Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako se probuditi na vrijeme za školu

Go down 
+2
Rokerka
Goran
6 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime04.09.10 12:54

Kako se probuditi na vrijeme za školu GetImage

Tko rano rani, dvije sreće grabi, stara je poslovica od koje vam se možda diže kosa na glavi, posebno sada, kada sitno brojimo do početka nove školske godine
Ipak, da bismo normalno funkcionirali, potrebno nam je dovoljno sna, a evo kako se naspavati i što lakše se dignuti ranije te stići na vrijeme u školu.

Rano u krevet

Iako ste vjerojatno za vrijeme praznika kasno lijegali, a dizali se oko podneva, možda i kasnije, to slobodno zaboravite. Škola počinje u osam sati, što znači da se trebate probuditi barem u sedam, ako ne i ranije, stoga je bitno rano otići u krpe. Znajte da je tinejdžerima potrebno od osam do devet sati sna dnevno, pa sukladno s tim izračunajte kada vam je optimalno vrijeme za odlazak u krevet. Također, znajte da se, ako vam se tijelo preko praznika naviklo na kasan odlazak u krevet i kasan izlazak iz njega, nova navika ne može steći preko noći. Stoga započnite s ranim odlaskom u krevet već danas, da biste do ponedjeljka postigli ono što želite, a to je da se lakše ustanete.

Dovoljno vode

Naravno, to ne znači da trebate popiti puno vode prije odlaska u krpe. O, ne, jer biste već za dva sata morali na WC, čime biste prekinuli san. Potrebno je popiti dovoljno vode tijekom dana, jer ako je tijelo nema dovoljno, dolazi do dehidracije, zbog koje se ujutro teže dižemo iz kreveta.

Prije spavanja, dakako, treba izbjegavati napitke s kofeinom te alkohol, jer vam neće dati da zaspete kada želite.

Ne vraćajte se u krevet

Najgore je napraviti taj prvi korak ustajanja iz kreveta. Ako ga uspješno napravite, više vam se neće spavati, ali ako se vratite u krpe, onda vas ni dizalica neće lako iščupati van. Dakle, namjestite alarm na satu i, čim ga čujete, ustajte na noge lagane. Dobra je fora staviti sat dalje od kreveta, da ga ne možete dohvatiti rukom i da se morate dignuti da biste ga ugasili. A kada se već ustanete da biste ga ugasili, evo vas već na pola puta do uspješnog razbuđivanja.

Rutina je bitna

Već ste vjerojatno čuli da je malim bebama bitna rutina? E, isto vrijedi i za vas kada se radi o spavanju. Ako nekoliko dana odete u krevet u određeno vrijeme te vas budilica digne svako jutro u isto vrijeme, vjerujte, začas ćete se i sami buditi pet minuta prije nego što to učini budilica!

(tportal)

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Re: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime04.09.10 22:53

Navijes telefon, stavis neku iritirajucu melodijicu da zvoni i stavis ga na drugi kraj sobe...Garant ces posle 2. puta morati da ustanes! Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Re: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime31.10.10 15:16

Kod mene ni to ne pali... A najgore od svega je sto tri godine za redom idem u prvu smenu... Katastrofa...
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Re: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime03.11.10 12:06

Hahahaha...Kod mene pali...Al si ja namjestim alarm tako da se ponavlja nekoliko puta,pa taman dok se razbudim on odzvoni svoje.

beba
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Re: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime04.11.10 13:57

Jao mene su roditelji uvijek budili..nikada nisam imala svoj sat..srečom..jer na koga bi se onda ljutila kada bi me kasno probudili Laughing
Kada sam išla u srednju buđenje je bilo 15 od 6 ujutro..nema šanse da dođem odmorna u školu..srečom pa bi uvijek bila među prvima..imala bih još pola sata za dremuckanje Laughing
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Re: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime11.11.10 11:04

Sama sam se budila ...roditelji na poslu ..i uvijek sam na prvo zvono ustajala ..tako da nikad i dan danas nemam problema sa ustajanjem ..najgore je ono neka jos malo ..jos malo ..i uvijek se zakasni ..

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako se probuditi na vrijeme za školu Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Bobby
Totalno relaxiran



Female
Gemini Monkey
Broj postova : 2068
Godine : 67
Datum registracije : 06.11.2010

Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Re: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime05.12.10 10:08

Ja nemam problema s tim. Uvijek ustanem na vrijeme
iako odem spavat poprilično kasno cerekalo
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Re: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime05.12.10 10:15

Jao moja čera ima pjemu..
Svako jutro ludnica ništa nisam spremila opet sam prespavala veseli Laughing
Ja joj komentiram..možeš sada to pjevati..ali nemoj da te ulovim u takvoj situaciji kada kreneš u školu Laughing
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Re: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime05.12.10 19:32

Hahahahahaahahahaha...imaš kreativnu kćer,bliz <3

ja se sad budim u 6,idem na zornice!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako se probuditi na vrijeme za školu Empty
PostajNaslov: Re: Kako se probuditi na vrijeme za školu   Kako se probuditi na vrijeme za školu I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako se probuditi na vrijeme za školu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako putuješ u školu?
» Kako da vaše dete zavoli školu? Naučite ga!
» Kako provodite vrijeme na facebooku?
» Što ako vaš tinejdžer mrzi školu?
» Kako se ponašati za vrijeme otkaznog roka?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Teen room-
Forum(o)Bir: