Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Novi član Detroita optimista pred novu sezonu

Go down 
Autor/icaPoruka
irko
Ljubitelj foruma
irko


Male
Broj postova : 4356
Lokacija : Kuca
Datum registracije : 10.08.2010

Novi član Detroita optimista pred novu sezonu Empty
PostajNaslov: Novi član Detroita optimista pred novu sezonu   Novi član Detroita optimista pred novu sezonu I_icon_minitime18.08.10 17:45

Iako mnogi u njemu vide starog i već potrošenog igrača, Tracy McGrady ne misli tako. Novi član Detroit Pistonsa smatra da u NBA ligi ima još dosta toga za reći, te da će to naredne sezone i pokazati.

„Nije mi 41 i 35 godina, ja sam tek u 31. godini i imam još dosta toga za reći na NBA parketima. Iako sam bio povrijeđen i nisam često igrao u posljednje vrijeme, činjenica je da mi niko nije ukrao talenat, imam još municije“, rekao je McGrady nakon što je jučer s Detroitom potpisao jednogodišnji ugovor vrijedan 1.3 miliona dolara.

Česti problemi s povredom McGradyja doprinijeli su da on u posljednje dvije sezone odigra ukupno tek 65 utakmica. Prošle sezone je iz Houstona prešao u New York u kojem je uspio odigrati 24 utakmice i ubilježiti prosječno 9.4 poena po utakmici.

„Prošle sezone sam se vratio nakon teške povrede koljena i nisam bio u mogućnosti da igram onako kako ću, nadam se, igrati naredne sezone. Razlika između mog koljena lani i sada je kao razlika između dana i noći“, kaže Tracy.

McGrady je svjestan da će teško biti onaj stari igrač koji je bio strah i trepet za sve NBA momčadi. Teško će ikada više biti na nivou zvijezde koja je u sezonama 2002/2003 i 2003/2004 bila najbolji strijelac lige. Ipak, nada se kako može biti važan igrač za svoj tim.

„Vjerovatno više neću moći zakucati preko velikih igrača kao što sam učinio ovdje preko Mehmeta Okura 2003. godine. Nadam se da to nije loše pamćenje navijača Pistonsa. Čak i prošle sezone, kada nisam bio dovoljno zdrav, odigrao sam nekoliko dobrih utakmica za Knickse. Nadam se da će to naredne sezone biti čest slučaj“, optimističan je McGrady.

Jedan od najpoznatijih kondicijskih trenera u NBA ligi je današnji kondicijski trener Detroita Arnie Kander. Kander je prije nekoliko godina pod svoju komandu uzeo Antonia McDyessa, koji je poput McGradyja bio skoro uništen povredama koljena. McGrady se nada da će i njega uspjeti dobro pripremiti.

„Zbog onoga što je Arnie učinio s Diceom znam da sam u dobrim rukama. On je čovjek koji neke stvari radi na potpuno lud način, ali je zbog toga među boljima u ligi. Učiniću sve što bude tražio od mene, samo da budem zdrav“, zaključio je McGrady.
[Vrh] Go down
 
Novi član Detroita optimista pred novu sezonu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Predstavite se - welcome topic
» Ženstveno i seksi - kupaći kostimi za ljetnu sezonu 2012
» kuda za novu???
» Kuda za Novu!?
» Novu 2011. dočekajte uz Stereo MC's!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: