Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Sijeda kosa – tabu tema ili trend?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Sijeda kosa – tabu tema ili trend? Empty
PostajNaslov: Sijeda kosa – tabu tema ili trend?   Sijeda kosa – tabu tema ili trend? I_icon_minitime12.08.10 12:29

Žena koja samu sebe opisuje kao 'prvi čudni model' sa svojih punih 46 godina pojavila se na naslovnici časopisa s dugom sijedom kosom. Jedni su zgroženi, drugi oduševljeni, a svi se pitaju - smije li se dopustiti takvo što?

Sijeda kosa – tabu tema ili trend? 18924-kristen-mcmenamy-dazed-vogue-august2010-gray-hair-240ls080210


Kristen McNeamy oduvijek je bila puno više od poslušne manekenke koja bez pitanja slijedi upute te je u prošlom desetljeću pomogla da se preokrenu svi dosadni klišeji ljepote, raskrčivši put za cijelu novu generaciju djevojaka koje se nisu uklapale u postavljene okvire. Pistom je koračala s izrazom 'fuck you' na licu, a u povijest se upisao njen slavni prolazak pored osiguranja u Ritzu kako bi upala na Versaceovu probu jer je čula da misle kako je predebela da bi bila manekenka na njihovom showu. Skinula je sve osim štikli i pitala You call this fat? te si tako rezervirala svoje mjesto na pisti.

Nakon što je 1990-ih drsko upala u modni svijet svojim distinktivnim izgledom i obrijanim obrvama, Kristen McNenamy dotaknula je još jedan modni tabu otkrivši na naslovnici magazina Dazed and Confused, globalne biblije za mlade, svoju prirodnu dugačku sijedu kosu. Osim toga, u srpanjskom Vogueu objašnjava svoju odluku da ostane prirodna:'Ne možete starjeti i dalje se furati na rock'n'roll. Mislim da će ta sijeda kosa dati predivnu sliku'. Ipak, većina reakcija nije bila tako 'predivna'. Fotke koje je snimio Tierney Gearon za Dazed i koje predstavljaju šumsku odiseju i Kristenino stapanje s prirodom, neki su usporedili yetijem, bigfootom i fotkama u National Geographic. Potvrdilo se ono što se prešutno znalo odavno – sijeda kosa rezervirana je za žene koje su prešle 60-u, poput Helen Mirren, za žene koje se smatra bakama te za žene koje žele da ih se shvaća ozbiljno jer se bave, npr. politikom.

U svijetu u kojem se Nicole Kidman proziva zbog izrasta iz kojeg izviruju sijede lasi među plavim loknicama i u kojem, usprkos javnoj svijesti o problemima s prikazom tijela, modni časopisi i dalje snažno utječu na percepciju svojih čitatelj(ic)a o poželjnom izgledu – biti prirodan znači izazivati duboko ukorijenjen mit o ljepoti. Naš društveni poredak ima potrebu braniti se skrivajući činjenicu da postoje 'stvarne žene' i svodeći značenje žena na formule beskonačno reproduciranih 'lijepih' slika.


Sijeda kosa – tabu tema ili trend? 21149-1267630337_klly-290

Mit o ljepoti prodaje svoju priču:kvaliteta koja se naziva 'ljepota' objektivno i univerzalno postoji. Žene je moraju željeti utjeloviti, a muškarci moraju željeti posjedovati žene koje je utjelovljuju. Stoga starenje kod žena 'nije lijepo' jer ono na neki način simbolizira opadanje seksualne aktivnosti i želje – onoga što muškarcima nije privlačno. Nasuprot tome, poželjniji je model nevinosti, čistoće i – mladosti.

Dakle, sijeda kosa nije samo sijeda kosa već sa sobom nosi cijelu hrpu problema i preispitivanja. I dok popularnim muškarcima dopušteno sijedjeti bez kazne i prigovora, kao što je slučaj s 49-godišnjim Georgem Clooneyjem, ženama ista stvar nije dozvoljena, kao što je već pokazao slučaj Nicole Kidman te Kate Moss i Victorije Beckham. No s vremenom sve ono što je donedavno bila tabu tema, odjednom postaje totalni trend, osobito među mlađom generacijom spremnom na provokacije. Nakon što su modnim pistama prošetali modeli Calvina Kleina i Lanvina sa sivom bojom kose, britanski frizerski saloni bilježe pojačanu potražnju sa sivom, sijedom bojom, a zahtjevi dolaze od mlađe klijentele. Tako su odjednom 'posjedile' Kelly Osbourne i Peaches Geldog, kao i 14-godišnja ekscentrična blogerica Tavi.

Sijeda kosa – tabu tema ili trend? 31984-30962-tavi5

Frizeri ističu da je odlična stvar to što će sijeda kosa postati sve raširenija i prihvatljivija, a oglasio se i glasnogovornik National Federation of Women's Institutes, ističući:'Bez obzira je li to prolazan trend ili opće prihvaćanje činjenice da žena može i hoće starjeti otmjeno, raznovrsne slike žene u medijima mogu biti samo pozitivne za sve žene, bez obzira u kojoj se fazi života nalaze.'


Rod Stanley, urednik Dazed and Confused, nadovezuje se na ovu misao riječima:'Trend da mladi ljudi boje svoju kosu u sijedu je drugačija stvar u mnogo pogleda, ali, naravno, može ponukati ljude da sve više prihvaćaju prirodno sijedu kosu na fotografijama. Kristen je nosi samouvjereno i uspijeva izgledati sjajno – mislim da to može biti inspirativno za ljude koji misle da trebaju bojati kosu, ali ne žele. Budite sijedi i budite ponosni. Zašto ne?

Doista – zašto ne? Mora li izražajnost zrelosti i starenja izumrijeti? Hoćemo li time uopće išta izgubiti? Mora li se žena prisiliti da želi izgledati kao netko drugi?

Stanley nastavlja ovu priču, pitajući se 'Je li sada sijeda kosa prihvatljiva u modnom imaginariju? Ako je netko potaknuo tu debatu, onda je to Kristen. Ona je savršena za ovaj broj u kojem tražimo trenutne modne trendove pomoću etabliranih modela, a ona je već dugo jedan od naših najdražih. Sretna je sa svojom sijedom kosom, baš kao i mi, te smo je tako fotografirali. Mislim da pokazuje da je sve u individualnosti i originalnosti – Kristen izgleda predivno i činjenica da je sijeda jest samo dio onoga tko je ona.'

Što vi mislite – modeli, zvijezde i obične žene sa sijedom kosom – da ili ne?

izvor:neon.com.hr

______________________________________________________

Ja nemam blage što da mislim o njima..ali kada mi postane jednom dosta bojanja. Zaprvo moram prvo započeti a onda početi razmišljati o prestanku. Ali u svakom smislu nemislim bijatu u smeđe cijelu sijedu tikvu. Ja ću kao naša Jadra..u sivkasto sve..i to mi je baš zakon :passion

Sijeda kosa – tabu tema ili trend? Large
[Vrh] Go down
slavena
Totalno relaxiran
slavena


Female
Libra Broj postova : 1510
Godine : 123
Lokacija : sever
Datum registracije : 26.02.2011

Sijeda kosa – tabu tema ili trend? Empty
PostajNaslov: Re: Sijeda kosa – tabu tema ili trend?   Sijeda kosa – tabu tema ili trend? I_icon_minitime27.02.11 15:38

Kosa mora uvek biti uredna.
Znaci ( pod )osisana i cista...
Bila seda ili ne , urednost je na prvom mestu, mislim da dalje i nema , jer sve ostalo su nijanse. I stvar licnog izbora...
Gdja. Kosor je zena koja se toga pridrzava. Bravo.
**************************************************************************

Zasto vec u tridesetim kosa pocinje da sedi?

Prilikom udisaja , u svakoj celiji organizma stvara se vodonik - peroksid , dakle - i u folikulu kose , sto obicno neutralisu enzimi.
Vremenom , ovaj proces sve losije funkcionise , jer raste koncentracija vodonika - peroksida.
Da pojednostavim , dolazi do sinteze neke vrste prirodnog sredstva za izbeljivanje.
Kod nekih osoba to se desava ranije , kod nekih kasnije.
Ali , dragi moji neka vas to ne brine previse - seda kosa moze dobro da izgleda , ali i da se prikrije bojenjem.
Kao sto sam na pocetku i rekla , sve je stvar nekog naseg licnog izbora.
I sta mi smatramo lepim... raspa
[Vrh] Go down
 
Sijeda kosa – tabu tema ili trend?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kosa
» Glatka i ravna kosa
» Tabu tema : Analni sex
» Tabu smrti
» Muške tabu teme

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Moda i ljepota :: Ljepota :: Njega lica tijela i kose-
Forum(o)Bir: