Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Svakoga dana, u svakom pogledu...

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Svakoga dana, u svakom pogledu...  Empty
PostajNaslov: Svakoga dana, u svakom pogledu...    Svakoga dana, u svakom pogledu...  I_icon_minitime10.08.10 18:43

Šta ima novo? Koliko puta ste čuli ovo pitanje, koje se tako često postavlja reda radi, i što je najgore od svega, mi na njega vrlo često odgovaramo krajnje rutinski, mahom sa: "Ništa, a kod tebe?" Kao da želimo da prebacimo lopticu na drugu stranu terena kako se ne bismo dalje suočavali s tim da se u našim životima od jednog do drugog susreta ništa značajno nije dogodilo. A ako bismo se malo više potrudili da sagledamo svet oko sebe i način na koji vodimo svoje živote, vrlo brzo bi nam postalo jasno da to naizgled sasvim obično pitanje može da ima i svoje sasvim posebno značenje.
A kada se u dovoljnoj meri posvetimo sebi, red je da se prisetimo i zaboravljenih prijatelja. Znate, to su oni ljudi koji nam žele dobro i u čijem se društvu uvek dobro osećamo. Sećate ih se? U sveopštoj gunguli svakodnevice često se dešava da neki ljudi ostanu potpuno zaboravljeni u našim telefonskim imenicima. Ispravite tu nepravdu i onda se sledeći put nećete osetiti nezgodno kada vas neko prilikom slučajnog susreta bude upitao: "Šta ima novo?"


izvor
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Svakoga dana, u svakom pogledu...  Empty
PostajNaslov: Re: Svakoga dana, u svakom pogledu...    Svakoga dana, u svakom pogledu...  I_icon_minitime14.08.10 11:59

Svašta nešto.. veseli
Ja prebacim lopticu kada mi je sugovornik nezanimljiv. Inaće onima s kojima volim komunicirati rijetko kada prebacim lopticu.
Neko veče naletila na jednu prijateljicu nismo se čule godinama..i u priči na prvu.. sve super dobro je ona ok sam ja..ali ja svejedno osjetim da nije baš sve u redu i pitam ju..tj kažem.."Ajd sad mi reci kako si mi..ne ono u prolazu nego pravo kako si mi". I tajac i onda priča.. izjadala se i popričale smo.
U biti ponekad čovjek prebaci lopticu ..iako to ne želim i nije ni kulturno sa svojim stavrima opteretiti sve i svakoga.
Ona mene nije niti neće nikada opterećivati i to sam dala na znanje .. to je osjetila i prihvatila.Znači nije samo bit u kulturi i ne opterčivanju drugih ..več i mi sami moramo ponekad dati do znanja da smo spremni saslušati.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svakoga dana, u svakom pogledu...  Empty
PostajNaslov: Re: Svakoga dana, u svakom pogledu...    Svakoga dana, u svakom pogledu...  I_icon_minitime15.08.10 9:51

Rutinsko pitanje povlači i rutinski odgovor...
Ljude najčešće čak uopće ne zanima kako je netko drugi mada to pitaju...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svakoga dana, u svakom pogledu...  Empty
PostajNaslov: Re: Svakoga dana, u svakom pogledu...    Svakoga dana, u svakom pogledu...  I_icon_minitime01.02.11 1:37

Slažem se s Grickom. Osjeti se kad te to netko rutinski pita, osjeti se i prava zanimanje.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Svakoga dana, u svakom pogledu...  Empty
PostajNaslov: Re: Svakoga dana, u svakom pogledu...    Svakoga dana, u svakom pogledu...  I_icon_minitime09.02.11 9:33

Postala je uzrecica ....."Sta ima novo?"...vecinom kad se sretnemo s nekim to nas pitaju ali mislim da niko i ne saslusa odgovor ...po meni je to postalo ono kao dobar dan i zdravo

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Svakoga dana, u svakom pogledu...  Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Svakoga dana, u svakom pogledu...  Empty
PostajNaslov: Re: Svakoga dana, u svakom pogledu...    Svakoga dana, u svakom pogledu...  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svakoga dana, u svakom pogledu...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Posao za svakoga
» Svakom po zasluzi!
» Isus pripada svakom vremenu
» Pomazem u svakom vasem problemu
» Pomazem u svakom vasem problemu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: