bojati se smrti...bolje vam je iskoristiti je pa razmisljati da vam i ona moze pomoci da malo efikasnije zivite.....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Tabu smrti - Page 2 Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime13.10.10 23:24

Ne , ne plasim je se...sam cim smrti je vrlo kratak. Ne traje to dugo , bio sam osobno prisutan kada mi je osoba umrla na rukama. Problem i agonija je doci do tog momenta. Da li sa mukom ili u nekom blazenom stanju. Npr.da zaspite i ne budite se ,kazu "najljepsa" smrt. Ali kao sto sam naveo ,sam cin ne traje dugo.Par uzdaha i gotovo. Osim toga bio sam i sam par puta blizu nje , cak sam imao i tzv. klinicku i iz tih razloga je se ne bojim. Naravno nitko od nas ne bi zelio da se pati i da se to ne desi , to je razumljivo. Ali pobjeci ne mozemo , mogu samo reci neka ide po redu...I ne treba da bude tabu...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime14.10.10 22:53

Slazem se sa Sumrakom, dok ide po redu sve je ok.. Vjerujem u život vječni, zbog toga je se ne plašim.
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime15.10.10 11:37

Ne znam bojim li se smrti, to ću za zbilja saznati tek dok dođem lice u lice s njom, onda ću si znati za pravo odgovoriti na to pitanje. No uvjeren sam kada bih za zbilja došao pred lice smrti, da bi me itekako bilo strah za posljedice, ne bi mi bilo svejedno. Ma što da pričam, ionako pričam napamet kada još nisam došao u takvu situaciju Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime20.10.10 12:38

mislim da nikome nije svejedno. negdje u dubini duše...nikome nije svejedno. bar mrvica straha postoji.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime20.10.10 14:27

treba bit samo hrabar ko ja pa priznat cerekalo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime05.11.10 19:46

Vjerujem u vječni život i kako kaže Anaa sve dok ide po redu dobro je.Jedino što me plaši je pomisao na zemlju ali...od praha smo postali u prah ćemo se pretvorit Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tabu smrti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tabu smrti   Tabu smrti - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tabu smrti
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Tabu tema : Analni sex
» Muške tabu teme
» Sijeda kosa – tabu tema ili trend?
» Život poslije smrti
» Psihijatrijske ustanove i liječenje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija :: Tabu teme-
Forum(o)Bir: