Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Već plaćamo skuplji kruh jer nas zakidaju na vagi   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime24.08.10 20:00

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa 0238007.48

U mnogim pekarama u četiri najveća dalmatinska grada kruh je već poskupio, ali zahvaljujući klasičnoj prijevari, jer pekari uglavnom prodaju štruce lakše od deklarirane težine. Ima i onih koji prodaju teži kruh, ali baš nitko ne prodaje onoliko koliko deklarira.

Utvrdila je to inspekcija koju su proveli novinari Slobodne Dalmacije u Splitu, Zadru, Šibeniku i Dubrovniku, nakon što im se javio Šibenčanin koji već danima važe štruce kruha, preciznije 'mali francuz', kupljene u jednom velikom trgovinskom centru u Šibeniku.


Kosor i Čobanković predlažu bojkot skupih pekara! (19.08.2010.)
VIŠE
"Gotovo se nikada nije dogodilo da štruca teži upravo 350 grama, kako je navedeno na računu. Težina uglavnom varira između 290 i 310 grama. Prava je rijetkost kupiti 'mali francuz' koji teži baš koliko se za njega plaća", kazao je Šibenčanin, koji je pritužbu javio i Udruzi za zaštitu potrošača Šibensko-kninske županije 'Plavi val'.

'Već plaćamo skuplji kruh'

I predsjednica te udruge Erika Popović zaputila se u taj trgovački lanac, na isto prodajno mjesto, te je kupila štrucu koja i taj put nije težila 350 grama. I novinari Slobodne su se uvjerili svojim očima - vaga je pokazala 310 grama.

Erika Popović smatra da već plaćamo skuplji kruh, i to u prosjeku od 10 do 15 posto. "Ova situacija ujedno je i poziv Državnom inspektoratu da obrati pažnju na težinu namirnica, pogotovo kruha, koji se prodaje u trgovinama", kazala je Popović.

I u splitskim i u zadarskim pekarama pokazalo se da težina kruha uglavnom odstupa od one deklarirane uz njegovu cijenu. Nakon vaganja različitih vrsta kruha, na koje su bez većeg nećkanja pristali uglavnom svi djelatnici, u većini zadarskih pekara zabilježen je manjak 60 do pet grama od deklarirane težine.

Povlašteni kupci - Dubrovčani

Najveća razlika u težini pronađena je kod bijelog kruha u jednoj privatnoj pekari, koji je za četrdesetak grama lakši od deklariranih 700 grama, Taj se kruh prodaje po cijeni od 7,20 kuna, a težak je zapravo 662 grama. U istoj je pekari zabilježeno da 'peka bijela' od 900 grama zapravo teži svega 856 ili 854 grama.

Dubrovčani pak imaju privilegij, jer kupuju kruh koji je teži u prosjeku 30 do čak 150 grama od deklarirane težine!

U svakom slučaju, ovo bi otkriće moglo potaknuti odgovarajuće inspekcije na akciju, jer materijala za prijave očito ima.

Danas.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Re: Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime24.08.10 20:34

Meni bome nitko ne naplačuje skuplji kruh.Ja ga lijepo pečem sama 2x tjedno od raženoga i polubijelog brašna mix.Znam što jedem,dovoljna su nam ta dva kruha i svaki traje po 4 dana bez problema a da je jednako ukusan...usput od kada sama pečem kruh riješila sam sve želučane tegobe a ni grama ne dobivam na vagi...pa sad ne pada mi na pamet da plačam njihove aditive i ljepila koja stavljaju u kruh nam svagdašnji i još to dobro naplačuju...dobar tek... Smile cerekalo:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Re: Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime04.09.10 16:11

Vidiš Cass, dobra ideja, domaći kruh mi je bolje od bilo kojih kolača cerekalo:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
LaTiTeA
Zagrijao tipkovnicu
LaTiTeA


Female
Scorpio Rat
Broj postova : 286
Godine : 39
Lokacija : Sl.Brod
Datum registracije : 11.08.2010

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Re: Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime05.09.10 12:47

ja nekada kupim kruh..a nekada uzmem od mame iz krušne peći.. jer ona uglavnom peče cerekalo

obožavam taj iz krušne cerekalo
[Vrh] Go down
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime14.10.10 8:57

Kruh i peciva poskupljuju za oko šest posto, što iznosi od 20 do 80 lipa, ovisno o proizvodu

U Hrvatskoj je u rujnu zabilježeno gotovo 290 tisuća nezaposlenih, novčanici su sve tanji, a minusi na računima sve deblji. To očito nije dovoljno, pa se ide s novim udarom na ionaku posrnuli standard hrvatskih građana. Kruh i peciva poskupljuju za oko šest posto, što iznosi od 20 do 80 lipa, ovisno o proizvodu.

Cijena polubijelog kruha neće se mijenjati, barem ne za sada. Poskupljenje se pravda visokim cijenama brašna i plina. Iako većini trgovačkih lanaca uvih dana istječu ugovori s pekarama, činjenica je da nisu sretni zbog nove cijene kruha. One će se morati uskoro korigirati, što bi moglo dodatno smanjiti promet u trgovinama.

izvor/ Nacional
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Re: Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime14.10.10 10:13

Pa kada mogu poskupjeti a mi šutimo i kupujemo i ja bi poskupila....kada smo tupavi i plačamo a ne bunimo se. Ja bi da sam pekar ja bih digla na 20 kuna po kifli Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Re: Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime21.10.10 18:31

Budemo si sami pekli kruh i boli nas briga cerekalo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Re: Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime21.10.10 18:41

Ja i pečem..doduše malo sam odustala..ali počinjem sada opet nek malo miri kuća na kruhić ;)
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Re: Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime21.10.10 18:43

Ne samo što miriše, nego mi je domaći kruh bolji od kolača. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa Empty
PostajNaslov: Re: Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa   Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Novi udar na hrvatske građane: Kruh i peciva poskupljuju do čak 80 lipa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Novi look Hrvatske: "Kombinacija nije uspjela!"
» 10 lipa trošarina na sms poruke
» Poskupljuju cigarete, mjere protiv pušenja još oštrije?
» Domaći kruh
» Radončić na tribinama pretresa građane

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: