Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Svi ih ljute i sve ih ljuti!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svi ih ljute i sve ih ljuti! Empty
PostajNaslov: Svi ih ljute i sve ih ljuti!   Svi ih ljute i sve ih ljuti! I_icon_minitime13.07.10 10:33

Tinejdžeri se ljute na roditelje, a roditelji se ljute na tinejdžere. Ponekad i jedni i drugi govore stvari koje onog drugog mogu povrijediti i nanijeti mu veliku bol. A svrha ljutnje je da nas motivira da poduzmemo nešto pozitivno, odnosno da učinimo nešto čime ćemo pokušati tinejdžera ili roditelja okrenuti u pravom smjeru. Nažalost, mnogi od nas nikada nisu naučili poduzimati takve pozitivne radnje, pa su naši postupci uglavnom destruktivni.

Zašto nas tinejdžeri ljute? Zašto prema tinejdžerima osjećamo veću ljutnju nego prema svojoj mlađoj djeci? U prvom redu, zbog promjena koje se zbivaju u samom tinejdžeru. Povećane umne sposobnosti tinejdžera da razmišlja i bude kritičan omogućuju mu da preispituje naše prosudbe na način na koji to nije činio kao dijete. Intelektualni razvoj popraćen je nagonom za neovisnošću i vlastitim identitetom zbog kojeg tinejdžer ne samo da preispituje naše stavove, nego može čak postati neposlušnim. Ne samo da počinje misliti za sebe, nego počinje i odlučivati za sebe. Zbog toga često dolazi u sukobe s roditeljima i izaziva ljutnju kod njih.
Nisu više djeca
Takvo ponašanje tinejdžera, roditelji smatraju prkosnim, buntovnim ili neodgovornim. Ljutnja motivira majku ili oca da nešto poduzmu. Nažalost, ako roditelj ne shvati da sada ima posla s tinejdžerom, a ne s djetetom, ono što će poduzeti moglo bi situaciju samo pogoršati.
Zašto moramo prekinuti s negativnim reakcijama u ljutnji? Kada tinejdžer ne posluša savjet roditelja da promijeni svoje ponašanje, roditelj često pribjegne hladnom i grubom naređivanju. “Učini to inače…” glasno naređuje roditelj. Budući da ne želi biti dijete, tinejdžer bira ovo ‘inače’ i bitka između roditelja i djeteta poprima žešće razmjere. Prije završetka bitke, roditelj i tinejdžer jedno drugome viču oštre riječi. I roditelj i tinejdžer odlaze s bojišta u ranama, odbačeni i nevoljeni. Situacija je sada mnogo gora upravo zbog nepravilno upravljane ljutnje.
Zlostavljani zlostavljači
Verbalne eksplozije i tjelesno zlostavljanje kojima pribjegavaju roditelji nikada ne mogu dovesti do pozitivnih rezultata. Poznati su slučajevi mnogih mladih koji odraslih ljudi koji su bili zlostavljani kao tinejdžeri no koji sada i sami sa svojom djecom postupaju na isti način na koji su njihovi roditelji postupali s njima.
Obrasci ponašanja utemeljeni na nepravilno usmjerenoj ljutnji često se prenose s jedne generacije na drugu. Takvi se obrasci ponašanja moraju prekinuti. Kao roditelji, moramo se uhvatiti ukoštac s vlastitom ljutnjom i naučiti kako da se nosimo s njome na odgovoran i pozitivan način. U suprotnom, ugrožavamo sve ono dobro što činimo u odgoju. Tinejdžer koji trpi verbalno ili tjelesno zlostavljanje ljutitog roditelja neće se sjećati ni djela služenja, ni riječi priznanja, ni kvalitetnog vremena, ni darova, ni tjelesnog dodira koje je primio u djetinjstvu. Sjećat će se jedino oštrih riječi prijekora, osuđivanja i vikanja svog roditelja. Takav tinejdžer ne osjeća ljubav, već samo bolnu odbačenost.
Svaki roditelj može promijeniti destruktivne obrasce svog ponašanja i pretvoriti ih u brižne postupke pune ljubavi, ako to želi.


Mojedijete.com

__________________________________________________________________

Super mi je ovaj zadnji dio. Potpuno su u pravu .
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Svi ih ljute i sve ih ljuti! Empty
PostajNaslov: Re: Svi ih ljute i sve ih ljuti!   Svi ih ljute i sve ih ljuti! I_icon_minitime14.07.10 22:08

i roditelji baš uvjek imaju pravo a djeca nikad ništa ne znaju,oni su najpametniji,nepogrešivi...a ako normalan tinejdžer pukne na starce u 90% slučajeva jer su starci "prepametni" i ne daju da tinejdžer kaže ono što jest...oni uvjek sve znaju bolje,niko ništa ne zna samo oni sve znaju,uvjek su pametniji od svih...a k...c...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Svi ih ljute i sve ih ljuti! Empty
PostajNaslov: Re: Svi ih ljute i sve ih ljuti!   Svi ih ljute i sve ih ljuti! I_icon_minitime14.07.10 23:19

bodomiere je napisao/la:
i roditelji baš uvjek imaju pravo a djeca nikad ništa ne znaju,oni su najpametniji,nepogrešivi...a ako normalan tinejdžer pukne na starce u 90% slučajeva jer su starci "prepametni" i ne daju da tinejdžer kaže ono što jest...oni uvjek sve znaju bolje,niko ništa ne zna samo oni sve znaju,uvjek su pametniji od svih...a k...c...
bit ćeš jednom roditelj pa ćeš znati što je briga za dijete... ne kažem da starci nekad ne pretjeruju...ali večinu tih riječi je izgovorena zbog brige za djecu...

i da se razumijemo protivnik sam bilo kakvog zlostavljanja i psihičkog i fizičkog...

mene starci nisu tukli...dok sam bila tinejđerica...a nebi se baš reklo da sam bila mirna tiha i povučena...
uvijek su to bile prodike...al moram priznat da mi je večina tih prodika kasnije dobro došla...i zbog tih istih prodika sam u nekim sitvacijama razmislila dvaput prije nego u šta napravit... Smile

tinejđerski dani su mi bez obzira na sve ostsali u prekrasnom sječanju Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Svi ih ljute i sve ih ljuti! Empty
PostajNaslov: Re: Svi ih ljute i sve ih ljuti!   Svi ih ljute i sve ih ljuti! I_icon_minitime15.07.10 8:44

Joj kada se vratim unazad puno godina u teen dane.. bude mi iskreno žao mojih roditelja.
Kako sam bila kao vrag a inaće nitko nije mogao sa mnom razgovarati. Ništa iz mene nisu mogli izvuću i to ih je izluživalo. I sada tek kako imam svoje dijete vidim da je to strašno teško..vidiš svašta i svega od tog svog djeteta i zamislim si sada da ju nesmijem baš ništa pitati jer će mi odmah skočiti na glavu Svi ih ljute i sve ih ljuti! 267525
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Svi ih ljute i sve ih ljuti! Empty
PostajNaslov: Re: Svi ih ljute i sve ih ljuti!   Svi ih ljute i sve ih ljuti! I_icon_minitime15.07.10 20:09

ary to šta si rekla je posve ok nemam šta reć protiv nit imam prava.sa tim se slažem.možda jesam mulac od 19 god al iako se ne bi reklo tako znam neke stvari općenito o životu.stari mi nikad nije sra za bilo šta bez razloga a ako bi ima razlog pa makar i najmanji bia je potpuno u pravu i isto ko i sad ne bi imo šta reć osim za.stari će me uvjek ko čovjek saslušat i sve i pomoć uvjek,a stara...ono sam napisa po primjeru svoje stare.jedan primjer zbog kojeg sam ono napisa;stara mi je uzela stick za net 10 Gb 150 kn mjesečno.kako sam bia nabia račun za telefon prije 2 godine 600 kn otad je telefon i linija isključen.to joj nemam šta reć,jbg nabija sam kriv sam.i sad mi je net trebo za maturalni da ga napravim kako treba sve i reka joj flat 150 kn svaki mjesec neograničeno kolko god da visiš i skidaš uvjek je 150 kn a stick ti je 10 Gb 150 kn,al sa flatom moraš još samo pretplatu za telefon plaćat manje od 50 kn.kad je čula da treba i telefonsku liniju popizdila da mi jebe boga isusa da nema teorije.svaki dan 12 puta mjesec dana sam joj lipo ko čovjek čovjeku govoria za flat,ne neće.stari mi radi u ita i ugl naz otam šta je s netom?lipo mu sve kažem flat tako i tako stick 10 Gb ograničeno ako pređeš plaćaš svaki Mb a na flatu neograničeno za istu cjenu.dobre popričaću ja sa njom i uzet će ti flat.ja cili happy jbt flat ovo ono,i stari mi kasnije kaže (nakon šta je sa njom priča) uzeće ti stick.šta je bilo?ova ti je njega uvjerilada je stick isplativiji.stick mi je brzina spajanja oko 150 kBit/s,na flatu oko 1-1,5 MBit/s (kako mi je reko ovaj šta ima flat u te mreže koju sam tia da uzmemo najjeftinija i sigurnija).ugl kako sam stick uzea krajem mjeseca nit mi je ko reka nit sam ima pojma da nemam 10 Gb nego 4 Gb (jer je uzeto karajem mjeseca,a inače od idućeg miseca svaki misec 10 Gb) ja visia na netu par sati dnevno (sa stickom dobiješ program koji ti i mjeri količinu prometa i po tom programu (ka približne vrijednosti pokazuje)) bilo 8 Gb skinuto i pregledano.dođe poruka od mreže da moram zbog prekomjerne količine u rekordnom vremenu platit račun od 1700 kn prije.stara popizdila da sam to trebo znat (a dužnost je prodavača da kaže) šta ti nisi pitala to mene ne zanima itd...opet mi jebala boga isusa...izračunam sve šta sam skino i pregledo NEMA ŠANSE da je više od 3,5 Gb.izračunam koliko sam mogo skinut i pregledat sa tom brzinom i u toliko dana (računa sam da sam svaki dan bia 6 sati i brzina oko 400 kBit/s) nema teorije više od 8 Gb.ne,njoj sam ja kriv.i ona mene uči da je isplativije uzet stick od flata a zove me s posla kako se pali kompjuter...to je samo jedan banalno minoritetni primjer kakve slušam svaki dan 24 h dnevno...ostali detalji nisu bitni
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Sponsored content





Svi ih ljute i sve ih ljuti! Empty
PostajNaslov: Re: Svi ih ljute i sve ih ljuti!   Svi ih ljute i sve ih ljuti! I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svi ih ljute i sve ih ljuti!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ljuti tinejdžeri
» Ljuti omlet s povrćem

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Teen room-
Forum(o)Bir: