Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Oni to zovu hranom?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Oni to zovu hranom? Empty
PostajNaslov: Oni to zovu hranom?   Oni to zovu hranom? I_icon_minitime29.07.10 18:02

Svaka zemlja sa sobom nosi i drugačiju kuhinju. Pravi gurman i svjetski putnik jede domaću autohtonu hranu. Tradicionalna kuhinja neke država se mora probati, jer kroz hranu se može dosta toga naučiti o nekoj zemlji. Kako je zemlja u biti jedno poprilično čudno mjesto, tako ljudi sa različitih dijelova svijeta jedu različitu hranu. Što se u nekim državama vidi samo u zoološkom vrtu, nekima se svakodnevno nalazi na stolu za objed.

Kenija se diči klopanjem jednog od najvećih guštera današnjice. Krokodilsko meso je specijalitet Kenijaca. Osim što znate da jedete tog ogromnog opasnog stvora, potrebno je znati, da je krokodilsko meso vrlo hranjivo i nadasve ukusno. Najčešće se peče, kao kod nas janjetina. Pa ako se nađete u Keniji i vidite uz cestu nešto fino kako se vrti na vatri, stanite i probajte krokodila.

Španjolci pak slove kao narod sa velikim cohonesima. Naravno da je tako, kada vole zameziti jaja od bika. Matador ga riješi, a poslije jaja cap-cap i u tanjur. Nemojte se prevariti i naručiti fine ražnjiće što stoje u izlogu. To su vjerojatno bikova jaja. Ako ste hrabri i volite se upuštati u eksperimente, svakako probajte. Uz to, slove i kao afrodizijak, pa zaljubljeni parovi, ako putujete u Španjolsku, naručite bikova jaja i vruća noć u krevetu je zagarantirana.

Dok se Španjolci slade jajima, Englezi se slade crnim pudingom. Nije to običan puding od nekakve tamne čokolade. Englezi ne bi bili Englezi kada ne bi uništili i ovaj odličan slatkiš. Crni puding se radi od jaja, kobasice, krumpira, sa malo svinjske krvi. Zvuči ukusno??? Ovakav puding se nalazi u crnom ovitku i svojim izgledom podsjeća na kobasicu. U biti to i je neka kobasica, ali za Engleze, to je puding. Pa neka im bude.

Istočnjaci nalaze hranu u svakoj životinji. U Kini više ne jedu pse, prešli su na zmije. Njihovi susjedi Korejci jedu šuleta (anus) od kokoši, dok u Indoneziji više vole leteća stvorenja, pa je njihov specijalitet Paniki. Paniki su u biti šišmiši. Poslužuju se ekstra vrući i hrskavi. Mljac!

Kako god bilo, tradicionalna kuhinja neke države je ipak tradicionalna i svakako savjetujemo da probate sve na što naiđete. Naravno ako imate želudac za takve super ukusne i lijepe stvari.

Budi.In

______________________________________________________

Da za ovaj eng. puding sam čula... Oni to zovu hranom? 272887 A Kenijci pa oni su još najpametniji..ne vidim zašto nebi bio fin taj reptilčić Oni to zovu hranom? 927206 uu kako bi ja njega u pac pa na roštilj..njami Oni to zovu hranom? 73820
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Oni to zovu hranom? Empty
PostajNaslov: Re: Oni to zovu hranom?   Oni to zovu hranom? I_icon_minitime28.08.10 9:46

e danas sam izgubila apetit ..nisam nikako za ove stvari ne valja

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Oni to zovu hranom? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Oni to zovu hranom? Empty
PostajNaslov: Re: Oni to zovu hranom?   Oni to zovu hranom? I_icon_minitime28.08.10 11:21

Probala bi krokija i zmiju a kukce i ostalu gamad samo kad bi mi to bila jedina alternativa.. cerekalo: cerekalo:
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Oni to zovu hranom? Empty
PostajNaslov: Re: Oni to zovu hranom?   Oni to zovu hranom? I_icon_minitime07.09.10 13:32

blizanka je napisao/la:
e danas sam izgubila apetit ..nisam nikako za ove stvari ne valja

Ma izgubila kako se može izgubiti nešto što nikada nemaš Laughing
Ma sada ne bih puno toga a bome da umirem od gladi pojela bi ja štošta zaboravio
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Oni to zovu hranom? Empty
PostajNaslov: Re: Oni to zovu hranom?   Oni to zovu hranom? I_icon_minitime20.09.10 14:20

ne znam nikad ne valja reci za nesto da ne bi nikad ..do sad sam probavala svasta jer neces ni znati sta valja ako ne probas ..ali bas ovo nesto ne bih ..jedino ako bi mi zivot zavisio od ovoga

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Oni to zovu hranom? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
diya
Totalno relaxiran
diya


Female
Sagittarius Horse
Broj postova : 2371
Godine : 45
Datum registracije : 22.11.2011

Oni to zovu hranom? Empty
PostajNaslov: Re: Oni to zovu hranom?   Oni to zovu hranom? I_icon_minitime12.12.11 19:58

bolje da nisam čitala digao mi se želudac na pola dah
[Vrh] Go down
http://klaudiyya.blogspot.com/
Sponsored content





Oni to zovu hranom? Empty
PostajNaslov: Re: Oni to zovu hranom?   Oni to zovu hranom? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Oni to zovu hranom?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
»  Kako vas zovu roditelji ?
» Zabava sa hranom
» Hranom protiv raka
» Hranom protiv prolećnog umora

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Gastronomija :: Svaštara-
Forum(o)Bir: