Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Život bez PMS-a!? Evo kako!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Firefly
Totalno relaxiran
Firefly


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 1149
Godine : 34
Lokacija : Među oblacima
Datum registracije : 06.07.2010

Život bez PMS-a!? Evo kako! Empty
PostajNaslov: Život bez PMS-a!? Evo kako!   Život bez PMS-a!? Evo kako! I_icon_minitime21.09.10 22:55

Život bez PMS-a!? Evo kako! 0327007.42

I mala neravnoteža hranjivih tvari može uzrokovati zdravstvene probleme, a u vrijeme PMS hrana koju unosite je posebno važna. Što tih dana trebate jesti i piti da biste sebi olakšale život?
Među tegobe PMS-a ubrajaju se nadutost trbuha, bolovi u grudima, razdražljivost i depresivno raspoloženje. Ali nutricionisti nas uvjeravaju da se svemu tome može stati na kraj uz pravilan odabir ishrane. Na 24.sata.info. predlažu šest grupa supernamirnica za ublažavanje PMS-a.

Vino
Sedam dana prije početka mjesečnice nastojte uz večeru popiti čašu vina. Dokazano je da vino ublažava tegobe PMS-a. Nekoliko je istraživanja pokazalo da skromne količine alkohola, odnosno oko čaše vina dnevno, ublažava nagle promjene raspoloženja koje se javljaju tokom PMS-a. Osim toga, čaša vina otjerat će i glavobolja koja se također zna javiti u tim danima.

Ugljikohidrati
Stručnjaci tvrde da promjene raspoloženja tokom PMS-a i žudnja za različitom hranom smanjuje nivo serotonina u krvi što izaziva blago depresivno raspoloženje. Da biste to izbjegle, jedite hranu bogatu ugljikohidratima. Ugljikohidrati trenutno djeluju na mozak i pojačavaju izlučivanje serotonina što dovodi do boljeg raspoloženja. Dakle, tijekom PMS-a počastite se krumpirom, tjesteninom ili kruhom od cjelovitih žitarica.

Toplo mlijeko
Još su naše bake preporučivale šalicu toplog mlijeka prije spavanja za ublažavanje napetosti i smanjivanje bola u trbuhu. Taj savjet danas potvrđuje i moderna znanost. Dokazano je da žene koje redovito piju mlijeko imaju dosta blaže simptome PMS-a, a manje su i razdražljive. Sedam dana prije menstruacije nastojte prije spavanja popiti šalicu toplog mlijeka.

Ginko
Ginko je savršen za smanjenje napetosti i nadutosti u trbuhu koja se javlja kod većine žena tokom PMS-a. Ako vam nije dostupna biljka ginko, poslužit će i kapsule ginka koje se prodaju kao dodaci prehrani. Nadut trbuh može biti vrlo neugodan i bolan pa ako želite spriječiti takve tegobe, redovno u PMS-u konzumirajte ginko.

Banane, orasi i jogurt
Ako vas PMS svaki mjesec pretvara u Mr. Hydea, lagani međuobroci mogli bi biti vaši spasitelji. Iako se tijekom tih dana javlja pojačana želja za slatkišima, radije odaberite zdrave banane, orahe i jogurt koji će vam vratiti dobro raspoloženje, a ublažit će i fizičke tegobe.

Namirnice bogate magnezijem
Moćni magnezij sjajno je oružje u borbi protiv PMS-a, a njime obiluju bademi, brazilski oraščići, kvasac, heljda, indijski oraščići, morske alge, špinat, kikiriki, bučine sjemenke i žitarice od cjelovitog zrna. Te zdrave namirnice pomažu pri smanjenju stresa, ublažavanju glavobolje i pridonose osjećaju sitosti. Nedostatak magnezija relativno je raširena pojava, primjerice samo 32% Amerikanaca ima zadovoljavajuću razinu magnezija u krvi.

Ljubitelje čokolade će obradovati podatak da sto grama crne čokolade sa 70 posto kakaa osigurava 11 miligrama magnezija. No brzu hranu pripremljenu u restoranima trebate izbjegavati jer troši zalihe magnezija. Osobe koje redovito vježbaju zahtijevaju više magnezija jer tijekom tjelovježbe gube više minerala.


LINK
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Život bez PMS-a!? Evo kako! Empty
PostajNaslov: Re: Život bez PMS-a!? Evo kako!   Život bez PMS-a!? Evo kako! I_icon_minitime22.09.10 13:17

Zaova mi je dala super recept..kaže nikada ne znam kad trebam dobiti a posebno ako si ne upišem dat. kada sam dobila. Ali kada se probudim jednom ujutro ljuta ko čuko i mrak mi je pred očima znam da je PMS u pitanju i tada perem i ribam po kući. Čitava mi je kuća odvratna od jutra i sve mi se čini prljavo. Reko blago tebi Laughing Kaže da i ja probam mjesto nervoze istu okrenuti na čišćenje..kaže nitko te ništa ne pita svi znaju sve ..a kuća ti bude tip top Laughing
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Život bez PMS-a!? Evo kako! Empty
PostajNaslov: Re: Život bez PMS-a!? Evo kako!   Život bez PMS-a!? Evo kako! I_icon_minitime22.09.10 13:18

E to mi treba. zaboravio
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život bez PMS-a!? Evo kako! Empty
PostajNaslov: Re: Život bez PMS-a!? Evo kako!   Život bez PMS-a!? Evo kako! I_icon_minitime25.09.10 21:26

Dosta mi je što moram računat kad je mjesečnica još i da računam 7 dana prije šta ću jest,ma i da pazim na ishranu nema toga što bi umanjilo bol a bol stvara nervozu i živčanost.Pa meni to ni nije loše ,bar par dana u mjesecu sve mi se ugađa i sklanjaju mi se s puta ,čak i moja čupava ljubav me čudno gleda tih dana Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život bez PMS-a!? Evo kako! Empty
PostajNaslov: Re: Život bez PMS-a!? Evo kako!   Život bez PMS-a!? Evo kako! I_icon_minitime25.09.10 21:44

Sve to što piše u uvodnom stoji, i sama sam se puno puta osvjedočila da djeluje, ali ipak ne sasvim... samo povremeno ublaži simptome... ili ih možda odgodi...

Kad mister Hide u meni odluči izaći na svjetlo sunca, nema tih ugljikohidrata koji bi ga spriječili u tome Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Život bez PMS-a!? Evo kako! Empty
PostajNaslov: Re: Život bez PMS-a!? Evo kako!   Život bez PMS-a!? Evo kako! I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Život bez PMS-a!? Evo kako!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Život bez PMS-a!? Evo kako
» Kako ne upropastiti svoj život
» Kako da pošaljete telepatsku poruku svojoj srodnoj duši i uvedete je u vaš život
» "Kako mi je legalna droga uništila život"
» Vaš život i život vaše djece nakon razvoda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Ženski kutak-
Forum(o)Bir: