Spolovilo impresivnih dimenzija navodno je pripadalo slavnom ljubavniku i mistiku koji je, ako je vjerovati tračevima s dvora, obilježio rusku povijest početkom 20. stoljeća.
Jedan od najatraktivnijih izložaka u prvom ruskom Muzeju erotike navodni je penis legendarnog ruskog ljubavnika i mistika Grigorija Jefimoviča Rasputina.
Radi se o 30 centimetara dugačkom penisu u formalinu, a voditelj muzeja kaže da je pripadao jednoj od najkontroverznijih osoba novije ruske povijesti.
Voditelj muzeja tvrdi i da samo pogled na njega liječi impotenciju, što je teško povjerovati jer ipak se radi o odsječenom penisu u formalinu koji prije ubija želju za seksom.
Postav u Petrogradu čine brojne slike i skulpture, no muško spolovilo impresivne veličine ipak je glavna atrakcija.
Ovo nije prvi put da ljudi tvrde da su u posjedu Rasputinova spolovila. Od njegove smrti 1916. godine tu i tamo bi se netko pojavio s impresivnom, očuvanom alatkom, no dokaza o čijem se penisu radi nikad nije bilo.
Osnivač muzeja Igor Knyazkin, povodom otvorenja izložbe, rekao je da sada ''konačno Rusi mogu prestati zavidjeti Amerikancima koji imaju Napoleonov reproduktivni organ''.
''Istina je da je to Napoleonov penis, no on je uistinu malen u usporedbi s ovim.''
Radili li se uistinu o Napoleonovom penisu nikad nije potvrđeno. Kupio ga je jedan američki urolog na aukciji 1977. godine.
Rasputin, poluučeni seljak iz Sibira, u Petrograd je stigao u odjeći redovnika s reputacijom pijanca, ženskaroša, ali i izlječitelja. Priče koje su kružile o njemu dovele su ga na carski dvor i pokazalo se da njegova prisutnost djeluje blagotvorno na neizlječivu genetsku bolest od koje je bolovao princ Aleksej Romanov, sin cara Nikole II. i carice Aleksandre.
Koristeći naklonost prinčeve majke, Rasputin se polako počeo miješati u državnu politiku i njegov novi status, moć i ugled smetali su mnogima. Situacija je kulminirala početkom Prvog svjetskog rata kad su ga vodeći ruski plemići počeli smatrati glavnim krivcem za katastrofalno stanje u državi te su skovali plan za njegovo ubojstvo.
Iako su mu dali smrtonosnu količinu cijanida (dovoljnu da ubije više ljudi), Rasputin je ostao živ. Dokrajčen je dvama hicima u prsa i bačen u rijeku Nivu. No, obdukcija je pokazala da ga nisu ubili ni cijanid ni meci, umro je od utapanja.
Njegovo tijelo je ekshumirano i spaljeno 1917., tijekom Februarske revolucije.
izvor