Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Porodični pakao

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Porodični pakao Empty
PostajNaslov: Porodični pakao   Porodični pakao I_icon_minitime21.08.10 13:42

"Svaka porodica je velika tajna, sa manjim ili većim skrivenim paklom u njoj"

Da li se slazete s ovim....
Sta smatrate pod pojmom tj sta je za vas "porodicni pakao"...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Porodični pakao Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Porodični pakao Empty
PostajNaslov: Re: Porodični pakao   Porodični pakao I_icon_minitime24.08.10 10:34

nesklad, nemir, neslaganje, netolarancija, ma svašta još ima....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Porodični pakao Empty
PostajNaslov: Re: Porodični pakao   Porodični pakao I_icon_minitime24.08.10 20:53

Zagorci imaju uzrečicu. "Svaka hiža ima svoga križa" što znači da u svakoj porodici postoji netko problematičan, ili više njih... (ponašanjem, zdravljem, bilo čime)

Iskustvo me naučilo da je to starno istina... savršenih porodica nema... pitanje je samo koliki je "križ"... veći ili manji...
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Porodični pakao Empty
PostajNaslov: Re: Porodični pakao   Porodični pakao I_icon_minitime24.08.10 22:05

Pakao je teška riječ...podrazumijeva razarajuće probleme u familiji.I toga ima.Nitko ne zna šta se iza četiri zida događa.Ali...uvijek se problemi vide na čovjeku i njegov izraz zadovoljstva ili nezadovoljstva govori o stanju njegovog života.

Koliko imam iskustva...onaj koji se žali na probleme i otvoreno govori o tome...brak mu je dobar i ići će to.Obično kad su najteži problemi ljudi šute i čuvaju u sebi.

Općenito...nema savršenstva.Nema ni pravila...bez svađa i problema nema ni napretka.

Ima ljudi koji se ljubakaju u javnosti...super sjajno i divno.Kad za malo vremena se razvode.Samo uza sve...znam dosta tragedija u familijama...to je pakao koji je rezultirao svojom posljedicom.

Ljusi se spajaju i razdvajaju...sve je to neminovno...nema savršenog spoja...ima približno..poanta je da se prebrodi što se može...šta ne može...onda i ne može.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Porodični pakao Empty
PostajNaslov: Re: Porodični pakao   Porodični pakao I_icon_minitime02.09.10 22:58

Svaka kuća ima neki problem ali većinom su to manje više rješivi problemi .A živjeti u paklu bi bilo da se trpi maltretiranje psihičko ili fizičko,da mi se dijete odmetne od obitelji i krene lošim putem .Naši svakodnevni problemi su dio života i daleko su od pakla
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Porodični pakao Empty
PostajNaslov: Re: Porodični pakao   Porodični pakao I_icon_minitime02.09.10 23:07

"Svaka porodica je velika tajna, sa manjim ili većim skrivenim paklom u njoj"

Slažem se sa dijelom da je svaka tajna..nije velika ...ali sa večim ili manjim paklom..to se ne slažem.

Mada ima dana kada se porječkamo kada pomislim k vragu sve..ali to je samo tren. Kako dođe tako prođe i kada se sve smiri onda mi smiješno kako umjesto buhe vidim slona.

Da živim u paklu što je Tija rekla da trpim psih ili fiz zlostavljanje..ja bi prošvikala..nisam tip osobe koji može oguglati na neki trajni problem..mene bi to sahranilo. zaboravio
[Vrh] Go down
enigma_
Zagrijao tipkovnicu
enigma_


Leo Monkey
Broj postova : 119
Godine : 55
Datum registracije : 02.02.2011

Porodični pakao Empty
PostajNaslov: Re: Porodični pakao   Porodični pakao I_icon_minitime05.02.11 21:24

Porodicne tajne mogu da razumem, dok 'porodicni pakao' ne. I, te tajne su neke sitnice...

Opasne su tajne koje nisu sitnice.Gde se krije mentalni poremecaj nekog clana u porodici.Ili neko zlostavljanje...

Mozda se pod 'porodicnim paklom' upravo misli na 'bolesne porodice'..kojih ima nazalost sve vise i vise.Ali se o tome cuti...dok deca i zena ne potraze pomoc u nekoj Sigurnoj kuci.


[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Porodični pakao Empty
PostajNaslov: Re: Porodični pakao   Porodični pakao I_icon_minitime02.03.11 22:09

Citat :
"Svaka porodica je velika tajna, sa manjim ili većim skrivenim paklom u njoj"

U svakoj porodici ima neka skrivena tajna ..u nekoj je veci pakao u nekoj manji skriven...a skriveni pakao u porodici moze biti bilo sta ...za nekoga je najveci pakao ako neko pije i terorise porodicu i to se skriva ..za nekog svade i nerazumjevanje svaki dan ali se i to prikriva ...za nekog psihicko zlostavljanje ...mozda i neka nasljedna bolest ...a za nekog neka obicna bolest je pakao u porodici i tajna koja se prikriva ...ne znam zasto to ljudi rade ...mozda ne vole da ih neko sazaljeva ..ili misle da ce ih neko smatrati nesposobnim da sta ucine da bi nesto popravioli ...pa prikrivaju to stanje ...

Sta vi mislite zbog cega ljudi kriju porodicne tajne ?

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Porodični pakao Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Porodični pakao Empty
PostajNaslov: Re: Porodični pakao   Porodični pakao I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Porodični pakao
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Raj i pakao u duši ili duša u raju ili paklu?
» Ledeni pakao: Temperature - 22 stepena u centralnoj i istočnoj Evropi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Brak, obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: