Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Vrijeme je za promjenu frizure!

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Vrijeme je za promjenu frizure! Empty
PostajNaslov: Vrijeme je za promjenu frizure!   Vrijeme je za promjenu frizure! I_icon_minitime07.08.10 21:47

Vrijeme je za promjenu frizure! 3689_big

Nije bitno imate li kratku, dugu, ili srednje dugu kosu, važno je da skupite hrabrosti i uđete u svoj frizerski salon sa slikom točno onog što želite i raspitate se o tome kakve su mogućnosti da se takav uradak ponovi i na vašoj glavi

Moda se svakim danom sve više mijenja, a na glavama gradskih dama možemo vidjeti sve ljepše i neodoljive uratke frizerskih ruku. Na trenutak se upitamo kako bi nama identična frizura stajala, no nakon nekog vremena zaokupimo misli nečim drugim i nikada se ne odlučimo za ono što zapravo potajno i priželjkujemo. Promjenu frizure!

Nije bitno imate li kratku, dugu, ili srednje dugu kosu, važno je da skupite hrabrosti i uđete u svoj frizerski salon sa slikom točno onog što želite i raspitate se o tome kakve su mogućnosti da se takav uradak ponovi i na vašoj glavi, te da li bi to doista vama i stajalo. Naime, mnogo ljudi jednostavno se boji zatražiti savjet frizera misleći da će im dotična osoba lagati ili su toliko uvjereni da će im određena frizura dobro pristajati, i nakon što su gotovi, i ne svidi im se, za sve okrive frizera i ljutito otiđu iz salona.

No objasnite li svojem frizeru da ste čvrsto odlučili nešto uraditi od svoje kose, i zamolite li ga/ju da vam ne laže, sigurno će vam pomoći u odabiri boje, stylinga i svemu što pitate. Suradnja je jedan od ključnih temelja konverzacije i trebala bi biti uključena u svaku raspravu. Zapamtite da je frizer tu da vama ugodi, i napravi od vas ono što želite, a ne da vas unakazi i na kraju cijela stvar završi na ratnoj nozi zbog jednog malog bezveznog nesporazuma.

Što želite?

Prvo se morate odlučiti koju dužinu kose želite. Dugu, kratku, skratit samo vrhove, skratit dva centimetra prije vrhova, ili stepenasto ošišati i na kraju isfenirati. Kada se idete šišati imajte na umu , (i ovo je važno da zapamtite) da frizeri šišaju mokru kosu, a kada vas posuše kosa će se još skratiti za jedno dva centimetra zbog toga što će tada biti suha, i tu automatski dolazi činjenica da je suha kosa bujnija od mokre, te da će dobit na volumenu i prividno bit kraća. Čemu slijedi stijenje i kamenje vike na frizerku jer ste joj vi rekli samo dva centimetra, a sada imate osjećaj kao da vas je skroz ošišala, dok ona doista nije ni kriva ni dužna. Zato sljedeći puta kada se odlučite ošišati svakako napomenite frizerki da nakon šišanja, kada vas posuši, očekujete da kosa bude do tud i tud, suha!

Nakon što ste se odlučili za duljinu, vrijeme je da se odlučite za boju kose. Ukoliko ne boju, preljev je sasvim dovoljan da vašoj prirodnoj boji da sjaj i kosu učini mekom na dodir. Ukoliko se odlučite pobojati kosu, obratite pozornost na vašu put i boju očiju. Savjetujte se s frizerkom koja bi vam boja najviše odgovarala, no opet, uvrstite svoje mišljenje u njeno i ne dajte da mišljenje frizerke potpuno ovlada vašom kosom. Kod farbanja vrlo je važno da ne donosite zaključke prerano i da pričekate da vam se kosa osuši i tek onda prosudite sviđa li vam se boja ili ne. Ukoliko vam se i tada ne svidi, imate pravo zatražiti prekolorizaciju.

Sada je vrijeme da se potpuno posvetite stylingu. Ukoliko ste donijeli sliku frizure kakvu želite, pogotovo ako je uslikana sa svih strana, frizerki će biti puno lakše precizirati što želite, no ukoliko dođete s idejom ili mišlju onim što bi vam moglo stajati, nemojte se ljutiti ako ne ispadne kako ste htjeli. Najbolji prijedlog je da pratite svaki korak onog što frizerka radi na vašoj glavi, i spriječite je već u startu ako pogriješi. No s druge strane imajte na umu da je do nekih postupaka na kosi teško doći, te se moraju raditi u nekoliko navrata, ili na drugi način, da bi na kraju ispalo onako kako želite. Zapamtite da frizerka samo rade svoj posao kako najbolje znaju i da je to željene frizure teško doći bez ikakvih rekvizita kao što je fotografija, isječak iz časopisa ili interneta. Ukoliko frizer doista i promaši cijelu stvar, sjetite se da se sve da popraviti, a nekada ispadne i bolje nego što ste mislili da će biti…

M.P
IZVOR

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Vrijeme je za promjenu frizure! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Vrijeme je za promjenu frizure! Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme je za promjenu frizure!   Vrijeme je za promjenu frizure! I_icon_minitime09.08.10 21:38

Ja ne pratim modu niti trendove. Več 10 god imam kratku kosu i naraste ovisno od šišanja do šišanja 3-5-7 cm..kako mi se kada da otići frizeru. Nekada to bude svakih mjesec i po dana nekad mi se ne da pa razvučem na 3-4 mjeseca.
Ali zadnji put sam napokon potrefila dobru firzerku jer me je baš dobro ošišala i romijenila malo friuru..i kako mi kosa rasla tako se oblik frizure nije bitno mijenjao...samo se malo produžila dlaka. Baš sam hepi zbog tog. :zaigrana
[Vrh] Go down
 
Vrijeme je za promjenu frizure!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vrijeme buđenja, vrijeme istine
» Novogodišnji make up i frizure
»  Frizure i trendovi
» Vjenčane frizure
» Kratke seksi frizure za svaku modernu ženu!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Moda i ljepota :: Ljepota :: Kozmetika, parfemi i frizure-
Forum(o)Bir: