Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Isus pripada svakom vremenu

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Isus pripada svakom vremenu  Empty
PostajNaslov: Isus pripada svakom vremenu    Isus pripada svakom vremenu  I_icon_minitime05.12.10 16:50

Isus pripada svakom vremenu  Isus-krist345aeat

Postoje dovoljno jasni povijesni podaci koji se mogu provjeravati i sigurno je da je Isus postojao u tom vremenu kao što se ne osporava postojanje Julija Cezara ili cara Augusta. Svakako je sada vlastitost kršćanske vjere da u tom Isusu iz Nazareta vidimo Božjeg Sina, Spasitelja svijeta. I upravo se kršćani svake godine u ovim tjednima došašća pripravljaju da proslave povijesni događaj Isusova rođenja. Za kršćane je bitno svjedočanstvo njegovih učenika da je Isus poslije zemaljske smrti uskrsnuo od mrtvih i da je u tajni božanske sveprisutnosti i dalje blizu svakom čovjeku. Ta istina temelj je cjelokupnog života Crkve i stvarnost svake mise.

Rado se čitaju na vjerničkim sastancima odlomci evanđelja kako bi svaki vjernik, dok se čitaju izvješća o Isusovoj dobroti prema slabima i siromašnima, o čudesnim ozdravljenjima i oslobođenjima, vjerovao da je Isus i sada živo prisutan i da mu smijemo i danas doći. Možda je tu i određena vjernička poteškoća. Lakše je nekako povjerovati u autentičnost evanđelja i da se to doista dogodilo u ono vrijeme, ali je teže s dubokom vjerom prihvatiti da je taj isti Isus i sada živ i prisutan i jednako dobar. Kao da vjerujemo u Isusa iz onog vremena, a ne usuđujemo se povjerovati čvrsto i sigurno u Isusa koji je i danas prisutan u svojoj Crkvi. Sjećam se anegdote o svećeniku koji je čitao evanđelje. Bio je odlomak koji govori o Ivanu Krstitelju kako upozorava ljude da se poprave i promijene.

Pisalo je kako onaj koji ima dvije haljine treba dati jednu onome koji nema nijedne. Neki župljanin kad je to čuo, ode poslije mise svećeniku i pita ga: “Je li sve istina što piše u evanđelju?” “Jasno, pa to je Božja riječ!”, odgovori svećenik. “Dobro”, kaže vjernik, “čitali ste kako onaj koji ima dvije haljine poda jednu onome koji nema nijedne. A ja znam da vi imate dva zimska kaputa, a ja nemam nijednoga. Dakle!?” Nato će župnik: “A nisi čuo što sam pročitao na početku?”, “A što to?”, upita vjernik. “Rekao sam: U ono vrijeme!” odgovori župnik!

Nije pohvalna reakcija župnika, kako god bila duhovita, ali odražava što bi zaista trebalo posvijestiti svim vjernicima. Da, Isus je živio u ono vrijeme zemaljskim životom. Međutim, Isus je za vjernike i danas živ, pripada svakom vremenu.

Njega ne može ograničiti ni vrijeme ni prostor pošto je uskrsnuo od mrtvih. On je prema tome i danas živo prisutan i ondje gdje je vjera jaka događaju se divne stvari. Idemo ususret Božiću, blagdanu Isusova rođenja. Bilo je to zaista u ono vrijeme. Ali nas svaki Božić želi sjetiti činjenice da Isus nije samo Spasitelj one generacije ljudi, nego je Bog i spasitelj i današnje generacije. To je tajna kršćanske poruke Božića.



Zvjezdan Linić



--------------------------------------------------------------------------------
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Isus pripada svakom vremenu  Empty
PostajNaslov: Re: Isus pripada svakom vremenu    Isus pripada svakom vremenu  I_icon_minitime10.12.10 20:05

Da se danas Isus vrati, valjda bi potjerao sve ili većinu svećenika iz Crkve van kao što je u svoje doba učinio sličnu stvar sa hramom.
[Vrh] Go down
Rubin
Zagrijao tipkovnicu



Male
Cancer Buffalo
Broj postova : 233
Godine : 26
Lokacija : Zagreb/Trnje
Datum registracije : 10.11.2011

Isus pripada svakom vremenu  Empty
PostajNaslov: Re: Isus pripada svakom vremenu    Isus pripada svakom vremenu  I_icon_minitime15.11.11 21:23

Izjava župnika je stvarno bila bezobrazna, ja bi da sam na mijestu vrhovnog poglavar crkve ga odmah izbacio iz crkve i oduzeo mu status župnika, tj.svečenika.

Ako je Isus stvarno postojao, i ako postoji život poslije smrti, tj.reinkarnacija, onda se sigurno reinkarniro u drugu osobu s vremena na vrijeme i na taj način ima kontakt sa današnjim svijetom.

Možda ova moja priča nije sasvim točna, ali bože moj, ljudski je griješiti.
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Isus pripada svakom vremenu  Empty
PostajNaslov: Re: Isus pripada svakom vremenu    Isus pripada svakom vremenu  I_icon_minitime04.12.11 1:15

Isus pripada svakom vremenu  Jesus-the-way-of-truth_1478
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Isus pripada svakom vremenu  Empty
PostajNaslov: Re: Isus pripada svakom vremenu    Isus pripada svakom vremenu  I_icon_minitime04.12.11 1:18

Isus pripada svakom vremenu  JesusLove082%5B1%5D
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Isus pripada svakom vremenu  Empty
PostajNaslov: Re: Isus pripada svakom vremenu    Isus pripada svakom vremenu  I_icon_minitime04.12.11 1:19

Isus pripada svakom vremenu  Jesus-love
[Vrh] Go down
Donna Andja
Početnik
Početnik
Donna Andja


Female
Capricorn Broj postova : 14
Godine : 124
Datum registracije : 19.02.2012

Isus pripada svakom vremenu  Empty
PostajNaslov: Re: Isus pripada svakom vremenu    Isus pripada svakom vremenu  I_icon_minitime20.02.12 16:23

@cassia:

Citat :
I upravo se kršćani svake godine u ovim tjednima došašća pripravljaju da proslave povijesni događaj Isusova rođenja.

U ovom kontekstu bi JA "krscani" ispravila na "katolici", jer nisu svi krscani katolici!! Ostali krscani nemaju dosasce.

Citat :
ali je teže s dubokom vjerom prihvatiti da je taj isti Isus i sada živ i prisutan i jednako dobar.

Zasto?? Ako to nemogu da vjerujem ili ako imam poteskoce sa tim, onda sam daleko od Krista. Onda nemam svoje svjedocanstvo o Kristu? Ako to nemam, pa sta imam??? Znam da sam citirala samo mali odlomak jednog teksta, ali treba svima nama u istom momentu da bude jasno:

--> Ako nemam svoje svjedocanstvo o Kristu da je On nas spasitelj i da je On ziv, onda je radikalna promjena potrebna!!!

Pravi krscani treba ne samo da vjeruju nego da znaju da je Isus Krist ziv!!!

Dragi moji
zelim vam cvrstu vjeru i Bozji blagoslov
Donna Andja
[Vrh] Go down
Donna Andja
Početnik
Početnik
Donna Andja


Female
Capricorn Broj postova : 14
Godine : 124
Datum registracije : 19.02.2012

Isus pripada svakom vremenu  Empty
PostajNaslov: Re: Isus pripada svakom vremenu    Isus pripada svakom vremenu  I_icon_minitime20.02.12 16:44

@Rubin

Citat :
Ako je Isus stvarno postojao, i ako postoji život poslije smrti, tj.reinkarnacija, onda se sigurno reinkarniro u drugu osobu s vremena na vrijeme i na taj način ima kontakt sa današnjim svijetom.

Krscani (pravi) ne vjeruju u reinkarnaciju, a ni ja cerekalo
Krscani vjeruju da je Isus uskrsnuo. A po Bibliji su neki na nebo uzneseni, tako da cak ni tjelesnu smrt nisu imali. Postoji i duhovni svijet. ... postoji puno toga sto nas razum prezilazi ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Isus pripada svakom vremenu  Empty
PostajNaslov: Re: Isus pripada svakom vremenu    Isus pripada svakom vremenu  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Isus pripada svakom vremenu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 1 mjesto za zavodljivost pripada Chanelu N°5
» Poruke skrivene u vremenu
» Isus Krist
» Poruke skrivene u vremenu
» Spor oko kravate: Kome zaista pripada?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: