Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS Empty
PostajNaslov: Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS   Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS I_icon_minitime22.08.10 5:08

Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS 0162007.48


Sve je više dokaza da i muškarci imaju svoj PMS i svoju menopauzu. Riječ je o takozvanom IMS-u, koji samopouzdane i sposobne muškarce pretvara u nervozne i nesigurne živčenjake.

Muškarci koji su skloni iznenadnim napadima bijesa vjerojatno pate od IMS-a (Irritable Male Syndrom). Riječ je o muškoj inačici PMS-a, koja je posljedica naglog pada razine testosterona.


S godinama kod muškaraca dolazi do naglog pada testosterona, ali velike promjene u razini muškog spolnog hormona prisutne su kod muškaraca svih dobi.

Znanstvenici tvrde da je glavni krivac stres.

Postojanje IMS-a prvi je otkrio Gerald Lincoln s Medicinskog istraživačkog centra u Edinburghu.

Lincoln je promatrao osam ovnova s pretpostavkom da će životinje biti agresivnije u sezoni parenja, kada je razina testosterona visoka, ali otkrio je suprotno.

Kada je razina testosterona pala, ovnovi su se iz samopouzdanih i sposobnih mužjaka pretvorili u nervozne, povučene životinje koje je bilo lako iziritirati.

Lincoln tvrdi da testosteron ima jak utjecaj i na ljudsko ponašanje, te smatra da stresni događaji, poput pogreba drage osobe, razvoda ili teške bolesti mogu uzrokovati nagle fluktuacije u razini testosterona.


Pad razina testosterona uzrokuje umor, depresiju, razdražljivost i smanjenje libida, ali ima i fizičke posljedice, poput boli, posebno u rukama i nogama, te znojenja i crvenila.

'IMS kao sindrom omogućava rekonstrukciju muškog tijela, jer se može reći da u pojedinim razdobljima nismo 'muško'. Ali, upravo zato, ono što je naša originalna, prava priroda, to je ona muška. Ovo je samo okliznuće. A u tim okliznućima se zapravo reuspostavlja patrijarhalni muški identitet, naša uloga u društvu i u obitelji', kazao je antropolog Tomislav Pletenac za Dalje.com.
izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS Empty
PostajNaslov: Re: Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS   Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS I_icon_minitime22.08.10 9:43

Ma ja znam da i vi muškići imate sličnih problema s hormonima baš kao i mi..samo tko će vas u to i kada uvjeriti ..nikada nitko. Vi da imate problema sa hormonima..pa to bi onda značilo da smo jako slični.
Samo pitam kako onda ako ne bolujete od hormonskih poremečaja nekada kao i mi..od kuda ponekad isto ponašanje kod vas kao i kod nas kada imamo PMS. Jer u jednom trenu sve je super...ni ništa manje stresu niste izloženi niti imate posebno više problema. A dogodi se da vas neka idiotarija tako izbaci iz takta...baš kao i nas.. i samo bi se svađali i govorili svima što ih ide..bez imalo suzdržavanja.
Hvala bogu na IMS-u looool
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS Empty
PostajNaslov: Re: Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS   Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS I_icon_minitime23.08.10 22:00

mi smo budale Smile
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS Empty
PostajNaslov: Re: Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS   Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS I_icon_minitime28.06.13 23:47

Znala sam ja odavno da i oni imaju PMS zasto ga ne bi imali Smile 

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS Empty
PostajNaslov: Re: Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS   Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kad muškarci podivljaju i poživčane kriv je IMS
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Muškarci
» Internet nije kriv za probleme časopisa
» Gradili su ceste. Na putu su izgubili 2,3 milijarde. Tko je kriv?
» Muškarci su jednostavni
» >>Sto muskarci...<<

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Muški kutak-
Forum(o)Bir: