Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako se nositi s bolešću

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
svilena
Zagrijao tipkovnicu
svilena


Female
Gemini Goat
Broj postova : 947
Godine : 57
Datum registracije : 05.08.2010

Kako se nositi s bolešću Empty
PostajNaslov: Kako se nositi s bolešću   Kako se nositi s bolešću I_icon_minitime28.08.10 23:37

Mnogo ljudi je teško bolesno, i uvijek me zanimalo kako im je bilo kad su to saznali..
..znam nije lako nositi se s takvim spoznajama i na takva pitanja nije lako odgovarati..
..ipak pročeprkati ću po svojoj rani :

’’..Tog dana nešto je u meni umrlo.. nekima je dobro poznat taj osjećaj kad jedan dio tebe umre.. osjećaj bespomoćnosti koji sam tada osjetila.. činjenica da ne možeš pomoći nekome koga voliš.. užasno.. to se ne može otrpjeti..
I dok sam sjedila u onom bolničkom hodniku odzvanjale su mi riječi liječnika ‘kronična bolest’... do kraja života.. nikad se ne izliječiti.. ???!! ..I dok su te grozne riječi zvonile u mojim ušima u meni je umirala nada da će moje dijete ikada moći ozdraviti.. na tabletama cijeli život, mora strogo paziti na prehranu, nekoliko operacija koje je sigurno čekaju, stalne pretrage.. ima li u tome ikakve nade? ..što nas čeka..?
Nije toliko mala da ne shvaća, svjesna je bolesti.. i reagira.. prvi šok i bezbroj pitanja, zašto baš ja, tko je kriv, je li bolest kazna i sramota.. sve popraćeno ljutnjom i strahom.. pa samim tim i neprihvaćanjem liječenja..
Kad mi je plačući rekla ‘bolje da umrem odmah’ i ’da bar umrem'.. ponavljajući to stalno, ležeći na onom bolesničkom krevetu, gledajući je, ja sam umirala za nju..... htjela sam umrijeti za nju..
Nikada više neće biti kao što je bila, bezbrižna djevojčica, imati djetinjstvo kao sva djeca, tako se i ponašati.. sad mora naglo odrasti, biti ozbiljnija i snažna.. prihvatiti tu spoznaju, jer sama spoznaja da imaš tešku bolest mijenja te.. i trebaš to moći prihvatiti.. da će joj život sad izgledati drugačije od onog što je željela i da je njezino djetinjstvo naglo pobjeglo.. a snovi stali..
Malena moja, što mama da ti kaže.. nije lako reći bilo što.. i nije pravo.. ali nisi sama.. bit ću tu uz tebe cijeli život.. i nosit ću zajedno s tobom taj križ.. kad budeš padala ja ću te dizati.. tvoje suze isplakat ćemo zajedno.. nije lako u toj boli.. ali primit ćemo to s ljubavlju, i naučiti živjeti s tim.. smiriti se, skupiti tu hrabrost i suočiti se s istinom.. i koliko god teška bila, samim prihvaćanjem bolesti, dobiješ snagu za boriti se..
I ulaziš u bitku.. malim koracima.. i nije lako boriti se, ali se može..bilo je teško, mučno, ali rezultati nisu izostajali.. snovi se ostvaruju jer je moja djevojčica pokazala iznimnu hrabrost i smjelost.. godine prolaze.. bolest miruje uz lijekove.. ne dozvolimo da dani prolaze u strahu i grču kada će se i kako bolest vratiti.. samo mislimo kako je čeka još puno lijepih stvari u životu..''



Važna je podrška obitelji i prijatelja u teškim emotivnim stanjima koje prolazi bolesnik, da se ne osjeća usamljenim.. također je važno fokusirati se na život i življenje općenito.. odvući si pažnju na neke druge aktivnosti.. samo srediti misli, savjetujte i informirajte se..bolest nije sramota, razmislite o razlozima za nadu, sjetite se stvari koje vas usrećuju..i otkrijte svoj vlastiti način borbe..

[Vrh] Go down
http://mojainternetgalerija.blog.hr/
Oleg520
Ljubitelj foruma
Oleg520


Male
Broj postova : 5165
Datum registracije : 29.07.2010

Kako se nositi s bolešću Empty
PostajNaslov: Re: Kako se nositi s bolešću   Kako se nositi s bolešću I_icon_minitime29.08.10 0:29

Mnogo se na ovu temu može reći, jer malo je onih, čak i na ovom forumu koji nisu imali makar i malu, malecku bolest...
A da ne bih baš toliko pričao najbolje će biti da kažem kakav je moj lični odnos prema bolesti (a svojevremno sam, kako se to jezgrovito kaže i "na lopati" bio):

zahvalan sam Gospodu na svemu i na zdravlju i na bolesti: ako mi bolest dodje i treba da dodje, ako ja ne znam razlog Gospod zna zašto; ako bolest traje i treba da traje, ako ja ne znam zašto Gospod zna razlog.
Nikada nije problem u bolesti, nego u čoveku ako bolest ne primi sa mirom i sa zahvalnošću...
Toliko (za sada).
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Kako se nositi s bolešću Empty
PostajNaslov: Re: Kako se nositi s bolešću   Kako se nositi s bolešću I_icon_minitime29.08.10 1:06

Svilena divan post ...

Slazem se da je vazna podrska prijatelja i porodice to je i najbitnije kad je bolest u pitanju ...koliko puta mi je pomogla podrska prijatelja samo ..da ne racunam na porodicu ...i nikad ne treba gubiti nadu ...uvijek se treba boriti ma o kakvoj bolesti je rijec ..uz ljubav i vjeru u bolje sutra sve je bolje i lakse se bolest svlada...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako se nositi s bolešću Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Kako se nositi s bolešću Empty
PostajNaslov: Re: Kako se nositi s bolešću   Kako se nositi s bolešću I_icon_minitime29.08.10 21:17

Nikada ne treba odustajati,nikada pokleknuti,treba skupiti snage i hrabrosti pustiti svu svoju ljubav i vjeru napolje,misliti samo pozitivno...teška su to preteška iskušenja ali ti si svojim primjerom i ljubavi dokazala da nade uvijek ima i da se isplati boriti i da uvijeksviće novi dan.Kad prvi šok prođe treba reči bolesti NE,ovo je moje tijelo,ja sam njegov gospodar,podari mi Bože snagu da istjeram neprijatelja napolje,pokaži mi put kako da to učinim.Rezultati neće izostati.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako se nositi s bolešću Empty
PostajNaslov: Re: Kako se nositi s bolešću   Kako se nositi s bolešću I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako se nositi s bolešću
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako se nositi sa zaljubljenim tinejdžerom
» Kako se nositi sa društvenim pijavicama?
» Kako se nositi s napadima panike?
» Kako se nositi s menstrualnim migrenama?
» Kako se nositi s buntovnim tinejdžerom?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Zdravstveni savjeti-
Forum(o)Bir: