Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Svi smo mi pomalo Spajdermen

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Svi smo mi pomalo Spajdermen Empty
PostajNaslov: Svi smo mi pomalo Spajdermen   Svi smo mi pomalo Spajdermen I_icon_minitime28.08.10 17:03

Ili ćemo makar uskoro moći da postanemo kao on, zahvaljujući posebnoj odeći i obući.

Naučnici sa Stenford univerziteta u Kaliforniji napravili su novu vrstu tekstila, inspirisanu tabanima geko guštera. Tkanina je testirana na robotu-gmizavcu, koji se uspešno peo uz vertikalnu ploču stakla.

Geko gušteri uspevaju da "prkose" gravitaciji uz pomoć sitnih dlačica na nožnim prstima, koje služe kao jednosmerni lepak - kada stanu na neku površinu, zalepe se, ali mogu svojevoljno da se odlepe već sa sledećim korakom.

Materijal nalik gumi prekriven je hiljadama sitnih polimerskih vlakana.

"Koristićemo tehniku suvog lepljenja, baš kao što to čine geko gušteri, kako ne bi morali da hodamo naokolo sa žvakama ili lepkom na đonovima", objasnio je u šali profesor Mark Kutkoski, glavni dizajner tima sa Stenforda.

Naučnici sada žele da ovu tkaninu razviju i za ljudsku upotrebu, a projekat koji će nas "pretvoriti" u Spajdermene šifrovano je nazvan "Z man".





izvor
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svi smo mi pomalo Spajdermen Empty
PostajNaslov: Re: Svi smo mi pomalo Spajdermen   Svi smo mi pomalo Spajdermen I_icon_minitime31.08.10 9:31

Ma priroda je oblikvala svako živo biče najbolje što je mogla za njegove potrebe. Sigurno će oni to moći bolje od prirode i čemu uopče trošenje novaca na takve gluparije..da se tamo neki biser može pentrati po nekoj zgradurini.
Bolje da ulažu novac u nešto pametnije. Smile
[Vrh] Go down
 
Svi smo mi pomalo Spajdermen
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Endru Garfild novi Spajdermen

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: